Skocz do zawartości
Hulk

Czy żarówki dadzą radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka..

Realizuje projekt pierwszego boxa..

Wymiary 80x80, kalkulator pokazuje 32000 lumenów..

Chciałbym Was zapytać bo trafiłem na post, że żarówki LED dadzą radę dźwignąć temat..

Dodam że na pierwszy rzut idzie automat i również tu wyczytałem, że można od razu zapodać FLO do 3500 k bo przy auto na miękko poleci.

W razie potrzeby odnajdę i wkleje screena tych postów ale na tą chwilę ciekawi mnie czy żarówki załączone na foto dadzą radę??? 😈

10 sztuk to 280 zł, barwa 3000k, pobór przy 10 szt to 240 Wat, wydajność 2000 Wat i co najważniejsze przy 10 szt osiągnę 34500 lum.. czyli więcej niż wymagane minimum 😈

Jestem zieloniutki w temacie więc poprawcie mnie jeśli coś pominąłem bądź potwierdźcie moje rozkminy 😁

Pozdrawiam serdecznie 🤝

Screenshot_2023-09-20-18-23-03-671_pl.allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk ja myślę że można by było zrobić coś takiego:

Kupić z 6 żarówek 3000K, gniazda i jakąś obudowę musiałbyś machnąć, gdzie to wszystko by siedziało. Na tej obudowie rozłożyć te żarówki w taki sposób, żeby dość blisko rogów było po jednej żarówce i w środku 2. I to będzie na wegetację, a jak przyjdzie kwitnienie, to wtedy do wcześniej przygotowanych otworów i gniazd pakujesz 4 żarówki o czerwonej barwie światła (pod kwitnienie jest taka barwa) i masz cud zbiory. Trochę kombinowania wiadomo, ale za małe pieniądze będziesz miał fajne światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny i właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem 🤝😁

Popatrzę za czerwonymi i działam 😃

P.S. jeśli jeszcze ktoś chciałby się wypowiedzieć, byłoby bardzo miło bo się uczę 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk wydaje mi się że inne żarówy, bo tu chodzi o temperaturę barwy światła. Nie jestem do końca pewien czy 3000K będą najlepsze na wega, 6000K chyba są lepsze bo to niebieskie światło, a takie 2500K to na kwitnienie eleganckie. Musiałby ktoś się wypowiedzieć co się zna na tych światłach

@cejerowski21@Udyrs @Sirpotato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ewentualnie rozważam teraz jeszcze inne czerwone 👇

Tamte 6 szt już zamówione a te z fotki poniżej jeśli zgodzicie się ze mną że ok to również dzisiaj zamówie.

 

Screenshot_2023-09-22-05-54-41-784_pl.allegro.jpg

Screenshot_2023-09-22-05-54-53-247_pl.allegro.jpg

@Bob drzewny co do 3000k na Wega to jest na naszym forum post, później go odszukam jak wrócę z pracy w którym jest opisane że przy auto nie trzeba się bawić w światło Wega tylko można od razu zarzucić od 2800-3500 K..

Stąd podjąłem taką decyzję tylko wstępnie miało być ich 10 szt ale przemyślałem to co napisałeś i zamówiłem 6 i chcę cztery dodać te czerwone jeśli oczywiście powiecie że ok 😁

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr nie, że się uparłem tylko jak widzisz z rozmowy kolega podpowiedział żeby dołożyć 4 czerwone żarówki do 6..

Nie znam się, dlatego zwracam się z prośbą o podpowiedź bo 6 żarówek już w drodze, to chciałbym i te czerwone dobrać odpowiednie.

Jeśli mógłbyś podesłać jakiś link do takowych to byłbym Ci bardzo wdzięczny 🙂

W dniu 20/09/2023 o 20:09, Hulk napisał:

Hejka..

Realizuje projekt pierwszego boxa..

Wymiary 80x80, kalkulator pokazuje 32000 lumenów..

Chciałbym Was zapytać bo trafiłem na post, że żarówki LED dadzą radę dźwignąć temat..

Dodam że na pierwszy rzut idzie automat i również tu wyczytałem, że można od razu zapodać FLO do 3500 k bo przy auto na miękko poleci.

W razie potrzeby odnajdę i wkleje screena tych postów ale na tą chwilę ciekawi mnie czy żarówki załączone na foto dadzą radę??? 😈

10 sztuk to 280 zł, barwa 3000k, pobór przy 10 szt to 240 Wat, wydajność 2000 Wat i co najważniejsze przy 10 szt osiągnę 34500 lum.. czyli więcej niż wymagane minimum 😈

Jestem zieloniutki w temacie więc poprawcie mnie jeśli coś pominąłem bądź potwierdźcie moje rozkminy 😁

Pozdrawiam serdecznie 🤝

Screenshot_2023-09-20-18-23-03-671_pl.allegro.jpg

@Udyr chcę dodać czerwone 4 szt do 6 takich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hulk nie widzę konkretnego powodu dodawania różu. Zostań przy normalnej barwie światła, dodatek takiego typu "żarówek" nie zmieni nic. A tylko podniesie rachunek za prąd bez powodu. 

Każda E27 będzie dobra, oby miała wartość więcej niż 100lm na Wat mocy. Barwa 2700-4000k będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...