Skocz do zawartości
kubusiolandia

Jakie nawozy wybrać.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko pytanie do Państwa bardziej ogarniętych. Chciałbym spróbować z tym rodzajem ziołka o nazwie Lemon OG.

Pytanie jakich nawozów stosować. 

Od kiedy do kiedy. 

Jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć?

Zdrówko 420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kubusiolandia  To zależy od budżetu, nawozy dedykowane nie są tanie, więc pytanie czy nie patrzysz na pieniądze, a na to, by mieć wszystko dla roślin, czy chcesz się ograniczać do minimum ze względu na jak najniższe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem tak jeśli wydam teraz więcej to mam pewność że nie leję byle czego i może zostać na kilka upraw w zależności od dawkowania.

Uprawa w boksie zwykła doniczka. Chyba że pytasz o coś innego. Jestem laik to moja pierwsza więc nie śmiejcie się każdy jakoś zaczyna.

Ogólnie chodzi mi o to aby co jakiś czas dolać tych mieszanek aby roślina o wiele lepiej urosła. A co wyjdzie to będzie test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kubusiolandia Jaki masz budżet na nawozy ? Możesz wiąć np. od Plagron, jak na jedną roślinę to wystarczą ci butelki 100 ml, a wtedy mniej zapłacisz. Czyli : Plagron Power Roots 100ml - 54 zł, Plagron Pure Enzym 100ml - 29 zł, Plagron Alga Grow 100ml - 20 zł, Plagron Alga Bloom 100ml - 20 zł, Biobizz CalMag, 250ml - 20 zł, Plagron PK 13-14 250ml - 25 zł. To wystarczy na całą uprawę. Łączny koszt 168 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a co gdybym zaproponowal metody ktorych nikt wczesniej nie uzyl na  forum/mozliwe ze i gdziekolwiek? ,aby wykorzystac  AZOT ,FOSFOR i POTAS w formie gazowej do syntezy z CO2 ?  :)))))))))

np...

2KO2 + 2H2O → 2KOH + H2O2 + O2[4]
2KOH + CO2 → K2CO3 + H2O
K2CO3 + CO2 + H2O → 2KHCO3

to tak pi razy drzwi,mniej wiecej ~


Izomer ten otrzymuje się poprzez spalanie potasu w czystym tlenie, z chemicznego punktu widzenia jest to realne ,niestety ze wzgledu na procesy zachodzace aby tego dokonac ,dla 95% populacji jest to nieosiagalne ? :DDD

i co wy na to 😄 ? wiem ze czarna magia ,ale można wpłynać na trwalość rozpadu czasteczkowego, moze i z pomoca.... krystalizatora,odpowiedniego jonizatora?? ,odpowiednich substratow.... uzyskac    N,P,K w formie gazów "nawozowych" ???

Patrzac na to czysto chemicznie ,można by bylo wpłynąć na przenikalność błonokomórkową rośliny,posilkujac sie procesem fotosyntezy  jako nośnika -> a co za tym idzie wpłynać na niekontrolowany podział/rozrost komórek w mitochondriach roślinnych 😄 ? -> Czyli mówiąć jezykiem przecietnego Kowalskiego doprowadzić do kontrolowanego rozrostu sektorów rośliny w sposób "nienaturalny" ,taki jakby gigantyzm 😄 z 100g plonu/krzaka uzyskac plon parokrotnie większy ? 300,600,900 ? Roślina powinna mieć ,ze tak to ujmę ,zakres tolerancji w strukturze DNA,bez względu na jej Genotyp,wskazany przez twórce "ziarna danej odmiany" .

Trochę nad tym myslalem,ale chemia jest nieograniczona możliwościowo,naturalnie,fizycznie takie związki nie mogą w sposób naturalny zostać zsyntezowane/poddane procesowi sublimacji (Przejscia ze stanu stalego -> gazowy ,no tak prawie przeprowadzić reakcję Sklodowskiej-Curie hahaha) -> oczywiscie ze istnieje taka mozliwosc ,przeciez wystarczy Polon poddac reakcji z chlorkiem fosforu w dodatku 🙂 ? jedyny problem to temperatura okolo 300 stopni Celsjusza podczas wydzielania,tutaj bylby najwiekszy problem 😄 ) 


 bez użycia laboratorium,a więc tylko w sposób sztuczny,natura nie dysponuje takimi mozliwosciami.... ale np sztuczne iniekcje testosteronu wytworzonego w celu przyrostu chociazby masy miesniowej ? Przeciez  powoduje to rozrost miesni i sylwetke kulturystyczna jak na naszym znajomym siłownianym podwórku i u wielu naszych kolegów 😄 ? wszyystko da się przelozyc na growboxa ,science is fun ❤️ 


co o tym sadzicie ? Ogolnie bylbym w stanie to uzyskac nawet,moze to bedzie jakas przelomowa metoda ,jak wszystko pojdzie zgodnie z planem ? Potencjal jest niewyobrazalny ,gdyby czegos takiego dokonal na pąkach to jest istny KNOCK OUT.


Dozowanie w podobnej formie jak butla cisnieniowa ,calkiem realne - skutki uboczne dla czlowieka ,moze i nawet nie wyczuwalne bazujac na takich objetosciach ? Ale to trzebabybylo dobrze pooczyszczac wsio reakcje,bez tak zwanego "odpadu"


Na dole zalaczam screeny ,ktore mowia ze nie wymyslam ,oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to praktycznie dla was nieczytelne w 100% ,przeciez nikt nie jest Chemikiem rodem z Breaking Bad wkoncu 😛


No ale ja moglbym sprobowac sie podjac,ktos bylby zainteresowany w razie Sukcesu na probny okres testowy ,oczywiscie jest to innowacyjny sposob,moze byc tak albo i nie tak,tutaj sie okaze dopiero,testy trzebabybylo porobic..........


FOSFOR ,AZOT,POTAS  wszystko w formie gazowej vel instalacja CO2 ,nie brzmi jak nie z tej ziemi :DDDDD ?? Topy tez mogą zaskoczyc wszelkie oczekiwania ,nie wiem jak bedzie z lodygami,korzeniami ,czy nie pomnoza swojej obietosci znaczaco,ale mowie to juz są dalsze fazy,to pozniej ,nie ma co spekulowac bo nikt tego chyba wczesniej nie zrobil ;D ?

mam nadzieje ,ze zaciekawilem ??? pzdr !

 

mmmm.jpg

mmmmmmmmmmm.jpg

mmmmmmmmmmmmmmmm.jpg

mmmmmmmmmmmmmmmmmm.jpg

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.jpg

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...