Skocz do zawartości
dawidstr

Sadzonki

Rekomendowane odpowiedzi

Wentylator odpalać od samego początku jak wsadze wykiełkowane nasiono w ziemię wstawię pod lampe? Czy poczekać z tym?

I też nie wiem kiedy otworzyć CO2 bag. Od razu czy poczekać ?

 

Edytowane przez dawidstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr Wentylator może sobie pykać na wolnych  😄  a Co2 poczekaj do fazy wegetacyjnej 

tak zapytam masz może miernik Co2 ? jestem ciekawy jaka będzie wartość ppm w boxie   jak otworzysz baga ...  

Edytowane przez Resio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na YT widziałem test bag, bimbrownia,spray i CO2 butle i tak naprawdę do sadzonek w małym boxie może być ale na większy to mało co daje .  CO2 jest warto stosować jak masz naprawdę mocna Lampe i rośliny przyspieszają wzrost to CO2 przyspiesza metabolizm i lecisz na dużych dawkach nawozów przy słabej lampie to CO2 nie zostanie wykorzystane w pełni 

https://youtu.be/bNs1NxMt-iw?feature=shared

Test w linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resio666 zamówiłem. Sam jestem ciekawy czy coś ten bag podniesie na wskaźniku

@mateo jaka to jest mocna lampa wg Ciebie ? Od jakiej się zaczyna? Mam 350

Poza tym mogę dać wykiełkowane nasiona do allmixa biobizz od razu?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr  No na luzie  450w +    na 1 m2  przy dozowaniu Co2   tylko to juz z butli wtedy lecisz z elektrozaworem bo dozowanie co2 w nocy nie ma  sensu .. 
Przy zakupie lampy Mars Hydro producent zaleca obniżanie lampy przy dozowaniu Co2 

 

wysokosc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np jak są 1000w masz napisane że z CO2 masz inne wysokość bo jak dasz za nisko to roślina nie da rady bo będzie miała metabolizm zwiększony i jak dasz same nawozy to  to ona tego nie przetworzy bo masz CO2 potrzebne do fotosyntezy . Jak masz mniejszy box jak przekroczysz wartość ppfd powyżej 900 to musisz zaczac zwiększyć CO2 masz 3 czynniki światło pokarm i CO2 wszystko musi być zachowane, jak czegoś brakuje to roślina nie wyrabia wszystko ma swoje limity ale rozkręcając roślinę zachowując harmonię jak najbardziej nie wiem jaki masz box i Lampe i jakie masz natężenie ale możesz sobie wszystko spr .ja miałem bimbrownię i myślałem że coś daje teraz w nowym boxie mam bez i widzę że trzeba pilnować pokarmu i to wystarczy tak naprawdę 

@Resio666 jak wyżej nawet producent pisze CO2 lampa w dół czyli zwiększasz natężenie światła

I do tej uprawy nie będę dawał nic i zobaczę dla porownania

@dawidstr 350 możesz dać ale wydaje mi się że da tyle co moja bimbrownia nie za wiele i szkoda kasy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza całą uprawę  na  pagronie lightmix robiłem teraz chce spr  pierwsze 2 przesiadki lightmix  i 3 będę  growmix

Ogólnie dobra gleba biobizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo pytam bo widziałem sprzeczne komentarze. Jeden pisał że ta ziemia jest za mocna dla sadzonek i lepiej zaczynać od light z sadzonkami a dopiero później dodać allmixa, w późniejszej fazie

drugi pisał że robił na niej od początku i było git

 

A przy okazji może polecisz jakiś went mieszający? Kupiłem monkey fan 30w i jest głośny już na pierwszym biegu

Widziałem fajne mieszaki na Amazonie z USA 33db 315 cfm 10w ale z opłatami wszystkimi wychodzi 270zl za jednego i się zastanawiam czy warto

Edytowane przez dawidstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odmiany słyszałem że ludzie też przelewają woda  co się z celem mija (płacą więcej parę e żeby przelewać ziemię i robić light)😅🫣 najbezpieczniej jest light

Ja mam 2 duże domowe lepszej jakości i chodzą na niższych obrotach dzięki czemu nie hałasują tak bardzo

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidstr sadzonki nie lubia allmix bo jest za mocno nabita i moze je popalic. Ja tak mialem ale z czasem rosliny "wyzdrowialy". Teraz lece w lightmix i nie musze sie martwic o przenawozenie ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda gdzie bym nie czytał o siewkach to zdanie jest jedno na sadzonki inna ziemia i później docelowa już nabita nawozami..no chyba że lecisz auto to bez przesadzania bo średnio to lubią..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...