Skocz do zawartości
ChinQuan

Przelanie ? Czy braki nawozów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

mam taki problem.

posadzilem 2 automaty.

wszystko szło wmiare ok do tego tygodnia.

od pn roślina zaczęła żółknąc. Dowiadywałem się na innym forum i niby to przez przelanie. 
Lalem po 2l co 3-4 dni około ale doniczka była lekka i ziema sucha.

Od początku nie dawałem nic na grow.

od 2 tygodni może 3 dałem po 2,5ml/l biobizz bloom i trochę top max.

co o tym sądzicie? 
dzisiaj nawet wyciągnąłem jedna z doniczki zeby sprawdzić co tam jest.. i ziemia nie była mokra. Bym powiedział nawet ze delikatnie wilgotna.

 

A3DA6F1B-1297-448C-8946-A66BE39929AD.jpeg

1C5BECE5-33E0-49C2-A266-79331DCE1EC9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ChinQuan  Przelane to na pewno i wykazują sporo niedoborów zaczynając od azotu, ale pozostałe pierwiastki też są wyjadane, niech ziemia przeschnie i podaj im nawóz grow pomieszany z bloom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zielone krainy napisał:

@ChinQuan  Przelane to na pewno i wykazują sporo niedoborów zaczynając od azotu, ale pozostałe pierwiastki też są wyjadane, niech ziemia przeschnie i podaj im nawóz grow pomieszany z bloom.

Jak dajesz ten coco a i b to mogę dac po 3ml/ l ? Żeby to ogarnąć.

dawki robisz takie same jak w tabele coco?

kurde wydawało mi się ze nie leje im dużo..

2l wychodziło do runoff.

teraz zanim się ogarnie to do ścinki będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ChinQuan Nie kieruje się żadnymi tabelami to dla mnie bzdury, dawkę ustalam sam na podstawie obserwacji i mierze ec roztworu miernikiem. Przelałeś za dużo wody, przelanie jest gorsze niż przesuszenie, jak chodzi o konopie, tak łatwo załatwić system korzeniowy, jaki ci zgnije, jak będziesz przelewał. Dawka na ten moment, jak na moje oko powinna wynosić, jak chodzi o Plagron Coco 5 ml A i 4 ml B. To dawka jednorazowa następna jest zależna od obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan a robią się jeszcze smutniejsze  rośliny po podlaniu? 2L na doniczkę materiałową co 3-4 to taka dość mała dawka. Ale no przesuszenie łatwo zauważyć, po prostu jak po podlaniu po godzinie czy dwóch liście wrócą do normalności, to znaczy że za sucho. Z przelaniem jest ciężej, szczególnie jak podgniją korzenie tak jak zielony mówi, wtedy dziwne są te objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny delikatnie jakby się podniosły ale nie jest To co wcześniej.

Dodatkowo przed każdym podlewaniem napowietrzalem wode.

wyciagnalem ta roślinę z doniczki i nie widziałem żeby tam jakieś błoto było czy przesadnie wilgotno.. 

ja pomyślałem ze ma poprostu duże braki w azocie. ( nigdy nie dostała nic na grow ) 

male dawki biobizz bloom.. 

ostatni raz sadze automaty. Z sezonowkami nie miałem takich problemów 😆

zobaczę co będzie dalej.

a jak radzicie teraz zrobić. 
kolejne podlewanie dac np 1l wody tylko czy znów około 2l do runoffu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan  problem w tym, że nawet jeśli teraz byłoby sucho, to jak przelałeś kiedyś korzenie, to one będa padnięte i nawet jak teraz roślina by miała sucho, to dalej może mieć efekty przelania. Ja aż tak się nie znam na przelaniu/przesuszeniu jak zielony to na pewno, ale u mnie np jak miałem doniczkę materiałowa 15L, to 6L tygodniowo na początku kwitnienia w wiosnę to było za mało wody, przez co korzenie się nie rozwijały od połowy doniczki w dół. Teraz mam doniczkę 26 litrów materiałową i 6 tydzień kwitnienia, to 8 litrów wody tygodniowo okazało się za mało jak były upały, bo raz mi opadła od przesuszenia ( a wiem to po objawach + po tym, że zaraz po podlaniu od razu wstała)

A co do runoffu, masz doniczki materiałowe, więc jeżeli chciałbyś się sugerować runoffem, to musiałbyś podlewać taka doniczkę przez około 5 minut, żeby woda przelatywała przez całą obojetosc ziemi, a nie gdzieś bokami przy materiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Moje doniczki maja 12l Ja im dawalem w takim razie max 3l w tygodniu srednio. Wyciagnalem ja nawet z tej doniczki i korzenie byly wszedzie, Wiadomo troche luzu po bokach ale ogolnie jedna zbita bryla. Korzenie nie wygladaly na jakies zgnite czy cos w tym stylu. 

Nie wiem staram sie to poprostu zrozumiec. Podlalem ja wczoraj i dzisiaj juz podniosla sie troche.. Gdyby byla przelana chyba by dalej byla oklapnieta. 

A czy moze miec na to jakis wplyw to ze swiecilem jej 24/h ? Teraz zmienilem na 20/4

Probuje to rozkminic bo staralem sie pilnowac podlewania.. Ta jedna roslina to jakas XXL nawet odrostu miala bardzo dlugie wiec mam wrazenie ze potrzebuje ona duzo odzywki. sam nie wiem ;d

Edytowane przez ChinQuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan 24h nie daje ani godziny odpoczynku dla rośliny i na dodatek cały czas oddycha + cały czas jest wysoka temp w boxie, przez co jeszcze szybciej Ci ucieka woda z takiej doniczki.

Ja na Twoim miejscu obydwóm bym dał takie dawki jak zielony pisze, ale już teraz wpieprzył do jednej podstawki 0.5l wody o dobrym pH. Jak doniczka wypije w 30 sekund, to dodaj kolejne 0.5l, jak znowu wypije w 30 sekund, to dodaj kolejne 0.5l. Bo jeśli ta woda wejdzie do donicy, to znaczy że tak czy srak tam było sucho. No i wtedy się dowiesz, czy były przelane czy przesuszone, bo zobaczysz różnice między jedną a druga roślina

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny To w sumie pomysl tez dobry. Problem w tym taki ze wyciagnalem ta rosline z donczki zeby sprawdzic stan korzeni. Wkladajac ja spowrotem na dol dosypalem nowej ziemi z worka wiec nic mi to w tym momencie nie da. 

Wiem ze wygladem niby przypomina przelanie.. ale wyciagnalem jej i bym nie powiedzial nawet ze w srodku czy na dnie byla ziemia wilgotna.. a na pewno juz nie bylo tam mokro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Sprawdze dzisiaj to. Dzieki 

A co mowisz o tym swietle ? Bo ja swiecilem im 24/0 100% ustawienie na lampie. LAmpa to Hydromars TS1000 25-30cm od szczytow. 

Wczoraj zamontowalem nowy timer i ustawilem 20/4 i popoludniu jakos lepiej jej bylo. 

Moze za duzo tego swiatla dostala 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan wydaje mi się że na pewno za dużo światła, ja świece roślinie na kwitnieniu 2 razy krócej tą mocą i jest na skraju objawów przesadzenia ze światłem (co prawda lampa jest niżej o 10 cm, ale za niedługo ścinka i liście już żółkną odkąd obniżyłem światło z 25cm). Twoja roślina dałaby pewnie radę, jeżeli miałaby dużo wody, dużo nawozów, dużo CO2, dużo wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Wiec moze to nie woda a swiatlo ja tak zmeczylo. Co w sumie moze nie jest az takie straszne. Bo z przelaniem to mogloby gorzej byc.

A no wlasnie tak teraz mysle. Ta druga roslina wyglada troche lepiej ale ona tez jest nizsza o jakies 10-15cm od tej po lewej stronie co za tym idzie dostawala tez mniej swiatla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan  za dużo światła też wpływa na to, że jest większy popyt na wszystko, w tym wodę. Liście nie do końca lubią się leczyć z przepalenia światłem, szczególnie na kwitnieniu, więc jak najszybciej zmniejsz im ilość światła, daj takie dawki jak pisał zielony i możesz coś tam wlać do podstawki. Osobiście dałbym światło 10cm w górę i zmniejszył moc do 80% na tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlalem roślinkę 

3ml/ coco A + 3ml/ coco B pH 6.25 us/cm wyszło 2250 

zmierzylem tez wodę wypływająca z doniczki. Wyniki 

us/cm 2723 wysoko?

1361 ppm 

ph - 6.50 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChinQuan ja na EC się nie znam, ale z donicy jak uciekło 2.7 EC (bo to chyba tak się liczy?), to to jest mega dużo, tyle się leje na późnym kwitnieniu, jak roślina pozwoli. pH w porządku, tyle jedynie wiem :classic_biggrin: Oznacz zielonego, on się rozgarnia w tych nawozach dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...