Skocz do zawartości
Sterydd

Białe plamy, końcówka lekko brązowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Wystąpił u mnie problem taki jak w temacie. Nim zacznę od rozpisu dodam, że w jednej donicy (z przedziałką) mam dwie rośliny i tylko jedna okazuje jakieś nie zadowolenie. 
Dokładnie to Tangerine Dream od Barneys farm. Nawozy którymi się posługuje to w pełni Bio-Bizz (posiadam całą tabelkę) medium, jest również od tej firmy w typie "light mix".
Nie miałem wcześniej tego problemu, a już w swoim małym boxiku działam od jakoś 1.5 roku. Zmieniłem jedynie na tą uprawę oświetlenie, a dokładniej same żarówki - zwiększyłem jedynie ilość lumenów i dodałem światło naturalne 3000K, wcześniej miałem 6400 i 2700 wrzuconą o tej samej ilości LM. 
Panienka Tangerine wyszła z ziemi 19.08.2023. Dwa dni po tym podlałem ją samym root-juice około 3ml na 500ml (mogłem przedobrzyć) choć chciałem trochę zaryzykować mimo wszystko. Nie podlałem wszystkiego pod roślinkę tylko rozlałem po całej powierzchni ziemi, zaczynając od nasionka (wyczytalem gdzieś na forum, że tego root juica tak się powinno lać, aby korzenie sięgały po to - jak stymulant what ever).
Trzy dni poźniej (24.08.23) dodałem na 1L wody 2ml BIO-HEAVEN; 4ml ROOT JUICE;  4ml ACTI-VERY i podałem oby dwie 500ml  (wiem Acti-Vera za dużo, ale to był mój błąd bo nie zapamiętałem). 
29.08.23 takim samym zestawem podlałem oby dwie rośliny resztą 500ml (czyli po 250ml na kazda rosline). 
Do tego robię oprysk przy wyłączonym świetle ACTIVERY 1,5ml/500ml. 
Zastanawiam się, czy to brak składnika? Wpania, magnezu? LED wyciąga Mg, w razie czego mam calmag który rozrobie 1ml na 1L i podleje starannie panienkę.

IMG_8015.JPEG

IMG_8016.JPEG

IMG_8017.JPEG

IMG_8018.JPEG

PS. Stawiam, że też mogło to być przenawożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sterydd  ciężko żebyś je przenawoził samymi stymulantami dla mikroorganizmów w glebie + stymulant dla rośliny + booster dla rośliny, tam praktycznie nie ma NPK, a niedobór Mg na pewno by nie wyszedł już teraz.

Jakie pH wody lejesz? Czy woda dostana i nie ma jakichś chamskich 10⁰C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok z nią, znaczy się to jedno na pazurku jasne przebarwienie to nic innego jak przelanie. Ile ta donica ma litrów?maks 5 obstawiam. No to teraz policz, w ciągu 10 dni dałeś jej (donicy)1.5l...myślisz że te bryły korzeniowe są na tyle rozrośnięte żeby pobrać całą wilgoć? Bardziej się duszą niż rozrastają. A reszta przebarwień to nic innego jak tmv. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Bob drzewny
Wygląda podobnie jak tmv, dokładnie.
Rośline zostawiłem aby cała wilgotność wyszła z gleby, wydaje mi się ze się jej poprawiło, zniknęły białe plamy. Czas mi pokaże jak to bedzie wyglądać!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...