Skocz do zawartości
namiotmedyka

Małe krzaki, karły xD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu wyhodowałem roślinkę, lemon tree dokładniej mówiąc, podczas ścinki miała około 60cm już od początku wydawała mi się mała ale nie wiem czym jest to spowodowane, na wegu była trzymana ponad 1 5msc i nadal wyszła taka mała, koło 12g overall zebrałem z niej. Następne seedy to tak samo była porażka, następna była bardzo podobna. Trzecia to był już automat, badyl miał 6 liści podczas kiedy zakwitł, nawet nie koontunowalem. Czwarta to podobna historia maluszek. Odnośnie specu: lampa ledam60w 

40x40x120 box

Donica airpot 11l 

Filtr węglowy 125 

Wiatrak podłączony do filtra chyba 100

Mieszający duży 

Nawozy hio bizz i ziemia bio bizz lightmix 

Pestki były renomowanych firm, a topki były smaczne i grubioutkie 

Nie mam pojęcia gdzie jest problem ze one nie chcą rosnąć zakupiłem miernik ph na ostani grow i klapa xD. Podlewane zawsze odstana woda. Znam kogoś kto robi dosłownie tak samo a jego dziewoje nie niszczą się w boxie a ma to totalnie gdzieś, a mi rosną badyle a staram się żeby było na tip top 

Pomocy 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@namiotmedyka używasz doniczkę która jest dość ciężka w obsłudze, plastik nieprzepuszczalny jest najłatwiejszy, materiałowa trochę trudniejsza ale na pewno łatwiejsza niż airpot.

Musiałbyś wysłać zdjęcie albo opisać jak wyglądały te rośliny, były wydłużone bardzo i miały mało liści? Albo może ciągle były problemy z kolorami tych liści? Albo może ciągle były opadnięte te liście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny fotosy były poprostu malutkie, tak wydawały się zdrowe, zliscmi czasami były problemy bo za dużo nawiozlem ale overall w wegu bardzo wolno rosły. Automaty to poprpstu wysokie badyle z dosłownie kilkoma liśćmi. 

A co do airpota to rzeczywiście, w pełnym plastiku jak robiłem fotosy to było lepiej niż automaty w airpocie 

Jeszcze się zastanawiałem czy nie mam aby zbyt mocnego światła i przez to są takie małe, diody to cree cxa2520 ogólnie to światło trzymałem około 40cm nad krzakiem 

Edytowane przez namiotmedyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@namiotmedyka u nas też hodują automaty i wychodzą im wielkie rośliny, Kolbertus miał fotorelacje jakoś parę msc temu 80×80cm 150W i 5 automatow mu strasznie szybko rosło, znajdziesz w zakończonych fotorelacjach. 350g mu wyszło z nich bodajże, pomimo że je przeglodzil

Ogólnie jeżeli będziesz miał odpowiednie światło i zdrowe liście, to nie ma możliwości żeby roślina nie rosła, jeżeli nie ma wadliwych genów, a to zdarza się rzadko. Na jakiej wysokości nad szczytem rośliny miałeś zawieszone to światło?

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@namiotmedyka  to nie tak źle, ale jak się wydłużała to trzeba niżej zawsze. Najlepiej odpalić fotorelacje na forum, a jak ktoś nie chce, to znaleźć jakiś podobny grow do swojego i porównywać "dobra on ma tą samą lampę na tej wysokości, to ja dam 5 cm niżej/wyżej. On wlał 1.5 litra wody, ale ma większą roślinę i temperaturę, to ja w sumie wleje 1.2 litra i zobaczę jak to będzie. On dodał 10ml nawozów w 30 dniu Wega przy tej samej ziemi co ja, ale coś zajebiście ciemna jest ta roślina, to ja dam mniej o połowę i zobaczę czy będzie żółknąć czy ciemnieć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...