Skocz do zawartości
Regzaaa

GELATO LSD x2 Led 140w

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam nadzieje że każdy już zapomniał o mojej pierwszej uprawie w pudełku po butach😂, te biedne automaty przeżyły więcej niż ja.

 

Zeszły rok zakończyłem nierelacjowanym outdoorem zaowocował sporymi zbiorami ale też masą zainwestowanego czasu, nerwów, i paliwa 😆. Nie chce mi się znowu walczyć w tym roku dlatego wracam do indoora. Nowy projekt conieco pozapominałem dlatego bardzo was proszę dorzućcie swoje 5 giera. 

Zarzuciłem do koszyka GelatoLSD, mieliście te groszki? Wczesniej celowałem w RQS ale coś mnie naszło na inne źródło. Jak syf to dajcie znaka zanim ziemi i czasu nie zmarnowałem. 

W tym sezonie postawiłem na prostote namiot a raczej stelaż diy 75x60x180 dorobiłem się domu to i miejsca więcej ;;) mylarem sie owinie będzie pikobello.

Lampeczka tez własnej roboty ok. 80w: 3500k 15lm na diode 300diód, 6000k 15lm na diode 300diód, 4xczerwona 1xfiolet 10lm na diode 120diód lumenów może braknąć wiem. Najwyżej dorzuce żyrandoleda z poprzedniej produkcji😁 

Doniczka Root Pouch 12l Materiał pierwszy raz będę miał z tym styczność zobaczymy co i jak.

Ziemia gdzieś wyczytałem że można zarzucić na pierwsze 3 tygodnie lightmixa, potem przesadzić do przygotowanego allmixa chętnie usłysze opinie na ten temat, podobno mniej zabawy z dodatkowymi miksturami, prawda to? Zajebista opcja.

Wentylator jakiś 100m3/h bedzie git na taką dużą powierzchnie? chce dorzucić jeszcze ze dwa wlotowe 12v 120mm na dół bo to mega pomagało przy poprzedniej. Taki zestaw wystarczy czy szukać już czegoś rzędu 200m3? filtr jakiś krokodyl z allegro 125m3 ;)) 

Mam ten zestaw potrójny od biobizza pH minusy plusy mierniki ph/wilgotnosci termometry nawilzacz czego jeszcze będę potrzebował do NIEautomata?

Poprzednia relacja dużo mi dała i mam nadzieję że zbyt duzo się tu nie zmieniło przez dwa lata. Krytyka mile widziana Pozdrówki dam update jak sklece lampe toi może nasiona się wrzuci do kiełkowania :;)

 

 

 

WhatsApp Image 2024-03-05 at 22.11.00 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-05 at 22.11.00.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rozkmina samemu zbudować Boxa 🙂 Posiadam pestki od RQS i mogę je polecić pomimo że to dopiero moja druga roślina. Jeżeli chodzi o ziemię to sam posiadam allmixa i bezpośrednio do niego wsadziłem pestkę Orion F1 automat który bez problemu rośnie. Jeżeli chodzi o nawozy to mogę Ci polecić Biobizz. Fajnie się nimi nawozi chociaż przy allmixie polecam używać połowę deklarowanej dawki ponieważ sam teraz się borykam z małym nadmiarem witaminek 🙂 Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMegaodżywki to znaczy? Hahaha jestem zielony i to dosłownie i w przenośni. Potrzebuje czarno na białym co i jakiej firmy.

@szczebrek94.1994@gmail.com  dzięki dzięki, też już leciałem dwa sezony na RQS dawało radę szczególnie na out nawozy mam właśnie od biobizza.

@Boczelli te gelato właśnie od thc-thc oni są producentem dlatego pytam co i jak bo opini brak. Czyli tak jak myślałem że żyrandoled jeszcze się przyda 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa nie obraz sie ale widac , ze masz fach w reku 🙂 mowi ci to syn stolarza 😄 hehehehehehhe 😄 😄 bylo trzeba pisac , sprzedal bym ci boxa lampe w dobrej cenie po jednym uzyciu 🙂 

bedziesz potrzebowal nawozow ? na vega ? np terra vega ? na flo potrzebujesz pk /13/14 canna ? terra flores tez ? boosta jakiegos ? 

@dziurawy do tego cannazym i ukorzeniacz rhiztonic? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dziurawy heheheh miało być tanio i było 10zl za paletę 50 za folie i będzie śmigać, na końcu do kominka i po sprawie 😆. Przyszły rok to już raczej wygospodaruje miejsce na poddaszu ocieplone na regipsach by można było i w zimie kombinować hehehehe. Nawozy coś tam mam, chłopaki wspominali o odżywkach to bardziej w te stronę tylko że nie wiem co i po co, a nie ukrywam że umieram z zaciekawienia. Z chemii mam to co wrzuam na zdj plus ph- pH+ od plargona. I top maxa od biobizza

Screenshot_20240306-115751~2.png

@dziurawy plus nie ukrywam że wielkość tych nazw dla mnie brzmi jak zaklęcia hehehhah

 

Edytowane przez Regzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no rzeczywiście ale to może i lepiej bo na starym spocie miałem wysokie pH stąd stary ph- teraz mam niskie toi pH+ się przyda 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dziurawy biobizzy mam nowe, ph- w sumie nie będzie potrzebny bo z kranu leci 5,8ph.

pH+ nowy

Powiedzcie mi ma ktoś może tabelkę do tych biobizzow które wcześniej wysłałem i ile tego realnie używać przypominam pierwsze 3 tygodnie pójdą pod light mixa od bio bizz, później allmix do końca. I czy będę potrzebował czegoś innego poza tym co wysłałem? Coś co bardzo się przyda?

Edytowane przez Regzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa po dodaniu nawozow , albo wzrosnie ph albo spadnie zalezy od dawek 🙂 wiec cos bedzie potrzebne 

szukaj w necie jest na stronie producenta tabelka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega root juice będzie mi potrzebny? I słyszałem żeby nie dodawać aż tyle ile podaje producent tylko 3/4 dawki prawda to? 

@dziurawy Rzeczywiście zapomniałem o tym plargon będzie git czy coś innego zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do ogółu, czy moge świecić światłem czerwonym od samego początku czy dopiero w późniejszych fazach? Czy jeden chuj 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynamy kiełkowanie lampa już w produkcji wieczorem powinna być skończona, podeślę parę fot. Jak na razie, widzimy się za 2 dni 😎

 

PXL_20240306_213636106.jpg

PXL_20240306_213541478.MP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność fajnie na początek mini szklarnie pół butelki i nakładasz nie musisz nawilżać boxa tylko zraszaczem wystatczy.

dzień 24-27 stopni ok 5 stopni mniej w nocy . jak sezony to nie mniej światła niż 18 h ale możesz więcej pamiętaj że też potrzebują odpoczynku jak automaty to i po 20h ponad swiecisz wysokość światła takiego robionego metoda prób i błędów musisz obserwować rosline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...