Skocz do zawartości
BotOneShot-_-

Pomocy - plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny to tak 

Tydzień 6(37dzień) automaty Śpiącą Siwa i Gorila Glu

Leje na zmiane wode raz nawozy BioBizz plus CalMag. Daje im po  1.5 l.Leje wedlug tabeli na tygodnie bo pija niesamowicie, z ph 6.3-6.4 

Lampa 90 cm dalem wyżej bo lódki się robily z liści firma to lumatek atis pro 300 w(75%)

Ziemia BioBizz light mix 

Powiem szczerze ze to moj pierwszy plant  i pierwszy trening lst i z godziny na godzinę to wyglada coraz gorzej

20230823_112554.jpg

20230823_113118.jpg

20230823_113047.jpg

Edytowane przez BotOneShot-_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny CalMaga daje   niestety pełna dawke, jak na liście.Lampe dam niżej ,ale jak będą się znowu skręcały niestety pójdzie wyżej. Z nawozów na 3 dni zrezygnuje chyba nie wiem   zobaczymy czy bedzie lepiej czy tylko gorzej . Niedługo Panny wstają to dam  znowu fotki.Wode daje z filtracji brity i napowietrzana

@Glut78 dla czego takie ph ?

Edytowane przez BotOneShot-_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BotOneShot-_- Twoje rośliny są nabite azotem, a zaczynają kwitnąć i azot blokuje przyswajanie potasu i fosforu. Jak podniesiesz ph do 6,8-6,9 to utrudnisz przyswajanie azotu, a potas i fosfor będą wchodzić jak do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  dalem lampe niżej ale po 20 minutach musiala iść wyżej ale juz nie 90 cm tylko 80cm dalo rade

@Glut78 jutro jak bd podlewapodlewał zwiększę ph i zobaczymy czy bedzie porawa,narazie sama woda leci przez 3 dni po ilu powinienem sie spodziewać rekacji   ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BotOneShot-_- aaa jak filtrujesz wodę, to możesz kontynuować tak jak do tej pory dodawanie calmagu, ale pamiętaj że Twoja woda przepuszczona przez filtr nie jest wodą RO, czy tam destylowaną. To dla pewności na następne podlanie odpuść calmag i napisz dokładnie ile go dajesz, bo tam są różne dawki o ile pamiętam. Nie masz objawów jego niedoboru, więc jedna dawka pominięta nic nie zaszkodzi, a nawet może pomóc przyswoić PK

I glut dobrze mówi, masz rośliny nabite azotem, przez co PK słabo się przyswaja i dlatego są cienkie liście szczytowe (w objawach P/K deficiencies będziesz miał coś wspomniane o top thin blades). Wyzsze ph zablokuje nieco azot i ułatwi przyswajanie PK.

Co do wysokości światła co masz na myśli przez wykręcanie się liści? Liść w szoku świetlnym będzie uciekał ku dołow (czyli jak nagle dasz o dużo za dużo światła), ale jak będzie miał tylko trochę za dużo światła, to będzie tylko delikatnie uniesiony w górę i na dniach pojawią się żółte końcówki i z każdym dniem liście będą bardziej pionowe.

A dlatego też pisze o wysokości, bo roślina szybciej wyje ten nadmiarowy azot, jeżeli będzie mieć dużo światła

A co do reakcji, to niestety z tydzień będzie trzeba czekać na rezultaty, bo organiczne nawozy mają to do siebie, że aktualnie masz je w glebie jeszcze nieprzetworzone i musisz doprowadzić do sytuacji, że w glebie będzie za mało przetworzonych, przez co roślina będzie musiała trochę uszczuplić własne magazyny (czyli wyblakną te zbyt ciemne liście)

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny liscie zwijaja sie jak by w lódki,jak mam światło niżej nie wiem dla czego.Robie tak jak piszecie i zwiększyłem ph wody i podlałem dzis po 1 l a cal maga 1 ml na 1 l wody  robilem ale narazie odpuszczam nawozy niech jedza to co maja w ziemii

Dzisiaj wyglada to tak  wydaje mi sie ze ciut lepiej

20230824_214441.jpg

Edytowane przez BotOneShot-_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...