Skocz do zawartości
mehicet7341

Znowu to samo - problemy. Ostatnia faza.

Rekomendowane odpowiedzi

siema, jak zawsze... przez caly okres super, a 1-2-3-4 tyg przed scieicem problemy.. nie wiem co tu sie odwala..

PH 6.4, temp 25-27, wilgotnosc 30-40, swiatlo 12/12 okolo 30-40 cm nad roslina. 
trichomy sa już przezroczysto mleczne. na spalonych / suchych czescaich calkowicie zolte. - scinac ? Z kazdym dniem coraz wiecej suchych / zoltych elementow.


Probowalem dawac 3-6-6 npk nic nie dalo, zwiekszylem ph do 6.4/6.5 z 6.1 mam wrazenie ze nic nie dalo.
Zmnilem swiatlo z 18/6 na 12/12 mam wrazenie ze nic nie dalo,
Temp podwyzszylem z 22-24 do 25-27 tez mam wrazenie ze nic nie dalo
Woda stoi w korzeniach ? Lałem od gory, nastepnym razem wsadze doniczke do duzej miski z woda zeby od dolu ciagnela sama.

spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.pngspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wy zawsze przychodzicie jak jest juz za pozno. Mozesz zrobic flusha, ale nie wiem czy to za wiele da.

Prowadzccie relacje na forum od poczatku do konca to na bierzaco bedziemy pomagac i nie bedzie takich cyrkow. 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WymiataczMega napisał:

Obejrzyj dokładnie roślinę pod liśćmi. Zobacz czy nie masz nieproszonych gości.

Jakieś mini pajęczynki itp

brak
 

27 minut temu, Boczelli napisał:

Czemu wy zawsze przychodzicie jak jest juz za pozno. Mozesz zrobic flusha, ale nie wiem czy to za wiele da.

Prowadzccie relacje na forum od poczatku do konca to na bierzaco bedziemy pomagac i nie bedzie takich cyrkow. 🤷‍♂️

Już mleko się rozlazło... A czasami flush nie spowoduje, ze liscie wszystkie juz totalnie zzołkną i juz w ogole sie zjebie wszystko? Za duzo tych lisci nie zostalo, z ktorych moglaby sobie pobierac skladniki.

Ogólem mam wrażenie, że czegoś jej brakuje, może potasu albo magnezu  ? 4x robiłem 4x na koncowym etapie to sie dzieje, jakby czegos w glebie jej brakowalo.

Zaczelo się wszystko 1 marca od tego co na zdjeciu ponizej

ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziurawy napisał:

@mehicet7341 NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE magnezuuu brakowalo jej, widac to jak na dloni !!!!  uzywales cal mag ?? masz lampe ledowa ? 

O... lampa ledowa, cal mag nie uzywalem, nawet nie myslalem zeby jej brakowalo magnezu, czy Twoim zdaniem da rade to jeszcze uratowac czy scinac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mehicet7341 a jak widac powinnienes , szkoda , ze tak pozno wbiles z ta ostatnia fotka , jeszcze dalo by rade spokojnie uratowac , ale te pierwsze zdjecia sa straszne , jak by wrocila znowu na wega ??  zobacz jak ladnie wygladala na ostatnim zdjeciu a potem na pierwszych , chyba juz po wszystkim 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy na ostatnim zdjęciu to ewidentnie popalona od nadmiaru nawozów, wygląda jak by azotu za dużo miała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym to twoje zdanie , moje to brak magnezu wejdz sobie na byle jaki poradnik wpisz niedobor magnezu i zobaczysz zdjecia , jak DLA mnie idealnie do tego pasuja , i sam pisal ze nie dawal cal magu haraszo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no wszedłem sobie i niedobór magnezu objawia się na całym liściu a nie na krawędziach, tu na krawędziach liści jest popalony, co ty będziesz mnie uczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym heheheehehheheh bo to sie dzieje  w ciagu minuty tak ?? caly lisc wedlug ciebie ? ehehhehehe 

ostatnie zdjecie na godzinie 4 masz lisc idealny przyklad braku magnezu tyle 🙂 ja nikogo nie ucze , sam nic nie umiem 🙂 

widac super na tym zdjeciu przypatrz sie dokladnie !! wpierw robi sie koncowka potem idzie wzdluz liscia a potem dopiero rozchodzi sie na calosc ! widac to na lisciach jak na dloni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogółem początek problemów połowa lutego gdzie myślałem że to brak azotu / za dużo światła, zolknely liście na całości ( nie mam zdjęcia niestety ). Podwyzszylem lampe. Podlałem wtedy 6-3-3 albo 9-1-3 ( nie pamiętam ) npk, bo myslalem że to brak azotu. Poprawiło się, ale potem z każdym dniem coraz gorzej. Liście zrobiły się ciemniejsze i po paru dniach pojawił się stan z 1 marca co widać na zdjęciu. Bawiłem się z PH. Też nic. Potem wydawało mi się że brakowało czegoś innego nie pamiętam już czego, to zaś próbowałem z 1-3-6, a na samym końcu jakoś w zeszłym tygodniu 3-6-6. 

W starych uprawach gdzie dokładnie to samo się działo też nie dawałem calmagu ( w sumie nigdy go nie dawałem.. ) Więc jestem przekonany teraz, że prostu zabrakło w glebie magnezu przy okresie kwitnienia przy każdej roślinie. Więc wydaje mi się, że możecie mieć obydwoje rację teraz. Brak magnezu + za dużo pierwiastków. W każdym razie przy poprzedniej przy takim stanie próbowałem zrobić plukanke to było tylko gorzej. Prawie cała uschła.

Na Wege nie umiem jej wbić bo to jest automat. Trichomy już metnjeja.. 

Zamówiłem calmag, ale przyjdzie w poniedziałek, wątpię żeby się udało uratować ale spróbuję. Dziś kupiłem jakąś odżywkę z ogeodniczego zawierająca magnes, popatrzyłem na wszystkie odżywki z których korzystałem na żadnej nie było magnesu ani potasu. Spróbuję pierw calmag, jeżeli nie pomoże to zrobię flusha. Mam nadzieję że roslina jeszcze wytrzyma te parę dni nim padnie totalnie.

Poprzednia przy takim stanie ścialem to coś tam kopała, może nie powalająco, ale na własny użytek wystarczyło. Zobaczymy, zdam relacje czy się uda odratować. 

Edytowane przez mehicet7341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, dziurawy napisał:

@Szym heheheehehheheh bo to sie dzieje  w ciagu minuty tak ?? caly lisc wedlug ciebie ? ehehhehehe 

ostatnie zdjecie na godzinie 4 masz lisc idealny przyklad braku magnezu tyle 🙂 ja nikogo nie ucze , sam nic nie umiem 🙂 

widac super na tym zdjeciu przypatrz sie dokladnie !! wpierw robi sie koncowka potem idzie wzdluz liscia a potem dopiero rozchodzi sie na calosc ! widac to na lisciach jak na dloni 

 

17 godzin temu, Szym napisał:

@dziurawy no wszedłem sobie i niedobór magnezu objawia się na całym liściu a nie na krawędziach, tu na krawędziach liści jest popalony, co ty będziesz mnie uczył

 

21 godzin temu, WymiataczMega napisał:

@mehicet7341 co ty chcesz tam ścinać?

Wczoraj jeszcze chcialem scinac i wyjebac na smieci, dzisiaj juz mam nadzieje ze jednak nie wszystok stracone.


Do rzeczy:
Po wczorajszym podlaniu odzywki z mangezem ( w poniedziałek dodam cal mag )  Co zauważyłem, że dzisiaj te suche elementy tak jakby rozpadały mi się w palcach ( wczoraj tego tak jakby nie czułem ).  Fragmenty, które wczoraj obumieraly dzisiaj obumarły ( ususzyły się ), ale chyba nie widzę, żeby nowe liście obumierały. Pokruszyłem w palcach te suche elementy, łapska mi się kleją dosyć mocno.
PH 6.4, wilgtonosc 30%-40%.  Być może to myślenie życzeniowe, ale wydaje mi się mam takie odczucie, że wygląda zdrowiej niż wczoraj. Zobaczymy jutro jak dodam calmag, jednakże chyba nie wszystko stracone.
Dalej są tam problemy

Przed

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

-------------------

Po skruszeniu


spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez mehicet7341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...