Skocz do zawartości
moonka

Jakie pk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnoscie pk. Uprawa ograniczna wiec i pk organiczne. Kupilem od biobizz oraz herbatke od biotabs. Czy jest sens stosowac oba te produkty jednoczesnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@moonkagliwicee  PK to uzupełnienie fosforu i potasu na kwitnieniu, jak ci na kwitnieniu pokaże braki fosforu i potasu to naturalnie jest sens podać PK, by uzupełnić zapotrzebowanie rośliny na potas i fosfor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@moonkagliwicee To o co chodziło w twoim pytaniu, czy nie widząc braków stosować oba produkty na raz? Nie, jak masz biotaps w ziemi i nie widać braków to nie stosować pk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@TOP SHOOTER nie ma czegoś takiego jak najlepszy nawóz ,jest tylko -> najlepszy albo najgorszy operator jego wlewania do doniczek...i to od niego zależy czy choćby tani stymulator przyniesie oszałamiające efekty ,gdzie ktoś ładuje setki w sumplementy... Mogę zwyklym hummusem/wyciągiem z robali osiągnąć lepsze efekty niż niektórzy markowych płynach.. to wszystko zależy ,najważniejsze jest proporcjonalne ,dokładne dawkowanie i nie wchodzenie w schematy. Być może i wybodowaliscie na tej metodzie która hejtuje rekordowe plony,oczywiście może tak być,proszę mi jednak zaufać że mogliście uzyskać o wiele więcej z tego co już i tak było niemalże nieosiągalnym plonem !!!  Mikro/makro to tak naprawdę 30% możliwości ingerencji w pomoc roślinie ,są inne ważniejsze o lata świetlne kwestie które wpływają na ilość i jakość plonów 🙂 !!! 

Uciekam spać ,dobrej nocki dla wszystkich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Everson3 mozesz pociagnac temat dalej? Chodzi mi o inne kwestie, ktore wplywaja na ilosc i jakos plonow🙂 kazda podpowiedz jest wazna i moze pomoc😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Everson3 napisał:

zalezy czego juz uzywasz aby te plony byly wieksze ,tak bedzie prosciej 

Parafrazując od tego ,operując tylko i wyłącznie dwutlenkiem węgla + naturalna woda kranowa jesteś w stanie osiągnąć większe plony niż ludzie z pro nawozami ,tylko wiadomo trzeba postępować zgodnie z prawami nauki 😄 inaczej ,trzeba umieć je whkorzystywac i poznać czym jest CO2 co to za związek i w jaki sposób wchodzi w interakcje z roślina,bezpośrednio będąc fundamentalnym elementem jej zakwitu,ogólnie bez CO2 nie ma grubych soczystych topow,regularnie dużych i "masywnych" ale trzeba dawkować na różne sposoby ,jeden sposób nie da rezultatu ,to muszą być z 3 formy podawania ,roślina musi przełączyć się na tryb "Robienia masy" - > w 3/4 dostarczane będa weglowodany (tu CO2) i to one będą wiązać a tym samym być głównym powodem wzrostu masy,człowiek też się może przesiąść na dietę ketogeniczna i zamiast paliwa w postaci glukozy (weglowodany,cukry,podstawa dnia,rzadko który człowiek nie spożywa ich dziennie naście razy) organizm (roslinA) zmienia tryb na Produkcję Ciał Ketonowych zamiast Produkcji Insuliny jak to standartowo jesteśmy stworzeni od urodzenia ,tak trybi nasz organizm ,ale ludzie na diecie keto osiągają takie rezultaty ,że często nawet połowy tego nie osiągnie zwykły Insulinowiec,coś w tym jest??:)

 

Tak samo możesz nauczyć roślinę ,jeśli będzie wiedziała że tylko CO2 ja zbuduje,nie ma co czekać na inne pierwiastki to zacznie "immuno-zachowawczo" zryc te CO2 na zapas na parę miesięcy ,żeby tylko instynkt przetrwania mógł działać,pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Everson3 powiedzmy, ze dotychczas nie uzywalem nic a roslina jest w 34 dniu weg i jeszcze chwile na nim bedzie. Narazie jedyne nawozy byly w zuemi allmix i na tym jada rosliny. Dodalem mikoryza + ukorzeniacz i to wszystko ze wspomagaczy. Jakies sugestie co te tego jak je utuczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WBBco2 na start ,od razu ,bezzwłocznie i dociągnąć Wega,podlac wg uznania i nie przelania ,tak żeby było wilgotno jak przed sprawdzianem z matematyki kiedyś.

 

Następnie fosfor i potas ,dawkowanie = wg zalecen producenta : może byći nawet,ale używaj wody 6,0 KH 5 ; 2 do tego brakuje jonizatora jeśli chcesz wywołać że tak to nazwe "reakcje wspomagająca" to musisz panie znaleźć gdzieś ozon,wytworzyć jakkolwiek w formie gazowej,byłoby idealnie,wystarczy niewielka ilość a stanie się kata dla CO2 i takim lekkim dziwnym zabiegiem dajemy boosta jakiego nie da Ci nic innego dostępnego , jakbyś jesXze do tego potrafił ten potas i fosfor aplikować do kapsułek biodegradowalnych(takie coś jak kapsułka piorąca,dostanie wody to się dopiero zaczyna rozszczelniac i uwalniać ..na koniec dobijasz lekko CO2 ,wkopujesz pod roślinę na około 10cm ,podlewasz ~100mll wody z tym odczynem pH itd ,następnie czekasz na efekty ,kapsułkę wrzucasz co 3 dni ,powiedzmy ,CO2 dozujesz elektrozaworem cis na centralce prog czy jak tam sobie wolisz wymajterkowac ,ustawiasz,programujesz dodatkowo całkowite wyłączenia przez noc ,aż do 1h przed cyklem świetlnym.

,

dalej już Ci wystarczy zrób to a zobaczysz jak zakończy się twoja uprawa ,oczywiście hygrometr,lumenonetr,co2mierz i śladowych najlepiej jakąś Stacja pogodowa "prestiż+ :D" od 150zl w górę to może zalapiesz sondę do pomiaru innych pierwiawiastkow jeszcze ,tak będziesz do końca 

 

Aż tricho i terp będą Cię satysf.4 dni przed zaczniesz płukanie specjalnym cudem ,jak dojdzie do tego ,mogę przekazać jakim ,wyplukujesz jakiekolwiek nadmiary,plukasz woda obowiązkowo <7,2 neutral PH ,jak będzie więcej to już nie ma sensu bo wlewasz olej do wody ,separuje się ,nie łączy się z pozostalosciami po syfie nawozowym tylko zostaje w donicy i tyle ale jeśli chodzi o zmieszanie się z wodą to wygląda to tak jak normalnie w kuchni ,sobie nalej do szklanki parę kropel oleju,szklanki z wodą oczywiście ,powstaną odseparowane "ciecze"  ,jeśli aromaty wam pasują po takim płukaniu i mimo wszystko nie narzekacie a chwalicie nawet 🙂 to kurcze ,jest szansa ,i może być szkoda ,ale może nie znacie jeszcze lepszego aromatu i smaku ? Wyczuwalnego od 1 bucha po takim min 3tyg curringu? Spróbujcie kiedyś,to tak jakbyś całe życie znał tylko smak i moc piwa,a nagle ktoś by Ci puszkę wina nalał zamiast, znów długa forma ,ale chyba tak mi najwygodniej,nie spamuje tymi postami chyba wtedy aż tak...i wszystko w jednym poście :))??

 

metoda która zaproponowalem jest moja,można zrealizować jak najbardziej ale pomiary bieżące wszystkich tlenków j innych gowien w tej opcji są kluczowe ,jak nie będą dotrzymane parametry to ,brzydko powiek od razu informuje -> gówno będzie a nie moje wielkie aspiracje i obietnice 😄 ,za 2 tyg będę startowL u siebie z tym projekcikiem ,będę relacjonował day by day

 

 

A jak nie chcesz probowac zwiększać swoich plonów znacznie to aplikujta K i P nawet i w wodoroweglankach jak lubi kurde a co tam :+)

Stara szkoła growerska ,pokolenia na tym rosły ,więc oczywiście też jak najbardziej poprawna i wskazana ,no ale mimo wszystko gorsza niż ta zaporpinowana wyżej :)) żadnym potasem,żadnym fosforem czy nawet kurde amoniakiem własnym z WC nie wynagrodzisz roślinie z tego typu "genotypem wzrostu" niż dwutlenkiem węgla ,to jest czysty towar ,najczystszy dla rośliny ,najlepszy,najprostszy,najbardziej wpisany w jej możliwość reakcji z nim ,roślina xxx razy tyle jest w stanie absorbować aniżeli standartowo nawozy ,jakieś tam tabsy,cuda niewidy,oczywiście ja nie śmieje się tutaj z nikogo kto tego używa,jak dla mnie może być ,napewno nie zaszkodzi jeśli ktoś da tego z glowA,plony będą większe ,oczywiście będą ,zawsze bo dozujesz "doping sportowy" ,roślina nie jest w stanie tak przetwarzać wody jak CO2 

Tak jak człowiek nie jest w stanie nawodnić się szybciej niż poprostu się napić bezpośrednio,najprostszy najłatwiejszy sposób,tak samo ma roślina,procesy rozpadu CO2 przy fotosyntezie i innych cudach ktofych już nie będę opisywał bo już pisałem o tym wcześniej posty są tak skonstruowane że leci światłowodem net ,w czasach gdy światłowód miało tylko co ilestam duzo gospodarstw domowych ,reszta na Neostradzie 512mb jedzie ,to porównanie wody do CO2

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Everson3 uciekam na chwilkę offline ,w razie mam wyższe chemiczne...nie polecam /absolutnie odradzam komuś eksperymentowanie na tych tam moich zapiskach w poprzednich postach,jakiś reakcji w domu... na własną rękę...jak nie masz 200% pewności ,niektóre reakcje sa śmiertelne bez zabezpieczenia Chemika który ich dokonuje...tak ku przestrodze ,żeby nie było 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...