Skocz do zawartości
Lolamator

problem z liściami

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam problem z opadającymi liśćimi i u niektórych roślin pojawiły się plamki jak na zdj. Nawozy daje im co drugie podlewanie w zalecanych dawkach albo mniejszych próbowałem dać call mag ale nic nie pomaga dodame że problem jest głównie z critical i gelato w namiocie są jeszcze 4 auto. Lampa to SF 7000  trzymam ja na około 45cm i 80%. Wydaje mi sie ze wysztko robie ok tak moze wyjadacze jednak podpowiedza co jest z nimi nie halo 

konop1.jpg

konop2.jpg

Edytowane przez Lolamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lolamator  Tak jak ci powiedział @WBB , to wygląda na wirusa mozaiki , musiałeś grzebać przy liściach brudnymi rękami, ja zawsze przed manipulowaniem przy roślinach dezynfekuje ręce, by nie przenieść na rośliny wirusów roślinnych, bakterii, grzybów. Wytnij te liście i obserwuj czy się infekcja nie rozszerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka mozliwosc ze faktycznie zachorowaly biedne przezemnie. Jak to mowia jak sie nie wywruci to sie nie nauczy. Ale nie chcial bym wykluczyc ze swiatla mialy za duzo i nawozow. Po zabiegu z waszych sugesti troche odbily ale nadal nie wygladaja tak jak bym chcial dodam ze to moje pierwsze sezony. 

chetnie przyjme krytyke i porady od bardziej doswiadczynych kolegow. 

Na ta chwile wygladaja jak by liscie troche zaczynaly odzywac podelawam sama woda poki co.

 

20231105_035836.jpg

Na20231105_035839.jpg

Edytowane przez Lolamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po podlewaniu samą wodą zauważyłeś poprawę, może faktycznie było przenawożone 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...