Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną , że po flusha z wyregulowanym ph w ciąż wylatuje 7ph 

juz 80 litrów poszło na płukanie donicy 15l i dalej ph 7 

podłoże kokos karmazyn nawozy canna 

kupię canna flush i zobaczę czy się poprawi coś czemu tak ogromne ph ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80

Podłoże kokosowe zazwyczaj preferuje zakres pH w okolicach 5.5 do 6.5, aby rośliny mogły efektywnie przyswajać składniki odżywcze. pH na poziomie 7 jest lekko zasadowe dla tego typu uprawy i może utrudniać przyswajanie niektórych składników odżywczych. Może woda używana do płukania ma już pH około 7. Jeśli tak, może to być jedna z przyczyn problemu. Woda źródlana lub kranowa w niektórych regionach może mieć wyższe pH, które trudno zmodyfikować nawet po dodaniu regulatorów pH. Podłoże kokosowe może mieć zdolność buforowania, czyli stabilizowania pH, co może utrudniać zmianę jego wartości. Niektóre podłoża, zwłaszcza te, które zostały już używane i są nasycone solami z nawozów, mogą opierać się zmianom pH. Produkty Canna są zazwyczaj bardzo dobrej jakości, ale stosowanie dużej ilości nawozów może prowadzić do akumulacji soli, które wpływają na pH podłoża. Płukanie jest ważne, ale jeśli podłoże jest już bardzo nasycone, może być trudniej zmienić pH.

Użycie produktu jak Canna Flush może pomóc. Preparaty do płukania są zaprojektowane tak, aby skutecznie usuwać nagromadzone sole z podłoża, co może również pomóc w normalizacji pH. Jeśli to możliwe, spróbuj użyć wody destylowanej lub odwróconej osmozy do płukania i regulacji pH, co może dać bardziej kontrolowane warunki.

I nie odpowiedziałeś roślina jest zdrowa czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic

Jakaś paranoja to była. Gdzieś że 100 litrów poszło. Cały czas robiłem płukanie z ustalonym ph i calmag . Już wkurwiony ustawiłem 4ph i ledwo drgnęło na wylocie 6,7. Poleciałem po canna flush i to samo , dziwne 🙁 

inna sprawa tajemicza że gdy puszczam ze zbiornika pokarm z ustalonym 5.8ph i 2ec te wskazania to zostaje. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo dla mnie bomba zero problemów z podlewaniem. Mogę jechać na tydzień i luz nie wiem jak na dwa ale to jedynie kwestia zbiornika większego😁Ja mam airdrome z tym spięte i lecą na canna coco zostawia i sprawdza to się świetnie. 
wcześniej t jechałem na biotabsach i też pięknie mi szły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...