Skocz do zawartości
Regzaaa

GELATO LSD x2 Led 140w

Rekomendowane odpowiedzi

@mateo no i zajebiście konkretna odpowiedź, dzięki. Po jakim czasie ściągnąć "szklarnie"? I czy już od samego początku do końca świecić 18/6? 

Na początku poleci do light-mixa po jakim czasie przesadzić do docelowej doniczki z all-mixem?

PXL_20240308_182836562.jpg

PXL_20240308_182805452.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty niech się wypowie ktoś od nich .Sezony 3 tygodnie świece po 20h później schodzę na 18 h  i jak długo ? Tak długo jak będziesz uważał za odpowiednie ,żeby rośliny ładnie wyrosły i zapełniły box później 12/12 na kwitnienie przełaczaszci niech się dzieje

Nie lej za dużo wody na początku bo je utopisz dobrze jest mocniej zraszaczemm pryskać tylko i wystarczy szklarnie możesz trzymac aż rośliny podrosną wtedy ściągasz i od ok 55 do nawet 80 wilgotności możesz miec

Obserwuj bo z światem  czy robiona lampa spełni swoje zadanie możesz porównywać z innymi relacjami jak będą stały w miejscu to szybko ogarnij inne słońce bo szkoda czasu chyba że będzie ok no to git powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach od wyjścia myślę że będzie ok ale to zależy od światła jak nie zrobi roboty to niestety jak wyżej szkoda czasu i trzeba w słońce zainwestowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo trochę mnie nastraszyłeś, ale to może i lepiej, żyrandoled dołączył do ekipy co pomogło z temperaturą.

Pytanie bo temperatura zatrzymała się w okolicach 22st. Dogrzewać to czymś jeszcze? I czy włączać już mieszający czy dopiero w późniejszej fazie? Na razie jest tylko wylotowy bez filtra ustawiony na jakieś 10%.

Ziemia była podlana wczoraj, dzisiaj po wrzuceniu nasionek do ziemii lekko popsikałem zraszaczem. Nawilżacza nie włączałem bo po co.

PXL_20240309_110500781.jpg

PXL_20240309_110527989.jpg

PXL_20240309_110521615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta jedną butelkę z zakrętka wywal i daj dolna🫣 możesz w mini szklarnie zainwestować płacisz raz a używa się ciągle jako inkubator myślę że na takiej temperaturze też będzie rosły ale wolniej to czego im nie dostarczasz odbija się na zbiorach a sprzęt nie jest 1razowy jak kupił byś jakąś Lampe z mars hydro w panelu to pewnie też temperatura by się podniosła trochę. Jak masz mały box i wyciąg na 10 to na początek starczy bo wilgotność może być duża tylko żeby powietrze nie stało bo będzie kisło wszystko musi być w ruchu. Ja mam na namiot 4x4 16cm mieszajacy mimo że rośliny już 3 tygodnie mają relacja Bruce Banner jak byś chciał zerknij. Nie wiem czy takie światło da radę ... Słabo trochę to wygląda na początek może tak ale rozejrzyj się za czymś lepszym automatycznie roślina da więcej plonu i już wychodzisz na to samo 

W jakim kraju jesteś?

@Regzaaa

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szklarnie" już wymieniłem akurat fajne się trafiły na styk z doniczką namiociki wyjazd do Castoramy udany. Temperatura jest jak lampy świecą, @mateopo 4h przerwy zakładam że może ostro spaść to drut grzewczy musiałem kupić więc temperatury ustawie na 24 st. Coby tam ziemi za bardzo nie przesuszało co do lamp ciężko mi powiedzieć mam dostęp do ogromnej ilości taśm, diod i paneli za darmo, ale nic co przewyższało by moc tych dwóch samoróbek nie znalazłem. A inwestowanie 400stówek mi się nie uśmiecha 😆. Może coś fajniejszego trafi w moje ręce z czasem to się zmontuje. W chu dziękuję za rady każdemu. Zobaczymy co z tego będzie na razie postaram się relacjonować co parę dni i na pewno będę zadawał milion pytań. 

@mateo Polandia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72h od wrzucenia w ziemię na razie cisza, nic się nie odzywa. Dorzuciłem grzejnik bo drut jednak nie dawał rady. Temperatury rzędu 26st. Teraz pytanie , cisza może być od zbyt mocnego światła? Ile czekać żeby zamawiać już nowe n😁asionka? pH ziemi 6,5, temp ziemi 23st 65% nawilżenia ziemi, świece 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma rośliny nad ziemia to nie potrzeba świecić tak naprawdę wystarczy temperatura na poczatku 

Dobrym sposobem jest namoczyć nasionka i jak opadną to na ręcznik przykryć 2 do ciemnego ciepłego miejsca później jak masz kiełki to do ziemi zawsze działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mateo Kurcze no właśnie nie moczyłem ich w wodzie, od razu na waciki poszły, co prawda kiełki już miały, może za krótko?

Edytowane przez Regzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie duże byly

Jak były kiełki to ok 

Jak głęboko je w sadziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy pomagały z temperaturą na początku, temu się świecą. Przy okazji testuje czy  samoróby nie stracą na wydajności przy wysokich temp 🤓

@mateo kiełki tak mniej niż cm więcej niż pół cm. 

W ziemi są na jakieś 1,5cm kielkiem w dół bardziej zasypane niż przyklepane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się udało.

Pojawiło się zielone, pierwsze listki w górze.

Pytanie kiedy mogę zacząć dodawać root juice, acti-vere? Tabelka podaje pierwszy tydzień ale tak od razu przy kolejnym podlewaniu które będzie jutro? Jak nie to ile czekać? Jest sens lać coś jeszcze? Teraz podlewam z 50ml zraszaczem dziennie bo szybko robi się sucho.

Mam: Root-juice, Bio Grow, Bio BLOOM, Top max, acti-vera, alga-mix, fish-mix, cal-mag, pk13-14

Aktualnie 24-26st. Nawilżacz wyłączony bo jeszcze pod plandeką.

PXL_20240313_092633526.jpg

PXL_20240313_092517818.jpg

PXL_20240312_162330767.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 5

Po lekkim przesuszeniu dostały 250ml wody z ROOTem pH 6,4. 

Ciepło i mokro to co każdy lubi najbardziej😁

PXL_20240313_211714381.jpg

PXL_20240313_211536138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 8

Rośniemy rośniemy, trochę je powyciągało ale lampy obniżone i jest git. Dzisiaj po 200ml na doniczkę 6,2pH Root-juice, mikroryza trochę cal-mag. 

Pytanie stosować się do tabelki bio bizza od wrzucenia w ziemię, czy od sadzonki, bo to akurat 5dni różnicy?

Temperatura 27dzień 22noc 

Nawilżenie 60%dzien 80%noc 

PXL_20240316_085029420.jpg

PXL_20240316_085023783.jpg

PXL_20240316_085405055.MP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj z tym Calmagiem. Wiekszosc z nas ma go wystarczajaco w wodzie z kranu, a jak nie to jest tez w ziemi, niedobory Ca czy Mg wystepuja dopiero w okolicach flo. Jak dla mnie bez sensu lać go tak wczesnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa nie wiem jak dlugo trzymasz juz ten miernik wsadzony w doniczke ale zapewne mozesz go juz wyjac i wyrzucic do kosza. W ten sposob zajechalem kilka takich miernikow. Uzywasz go, sprawdzasz pomiar, czyscisz i chowasz. Nigdy nie zostawiaj go wsadzonego do ziemi bo pozniej albo przeklamuje albo calkiem przestaje dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ok, poprostu na tabelce było zapobiegawczo temu dałem. 

@moonkao dzięki, nie wiedziałem, jedyne do czego go używam to do sprawdzania nawilżenia gleby żeby wiedzieć czy już podlewać czy jeszcze nie, pH mierze w runoffie bo temu najbardziej ufam. Jakoś tym tanim miernikom pH gleby nie chce wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa no to zaraz nie bedziesz mial poprawnych wskazan🙃 Chcesz tani miernik wilgotnosci ziemi to kup cos takiego. Dobierasz je pod wysokosc doniczki. Kosztuja grosze i w miare dokladnie pokazuja wilgotnosc. A najlepiej nauczyc sie rozpoznawac wilgotnosc bez zadnych bajerow🙂

550x709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...