Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Dzięki wam udało mi się już zakupić lampę i namiot. (Rozmiary boxa to 50x50x120, a lampa HS 600 100W.)

1. Mam już zamówioną ziemię Plagron Light-Mix (z tego, co widziałem, ma już tam jakiś perlit itp.).
2. Doniczki zamierzam kupić 10L (pod automaty, najprawdopodobniej F1 Orion albo coś w tym stylu, chociaż chciałbym coś jeszcze innego łatwego z automatów).
3. Miernik wilgotności i temperatury zakupię przy okazji w Castoramie wraz z sznurkiem do treningu.
4. Dolomit też zamówię.

Teraz pozostaje pytanie, co jeszcze? Jakiś kompleksowy spis produktów, co jeszcze jest potrzebne (stymulatory itp., jeśli są w miarę drogie, a nie są potrzebne, to bym jednak pominął).

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Pozdro




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zamiast kupować dużo czujników polecam mars hydro wyciąg plus filtr pod tel masz tam wszystkie wskazania temp wilgotność przepływ powietrza no chyba że nie ma znaczenia czy będzie czuc

Od sznurka wydaje mi się. Lepszy jest drut w ogrodniczym powlekany miękka guma łatwiej operowac

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mateo zależy właśnie czy box ma być niewidzialny, niesłyszalny czy to nie ma.wielkiego znaczenia. Potrzebuję tak czy siak filtr weglowy i wyciag. Jakas stacja pogodowa...

oriona bierz w ciemno, nie bedziesz zalowal, mozesz wziac tez jakas inna odmiane od f1. Dość łatwo się te rośliny prowadzi. 

Ja np. Jak mi się spalił wyciąg to kupiłem normalnie wentylator kanalowy fi125 i wsadzilem go w spiro i z jednej strony filtr a z drugiej wylot i działało 😁

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
34 minutes ago, mateo said:

Zamiast kupować dużo czujników polecam mars hydro wyciąg plus filtr pod tel masz tam wszystkie wskazania temp wilgotność przepływ powietrza no chyba że nie ma znaczenia czy będzie czuc

Od sznurka wydaje mi się. Lepszy jest drut w ogrodniczym powlekany miękka guma łatwiej operowac

watpie ze az tyle chce wydawac na to. Raczej szukam cos w miare budzetowego

24 minutes ago, vego1989 said:

@mateo zależy właśnie czy box ma być niewidzialny, niesłyszalny czy to nie ma.wielkiego znaczenia. Potrzebuję tak czy siak filtr weglowy i wyciag. Jakas stacja pogodowa...

oriona bierz w ciemno, nie bedziesz zalowal, mozesz wziac tez jakas inna odmiane od f1. Dość łatwo się te rośliny prowadzi. 

Ja np. Jak mi się spalił wyciąg to kupiłem normalnie wentylator kanalowy fi125 i wsadzilem go w spiro i z jednej strony filtr a z drugiej wylot i działało 😁

ok, a czy jeśli wsadze filtry itp to trzymanie w szafie jest możliwe, czy raczej ubrania prześmiardną. Bo mam taki problem, że mam jedną duża szafe w zabudowie i inaczej nie mam jak tam wcisnąć. Najwyzej postawie gdzieś na podłodze bo to w sumie tylko 0,25m2

Edytowane przez nwordslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie używałeś nigdy filtra to zobaczysz że wychodzące powietrze jest czyste ale ubrania jak rozumiem będą w szafie czyli jeszcze w nie przefiltrowany powietrzu i będą pachnieć ziolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, vego1989 said:

@mateo zależy właśnie czy box ma być niewidzialny, niesłyszalny czy to nie ma.wielkiego znaczenia. Potrzebuję tak czy siak filtr weglowy i wyciag. Jakas stacja pogodowa...

oriona bierz w ciemno, nie bedziesz zalowal, mozesz wziac tez jakas inna odmiane od f1. Dość łatwo się te rośliny prowadzi. 

Ja np. Jak mi się spalił wyciąg to kupiłem normalnie wentylator kanalowy fi125 i wsadzilem go w spiro i z jednej strony filtr a z drugiej wylot i działało 😁

A jeśli chodzi o odmiany to własnie tą F1 na pewno wezmę ale poszukałbym coś innego jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak budżetowo i mała powierzchnia to wyciąg łazienkowy nawet da radę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, mateo said:

Jak nie używałeś nigdy filtra to zobaczysz że wychodzące powietrze jest czyste ale ubrania jak rozumiem będą w szafie czyli jeszcze w nie przefiltrowany powietrzu i będą pachnieć ziolem

ok, czyli pomysl z szafą średni w tym wypadku. Bo jednak to ważne w miare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer szafa jest idealna pod mala uprawe, ale PUSTA 😅

Wyciag tak jak Ci radza wyzej. Przydalby sie jeszcze jakis wentylator mieszajacy w srodku. Co do nawozow to mozesz sobie kupic Biobizz Try pack indoor, to chyba najtańszy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Boczelli said:

@nwordslayer szafa jest idealna pod mala uprawe, ale PUSTA 😅

Wyciag tak jak Ci radza wyzej. Przydalby sie jeszcze jakis wentylator mieszajacy w srodku. Co do nawozow to mozesz sobie kupic Biobizz Try pack indoor, to chyba najtańszy zestaw.

no to troche sie komplikuje, najwyzej postawie w mieszkaniu, jak filtry są wystarczajace by tego zbytno nie czuć

1 hour ago, vego1989 said:

@mateo zależy właśnie czy box ma być niewidzialny, niesłyszalny czy to nie ma.wielkiego znaczenia. Potrzebuję tak czy siak filtr weglowy i wyciag. Jakas stacja pogodowa...

oriona bierz w ciemno, nie bedziesz zalowal, mozesz wziac tez jakas inna odmiane od f1. Dość łatwo się te rośliny prowadzi. 

Ja np. Jak mi się spalił wyciąg to kupiłem normalnie wentylator kanalowy fi125 i wsadzilem go w spiro i z jednej strony filtr a z drugiej wylot i działało 😁

A jesli chodzi o filtr, to styknie taki jak do okapu w kuchni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer za stówkę już pewnie kupisz  filtr, jak nie chcesz kupować całego wyciągu to kup filtr weglowy, wentylator kanalowy fi 125 i ma rurze spiro połącz i wyciag bedziesz miał za ok 100zl, we tylatorek mieszzajacy kupiłem kiedyś za 50zl z 2biegami, jakiś noname biurkowy i też dawal radę 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, vego1989 said:

@nwordslayer za stówkę już pewnie kupisz  filtr, jak nie chcesz kupować całego wyciągu to kup filtr weglowy, wentylator kanalowy fi 125 i ma rurze spiro połącz i wyciag bedziesz miał za ok 100zl, we tylatorek mieszzajacy kupiłem kiedyś za 50zl z 2biegami, jakiś noname biurkowy i też dawal radę 😁

wentylatorek to własnie chyba nie będzie jakoś problemowy, tylko zastanawiam się gdzie ta rura musi iść, bo do wentylacji może być ciężko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filtrem możesz do wentylacji albo normalnie poza box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, vego1989 said:

@nwordslayer jeżeli filterek będzie to na luzie do pomieszczenia gdzie stoi box. Tak naprawdę ro pierwsze 2tyg możesz beż filtra działać 

oby sie udalo bo ciezko bedzie mi rure do wyciagu wylotu wsadzic bo mam tylko nad okapem. A innych już nie mam bo tylko nad oknami są takie male

19 hours ago, WymiataczMega said:

Wentylacja z filtrem to podstawa. Jeżeli starasz się być incognito Box u mnie w kuchni stoi. Dopóki nie otworze nic nie czuć.

no tylko fajnie jakby nie bylo czuć bez rury do wywietrznika. A to to nie wiem czy tak da rade

19 hours ago, vego1989 said:

@nwordslayer i jeżeli polecisz na organice z bio kup koniecznie biotabs, to jest mistrzostwo, nie musisz mierzyć jaka Woda itd, wystarczy kranowa odstana

A ile tak te biotabsy na cala uprawe wyjdą, bo już mialem sie dopytywać czym podlewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...