Skocz do zawartości
moonka

9 x rozne sezony. Box 90x90, led 480W

Rekomendowane odpowiedzi

25 marca pierwsza wyszla z ziemi a tydzien po niej ostatnia. Zdjecie zrobie jak bede na gorze za jakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli postaralem sie zrobic zdjecia w miare obrazujace orawdzily kolor roslin. Najciemniejsze byly wiatraki, ktore zostaly wyciete. Az je wywijalo i byly jak papier scierny@WymiataczMega nie bawie sie z zadne klony🙂

20240421_200824_compress76.jpg

20240421_200830_compress52.jpg

20240421_200845_compress30.jpg

20240421_200902_compress14.jpg

20240421_200907_compress6.jpg

20240421_200913_compress29.jpg

20240421_200954_compress43.jpg

20240421_201009_compress52.jpg

20240421_201015_compress51.jpg

20240421_201022_compress59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli no mogly by... Tabsa nie dawalem. Ziemia to przy kazdym przesadzaniu lightmix wiec zostaje tylko orgatrex od biotabs, ktorego lalem co drugie podlanie w ilosciach wskazanych przez producenta. Lalem tez mikoryze i ukorzeniacz ale one odpadaja... W kazdym razie na jakis czas bede lal tylko wode i zapodam mikoryze bo nie wiem jak wplynelo na nia dzisiejsze plukanie ziemi a jej nigdy za wiele😅 przetrzymam je dluzej na wegu zeby odpowiednio podrosly i tyle🤷‍♂️ 

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe rośliny. Może ciut mocniej panel jak to weg? Metabolizm podwyższysz to i może kolor się rozgoni. A na indukcji zmniejszysz moc to się wyciągną.

W ukorzeniaczu, zależy jakim, ale często jest sporo azotu. Do tego bakterie i mikoryza, czyli roślina potrafi dużo więcej pobrać i tak właśnie się liście prezentują. 

Na ziemiórki proponuję mączkę bazaltową. Doładowanie magnezu i wapnia na całe grow gwarantowane. Tania i skuteczna. Muchy nie latają tzn że larw w glebie nie mam, kochają wilgoć (larwy), im suchsza gleba tym lepiej,ale roślina wtedy nie pobiera dobrze, szczególnie w bio. Garść czy 2 na 10l gleby wrzucam. Robaków jak skoczogonki czy nicienie są, ziemiórek nie mam. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to co raz gorzej😐 rosliny juz ewidentnie popalone azotem. Liscie powykrecane, koncowki robia sie zolte i usychaja. Jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie szykowac nowe nasionka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli lalem minimalna dawke podana przez producenta co drugie podlanie. Zapomnialem, ze pryskalem jeszcze bumbum spray i on tez ma w sobie azot. Wydaje mi sie, ze z polowa roslin odpadnie przez ten azot😐 w najgorszym wypadku te ktore zostana przeniose do szklarni i beda sobie rosly do jesieni a w boxie zacze z nowymi ale tym razem wszystkie takie same i delikatniej z nawozami😂 szkoda jedynie czasu bo jego nie da sie kupic czy odpracowac...

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli wlasnie wrocilem z pracy i pierwsze kroki poczynilem do boxa zeby sprawdzic co z nich zostalo😂 o dziwo nie jest bidniej niz wczoraj czyli mozna powiedziec, ze nie postepuje😅 tak czy inaczej chce w ten lub w nastepny weekend wybrac sie gdzies po pestki. Musze tylko poszukac w necie w jakim miescie znajde kilka punktow zaopatrzeniowych zebym mogl polazic i im pomarudzic😂

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka jak chcesz w kilka punktów uderzyc to chyba Amsterdam najlepiej. Stacjonarnie mozna fajne limitowane pestki dostac. 

Btw czemu stacjonarnie a nie przez neta?

@Boczelli na haszu jest teraz kilka openseedow i można fajne nasiona wyrwac

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli przyjezdza do mnie kuzynka z PL, ktora jest w temacie i chcialem ja zabrac na wycieczke po nasionka🙂 byla juz w koffach to teraz czas na cos innego o ile czas pozwoli bo sa rowniez inne plany🙂 openseed to tez jakas opcja ale... A co do kupowania przez neta to za duzy jest zamet bo nigdy nie wiem na co sie zdecydowac. Moze jak z kims pogadam to cos doradzi, poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jutro mija miesiac od pojawienia sie pierwszej roslinki. Dzisiaj przeszly drobne ciecie glownie w celu przewietrzenia ziemi aby szybciej wyschla oraz dodatkowo odslonilo to szczyty. Rosliny powoli dochodza do siebie i nie wykazuja postepow przenawozenia wiec bedzie juz tylko lepiej😅 przetrzymam je jeszcze pewnie z 2 tygodnie i przelacze na flo. Niestety nie wszystkie beda ciete na 8 planowanych szczytow ze wzgledu na powolny i nierownomierny wzrost wiec zostanie juz tak jak jest. W bonusie 4 dni wzrostu w gifie😂

20240424_202917.jpg

 

ezgif.com-animated-gif-maker (4).gif

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy to co widze na roslinie jest tym co mi sie wydaje, ze widze na roslinie?😅 czytalem, ze w niektorych przypadkach moze sie to stac na wegu poprzez duzy stres ale...?😅

20240425_063221.jpg

20240425_063154.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...