Skocz do zawartości
moonka

Dziwne plamy/"przepalenia" na lisciach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moimi purple bud. Od samego poczatku na lisciach wystepuja dziwne plamy jak by przypalenia. Mialem co do tego kilka wizji a mianowicie za duza wilgotnosc (80% minimum i mozliwosc pojawiania sie w nocy rosy na roslinach ale tego nie zdazylem sprawdzic), ziemiorki (chyba byly to pojedyncze sztuki bo wiecej ich nie spotkalem), zbyt nasycona ziemia (plagron allmix) lub zle ustawione swiatlo. Wstawiam foty tej samej rosliny. Pierwsze zdjecie poza boxem drugie w boxie. Dodam, ze te plamy wystemuja na wszystkich 3 plantach ale nie w takim samym stopniu. Ten wyglada najgorzej i w razie czego wyleci z boxa robiac miejsce pozostalym roslinom

20231026_112657.jpg

20231026_112743.jpg

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee Stawiam na ziemię. Ja robię w royal mix i bat mix z Plagron i też tak czasem mam. Nie przejmuj się obserwuj narazie. A ziemiórki jak były to najprawdopodobniej masz już ich jajca w ziemi. Musisz się z nimi napierdlac bo jak się rozpanosza to będzie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pierr1947 z ta ziemia to mam mieszane uczucia. Uzywalem jej juz wczesniej na oucie i nie bylo takich problemow. Moze tym razem za slabo ja przeplukalem przed wsadzeniem pestki i dopiero teraz uwalnia wszystkie skladniki w za duzym stezeniu. Dziwne, ze na jednej sa tylko delikatne plamki a na dwoch pozostalych duzo wieksze. Dodatkowo mam w boxie 1 planta sensi skunk i na nim nie widac nic😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee te ziemie są mocno nabite. Ja ogólnie staruje w małych doniczkach i tylko te płucze przed. Po ok 10 do 14 dni dopiero przesadzam do docelowych i tych już nie płucze i zawsze jest git. Jak masz światło ustawione? To automat że odrazu siedzi w docelowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@moonkagliwicee na początku spod lampy spaliło mi sadzonki tym jebanym hpsem 259w i też miałem  dziwne  plamki na lisciach, do tej pory walczyłem z strawberry banana uratowałem rosnie całkiem nieźle chociaż jest opóźniona przez hpsa który dawał wysoką temp. Dokladnie zostaw obserwować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnalem wiedzy z zagranicznych forum i wydaje mi sie, ze winna jest ziemia. Za slabo ja przeplukalem i na starcie miala zbyt wysokie EC. Mloda roslinka dostala natychmiastowego strzala mocno stezonych skladnikow odzywczych. Gdybym lepiej przepukal ziemie to EC bylo by nizsze i skladniki odzywcze powoli uwalnialy by sie podczas kazdego podlewania. Zaczynam sie zastanamiac nad przesadzeniem ich w inna mniej nabita ziemie np lightmix ale nie wiem na ile porosly korzenie. Z drugiej strony zawsze moge wrzucic nowe pestki bo mam maly zapas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...