Skocz do zawartości
Toni

Lampa Mars Hydro fc4000 evo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam nową zakupioną Mars Hydro fc4000 evo 320w, do growboxa 120×60.Dimmer zmienia się co 25%.Teraz pytanie na jaką moc i wysokości od początku do końca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toni w modelu fc4000 jest plynna regulacja 10-100%. Wiec albo masz inny starszy model albo nie wiem.

Daj na poczatek 50cm 25% i obserwuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku trzymam ok 40 próbowałem 30 i 50-70 najlepiej u mnie działa na ok 40 a resztę roślina Ci powie pamiętaj że jak inna odmiana to też może potrzebować trochę innych ustawień a więc lampa w najniżej 35 i jak u mechanika ,,jeździć obserwować,,i regulować będzie dobrze.

Pytanie czy też masz przy lampie poprzeczki na kliki montowane i czy mają luzu coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo hej lampa przyszła już poskręcana, nie zauważyłem luzu 

A naświetlania cykl 18/6 weg ,a flo 12/12 tak będzie dobrze przy 5× F1 Apollo hybryda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja daję 19 h na wzroście 

Masz mniejszy model może je robią na stałe a namiot jako masz

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo namiot 120×60×1,80 ,praktycznie taki szeroki jak lampa ,rozumiem 19godz i 5 godz pauzy i na jaki moc ustawic ? Sorki ze cie mecze ale pierwszy raz na tych led lecę i nie chce czego spieprzyć na początku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak masz kiełki to na min i ok 60cm zacznij jak będą się wyciągać to obniżysz i tyle trzeba rośliny obserwować każda lampa inaczej świeci i kładą odmaina potrzebuje innych warunków jak masz sadzonki na pewno zacznij od min i 60cm 25% masz ok 80w starczy na start na pewno nawet jak masz możliwość mniej to mniej i Lampe niżej szkoda prądu na początku regulujesz wysokością wszystko

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale przyszła w jednym kawałku też? Na zdjęciu widać ile ma luzu i ma wyznaczone miejsca na przypięcie ale może się przesuwać i z tym lipa troche

 

17070633966168041882116474454927.jpg

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak w jednym kawalku. No lipa troche, chociaż w czym to przeszkadza tak właściwie?

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo super dzięki kolego juz jakis zarys mam , 

@Boczelli wlasnie mysle ze bede świecić cały czas do konca 18/6 ,czy zmienic pozniej jak będę przechodził na flo to może lepiej 12/12 godz. ?

@Boczelli mi do tego namiotu pasuje lampa idealnie i nie przeszkadza mi ze jest w całości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sezony to zmieniasz świat jak masz auto to świecisz cały czas no mnie to trochę drażni bo będą się przesuwać podczas dźwigania i opuszcania

Druga sprawa to lampa za 600e już powinna być jakościowo dobrze jak kupiłem spider farmera tam jakość super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo aha rozumiem dzięki bardzo ," cenne rady zawsze w cenie" 

@mateo to automaty będą F1 Apollo Hybryda od Royal Queen Seeds 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo ja sobie porownywalem na zywo marsa i spidera i jakos lepiej mi mars przypasowal. Tylko ja patrzylem mniejsze wersje 300w za jakies 300-350e. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo też tak myślę że ta lampa będzie git do tego mojego 3 już projektu w życiu juhuuu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...