Skocz do zawartości
wypierdalator1991

Oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Panowie i Panie mam pytanie. Planuję wystartować z indorem który będzie moja pierwsza uprawą wewnątrz. Zdecydowałem się na oświetlenie Lampą CFL DUAL tylko pytanie jaka moc żarówki wybrać do Boksa z szafki o wymiarach 80szer. 50 dł. 70 wys.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@wypierdalator1991 Witaj, na taką powierzchnie nie wystarczy jeden CFL. Masz powierzchnie 0,40 m2 , na jaką potrzeba 20 tys. Im. Potrzebowałabyś na tą powierzchnie dwóch lamp CFL jedna 250 W (11 tys. Im), a druga 200 W( 9 tys. Im), jakie w sumie dadzą 20 tys. Im. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@wypierdalator1991 Nie warto rezygnować, bo bez niego światło ci będzie uciekało do góry zamiast być skoncentrowane na roślinie , ale możesz sobie sam zrobić odbłyśnik, nie musisz kupować. Najprostszy sposób to puszki po piwie, rozcinasz odginasz łączysz jakimiś nitami, lub zszywkami i swoją rolę spełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@wypierdalator1991  Wystarczy dual , nie trzeba na każda fazę innej lampy. Sprawdzają się na ile mogą się sprawdzić, jak na ten przedział cenowy to tylko, jakiś budżetowy panel typu Ledam, może z nimi konkurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...