Skocz do zawartości
moonka

9 x rozne sezony. Box 90x90, led 480W

Rekomendowane odpowiedzi

Lany poniedzialek ale dzisiaj bez wody. Czas na lanie bedzie jutro🙃  wszystki juz nad powierzchnia i mamy tydzien roznicy miedzy najmlodsza a najstarsza roslina. Za okolo tydzien najwieksze zostana przesadzone do teoche wiekszych doniczek a najmniejsze poczekaja na swoja kolej. Nie wiem czy przed przesadzeniem nie poleca jeszcze lby ale to sie okaze za tydzien bo nie wiem jak beda szly. Troche ciezko wstrzelic mi sie z lampa tak aby zadowolic automaty oraz nie popalic tych maluchow😅 na ta chwile smiga chyba na 30 albo 35% i jest okolo 60cm nad maluchami oraz okolo 40cm nad automatami. Wilgotnosc okolo 60% i 23%

20240401_130317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Drobne zmiany przy wtorku. Dwie najwyzsze zaczely sie klasc wiec postanowilem je przesadzic... ida za ciosem przesadzilem rowniez reszte najwiekszych zostawiajac tylko maluchy aby podrosly. Automaty musialy opuscic boxa na rzecz wiekszych doniczek ale za jakis czas wroca na swoje miejsce. Po przesadzeniu dostaly papu z ukorzeniaczem, mikoryza oraz orgatexem. Ziemia w dalszym ciagu lightmix 

20240402_114338.jpg

GG#4 zastanawiam sie jak to bedzie z jego cieciem...😅

20240402_114524.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni po przesadzeniu... nie zauwazylem aby zestresowaly sie przesiadka i ida calkiem zwawo. Trojlistny mutant ciekawi mnie najbardziej🙃 czytalem, ze taka mutacja moze zniknac po wytworzeniu sie kilku pieter ale tutaj jak narazie kazde rosnie na 3. Jestem rowniez ciekaw jak beda rosly odnogi i jak zachowa sie po toppingu. Mysle, ze jeszcze tydzien i przekonamy sie o tym😁 Maluchy rosna jak widac... candy rain dzisiaj trafi do wiekszej doniczki, gran jefa miala ciezki start gdyz skorupka przyczepila sie na dobre do pierwszych listkow i jeden na tym ucierpial. Z nia poczekam kilka dni aby jeszcze podrosla. Natomiast jealousy z racji swojego wolnego tempa kielkowania jest w czarnej dupie😂

20240404_092259_compress48.jpg

20240404_092251_compress34.jpg

20240404_092315_compress46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj wieczorem przesadzilem candy rain. Podlalem blizej nieznana iloscia wody z ukorzeniaczem, mikoryza oraz orgatex. Cala reszta tez dostala taki soczek. Dzisiaj po pracy spryskalem je bombom spray bo wygladaja troche marnie. Lampa 20-25%,  wysokosci nie sprawdzalem😅Ustawiona na oko tak zeby dobrze rosly. Ciag dalszy po weekendzie🙃

20240405_114216.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiejszy cieply dzien (okolice 25° i lekko pochmurnie) pokazal, ze bedzie ciezko prowadzic to grow. Temperatura na poddaszu siegala 30stopni a co bedzie gdy pojawia sie upaly... 

16h roznicy. Nie wiem czy to sprawka bumbum spray ale nabieraja wigoru

1712426318794.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym moga byc spowodowane takie zmiany na lisciach? Nie spotykam sie z tym pierwszy raz i zawsze znika po niedlugom czasie ale ciekawi mnie co to jest🤔

20240406_220344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne zmiany w poniedzialkowe poludnie🙂 Duzy box zrobil sie "pusty" wiec przenioslem moj mix na swoje docelowe miejce. Przy okazji zostaly podlane po 250ml na leb i po ok 100ml maluchy. Co do nich to zaczynam sie zastanawiac czy wezma udzial w imprezie ze wzgledu na swoje spore opoznienie wzgledem reszty jednak narazie jest zbyt wczesnie by cokolwiek stwierdzic na 100%. Jak zwykle mam problem z oswietleniem...🙈 narazie ustawilem 30% na 50cm i bede obserwowal ale i tak mysle, ze bedzie trzeba zmniejszyc. Zostawilem tylko jeden mieszak bo narazie wiecej tu nie potrzeba, wylaczylem wtlaczajacy i zdjalem filtr z wyciagu wylaczajac przy okazji jeden z wentylatorow (mialem 2szt na wyciagu zeby lepiej ssalo). Box oczywiscie umyty aby nie bylo syfu😁

20240408_120117.jpg

20240408_115341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszylem na jakies 17%. Lepiej zeby sie wyciagaly niz zebym mial salate😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mutant przestac sie wyglupiac i zaczal puszczac po 2 pedy. Jednak zdazyl wytworzyc 2 pietra z trzema odrostami i jedno pieterko zostawie potrojne po toppingu🙂 ta pojdzie na 10 szczytow a reszta na 8. Myslalem o 16szczytach ale weg za bardzo przez to sie przeciagnie i moge miec za duzy busz w boxie

20240409_191433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien od 8 do 15😂W weekend najwieksze sztuki dosiegnie topping a dwa maluchy wyladuja w wiekszych doniczkach. Narazie rosna spokojnie i bez szalu. Swiatlo 25% i 45cm na roslinami. Temperatura miedzy 23 a 25stopni w dzien i wilgotnosc w okolicy 65-70%

20240410_185408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ciecie za nami. Narazie polecialo 5, ktore byly juz wystarczajaco wyrosniete. Dwie najmniejsze wlecialy do wiekszych przejsciowych doniczek. Wszystko podlane standardowym soczkiem w ilosci okolo 350ml na wieksze sztuki i po 200ml na przesadzone maluchy. Calosc prysnieta bumbum a celu zaleczenia ran😂Lampa poszla troszeczke wyzej zeby troche je wyciagnac bo sztuki, ktore nie sa jeszcze ciete a byly juz w duzych doniczkach sa troche za bardzo zbite

20240412_145552.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/04/2024 o 22:08, moonka napisał:

Czym moga byc spowodowane takie zmiany na lisciach? Nie spotykam sie z tym pierwszy raz i zawsze znika po niedlugom czasie ale ciekawi mnie co to jest🤔

20240406_220344.jpg

Przezeranie się składników odżywczych 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mutant okazal sie byc troche bardziej pokrecony niz myslalem. Zostawilem mu dwa pierwsze potrojne pietra a dzisiaj rano zauwazylem, ze drugie pietro ma trzy liscie i 4! odrosty😅 chyba bede musial pozbyc sie najmniejszego i zostawie 3 najsilniejsze😅

Screenshot_20240413_093022_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka Miałem coś podobnego zawsze jak mieszałem ziemię np startowałem w lightmix a później batmix albo royalmix. Przestałem mieszać ziemię tzn więcej nie używałem lightmix tylko zaczelem przelewać ta sama ziemię na start i nigdy więcej tego nie miałem. Mi się wydaje że to było przez te mieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pierr1947 nie wydaje mi sie aby w jaki kolwiek sposob szkodzilo to roslinie wiec za bardzo sie tym nie przejmuje. Znika to po okolo tygodniu i wiecej sie nie pojawia. Zapewne niektore rosliny sa wrazliwsze na nawozy i te maja takie zmiany na lisciach. 100% sensi skunk ktore posiadalem mialy wlasnie takie liscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie "rodzinne" przy niedzielnym obiadku😂 Kalini asia (srodkowy rzad, pierwsza z lewej) w porownaniu z reszta wyglada poteznie a przynajmniej jej liscie. Sensi skunk zaczyna cos wykrecac ale nie dziwi mnie to bo z nimi tak jest😅 gorilla pozbyla sie nadprogramowego czwartego odrostu a candy rain pozbyl sie glowy. Na ta chwile wszystkie poza dwoma najmniejszymi sa po toppingu a te dwie musza poczekac na swoja kolejke🙂 podlane po 350ml soczku a maluchy po 200ml. 

20240414_130940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liście pokazują Ci jak budują korzeń. Te z największymi wiatrakami prawdopodobnie są gotowe lub będą za chwilę do przesadzenia. Idąc dalej. Może Ci też mówić jak piją. Czy nie przelewasz i czemu równo lejesz jak inaczej piją 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...