Skocz do zawartości
ChinQuan

Przelanie ? Czy braki nawozów?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@ChinQuan Takie dawki jak dałeś są za niskie patrząc na jej stan, bo nie uzupełnisz tak dużych niedoborów minimalnymi dawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ChinQuan No chyba normalne nie ? Wyobraź sobie, że masz człowieka, jaki głodował i jego ciało to obraz nędzy i rozpaczy, skóra i kości, to jak mu zrobisz do tego dietę odchudzającą to do czego to doprowadzi? Do tego, że zostaną same kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy No niby tak. Dałbym jakieś nadwyżkę.

ogolnie podlalem dopiera ta która wyglądała lepiej.

wyszedlem z założenia ze lepiej dac 2x niż 1 i za dużo 😆 

Nie mam w ogóle wprawy w tym temacie i nie mam tego pojęcia ile to mało a ile dużo nawozu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ChinQuan  Rób jak uważasz, najwyżej się czegoś nauczysz na własnych błędach. Faktem jednak dla mnie jest, że w stanie dużych niedoborów, jak będziesz karmił tak, jak masz zamiar to ona się całkiem wyje i padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ChinQuan  Możesz dać po równo 5ml A i 5 ml B, na tym się nie skończy, bo pewnie będzie trzeba więcej takich dawek, aby ją odbudować, skoro masz ją mocno żółtą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewanie. 

Sama woda destylowana
EC 0.012
PH 6,4
Runoff Roslina 1
EC 1,66
PH 5,80
Roślina 2
Sama woda destylowana
EC 0.012
PH 6,4

Runoff Roslina 2 

PH 5,76
EC 1,451
 

Co o tym sadzicie? Podlewam ja plagron coco A i B mam tez pk 13/14. 

mam tez caly zestaw od biobizz. 

 

 

Co radzicie?

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan jedynie do czego uzywam wody destylowanej to do mycia boxa po zakonczonym growie , dla mnie to lekko dziwne ze podlewasz woda destylowana ? ona nic w sobie nie ma zadnych mineralow ani soli co jest potrzebne roslince , co do ppm /ec jak nie podajesz wiecej niz tabelka zaleca to nie przekroczysz ppm/ ec ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy No wlasnie w tym problem ze jesli jest woda twarda wytracaja sie szkodliwe sole dla rosliny. Dlatego tez dodaje nawozy zeby dac to co potrzebuje. A dlaczego ludzie uzywaja wody z filtra odwroconej osmozy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan masz racjeee jak niccc jedno i drugie to to samo , ale jakos malo ludzi na forum uzywa wody destylowanej , pisza ze maja filtr z osmoza , powiem ci ze ja mam wode na poziomie 8. ph i dalo rade uzywam wody oddstanej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no wiadomo ze tez odstana min 48h ale i tak miałem problemu. Dlatego zacząłem z czysta woda. 
 

miaem run off na poziomie ec bez dodawania nawozów zaczęły pojawiać się niedobory i wyszło ze może być to przez wodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan Wartość pH w znacznej mierze wpływa na przyswajanie substancji odżywczych przez rośliny. Zbyt niskie pH zmniejsza wchłanianie niektórych składników odżywczych, co może prowadzić do powstawania niedoborów. Z kolei zbyt wysokie pH prowadzi do szybkiego wyczerpywania się zapasów fosforanów i manganu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy

 @dziurawy u mnie PH runoffu to 5,80 przy kolejnym podlewaniu chce podlać woda 6,8 żeby trochę podnieść pH w glebie.

5,8 niby w dolnej granicy ale powinno być ok..

kurde nie wiem 😕 

myśle czy podlać nawet z 7.0 żeby podbić do tych 6.3 nie mam polecia jaki wpływ będzie miało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...