Skocz do zawartości
Prepers

Biobizz light mix+kompletny zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko dobrzy ludzie coraz większymi krokami zbliża się koniec mojego pierwszego indoora, i odrazu zaczynam nową plante, ale tym razem z kompletnym zestawem bio bizz, i ziemią light mix, a temat założony w celu paru pytań.

1.Czy próbował ktoś automaty w light mixie nawozić według tabeli?

2.Jakie są wasze doświadczenia jeżeli chodzi o częstotliwość nawożenia? Lepsze efekty uzyskaliscie nawożąc np.50%, ale co podlanie, czy 100% dawki, i np. jedno, albo dwa podlania samą wodą+ cal-mag. Liczę na wasze spostrzeżenia.

3.Czy jest sens napowietrzać wodę z nawozem przed podlaniem, i czy zauważyliście jakieś widoczne różnice między woda bez napowietrzania.

4.Na stronie biobizz wyczytałem że jak używam całego arsenalu+ziemię dedykowana to nie muszę mierzyć PH, prawda, czy mit?

5.No i oczywiście jakie ec dajecie arsenalu bio bizz w poszczególnych fazach dla automatów, temat wiele razy poruszany, ale mnie interesują wasze doświadczenia, a zauważyłem że jeżeli chodzi o sezony temat ładnie rozpisany po internetach, ale automaty są bardziej tajemnicze.

6.W poprzedniej plancie miałem problem z zmierzeniem ec, i pH spływającej wody przez ziemię, plan mam wyłożyć dno doniczki jakimiś kamykami, czy to dobry pomysł, i czym najlepiej wyłożyć?

7.Jeszcze nie znam odpowiedzi jeżeli chodzi o te mierzenie pH wody, ale jeżeli jest tak jak pisze bio bizz że mierzyć nie muszę, to czy to prawda że dedykowanej ziemi biobizza nie zmierzę pH.

Wiem że temat jest wałkowany w różnych postach, ale postarałem się zadać pytania w prosty, i zrozumiały sposób żeby znalazło się wszystko w jednym miejscu, i chciałbym żeby wypowiedzieli się ludzie co wnioski wyciągnęli z obserwacji własnej uprawy, co zaoszczędziło by mi, i innym amatorom czasu, i nerwów. Pozdro, i oby wasze topy były słodkie, mocne, i lepkie jak dziady do ubrań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prepers napisał:

3.Czy jest sens napowietrzać wodę z nawozem przed podlaniem, i czy zauważyliście jakieś widoczne różnice między woda bez napowietrzania.

nie ma po co 

2 godziny temu, Prepers napisał:

1.Czy próbował ktoś automaty w light mixie nawozić według tabeli?

najlepiej nawozić wtedy kiedy trzeba z czasem się to wie po liściach widać

2 godziny temu, Prepers napisał:

4.Na stronie biobizz wyczytałem że jak używam całego arsenalu+ziemię dedykowana to nie muszę mierzyć PH, prawda, czy mit?

na indoor tak

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prepers napisał:

kompletnym zestawem bio bizz, i ziemią light mix,

Co to znaczy kompletny?

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

chciałbym żeby wypowiedzieli się ludzie co wnioski wyciągnęli z obserwacji własnej uprawy,

No to jestem odp poniżej

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

1.Czy próbował ktoś automaty w light mixie nawozić według tabeli?

Raz miałam jednego indoor i nigdy więcej. Co do tabeli to obojętne czy auto czy sezon. Jeśli chodzi o nawożenie

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

2.Jakie są wasze doświadczenia jeżeli chodzi o częstotliwość nawożenia? Lepsze efekty uzyskaliscie nawożąc np.50%, ale co podlanie, czy 100% dawki, i np. jedno, albo dwa podlania samą wodą+ cal-mag. Liczę na wasze spostrzeżenia.

Jedno podlanie nawóz npk, 2 calmag plus humus, 3 podlanie stymulanty biobizz. Jak chcesz wg tabeli to tam masz 100%.

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

3.Czy jest sens napowietrzać wodę z nawozem przed podlaniem, i czy zauważyliście jakieś widoczne różnice między woda bez napowietrzania.

Nie ma sensu. Wg mnie

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

4.Na stronie biobizz wyczytałem że jak używam całego arsenalu+ziemię dedykowana to nie muszę mierzyć PH, prawda, czy mit?

Prawda

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

5.No i oczywiście jakie ec dajecie arsenalu bio bizz w poszczególnych fazach dla automatów, temat wiele razy poruszany, ale mnie interesują wasze doświadczenia, a zauważyłem że jeżeli chodzi o sezony temat ładnie rozpisany po internetach, ale automaty są bardziej tajemnicze.

To jest ciekawe. Po co chcesz mierzyć ec jak nie trzeba ph i chcesz lecieć wg tabeli biobizz?

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

 

6.W poprzedniej plancie miałem problem z zmierzeniem ec, i pH spływającej wody przez ziemię, plan mam wyłożyć dno doniczki jakimiś kamykami, czy to dobry pomysł, i czym najlepiej wyłożyć?

Keramzyt. Green kiedyś podejrzał świntuch i jeszcze widziałem że nie posprzątał podłogi namiotu. Pozdro Misiaczku 😉

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

7.Jeszcze nie znam odpowiedzi jeżeli chodzi o te mierzenie pH wody, ale jeżeli jest tak jak pisze bio bizz że mierzyć nie muszę, to czy to prawda że dedykowanej ziemi biobizza nie zmierzę pH.

Nieprawda. Da się zmierzyć.

 

2 godziny temu, Prepers napisał:

zaoszczędziło by mi, i innym amatorom czasu, i nerwów.

Tak czytając od czasu do czasu co piszesz to i tak zrobisz po swojemu mając uwagi w... 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grolsch3 napisał:

 

Tak czytając od czasu do czasu co piszesz to i tak zrobisz po swojemu mając uwagi w... 😁

Uwag w dupie niemam 🤣🤣

Edytowane przez Prepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...