Skocz do zawartości
Marysia

Potrzebuję rady do oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zrobić sobie boxika i potrzebuje rady do oświetlenia bo chce kupić żarówkę w sklepie i oprawkę do tego zeby nie za dużo wydać kasy i mam pytanie jaka żarówkę kupić zeby też była energooszczędna. Dziękuję za rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Marysia Oświetlenie dobiera się do powierzchni uprawnej, jaki będziesz miała namiot? Musisz podać szczegóły, nikt ci nie poradzi niczego na oślep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Marysiu, na 1 żaróweczce to będziesz mogła zasiać pietruszkę a i tak z tym będzie problem. Co najmniej musisz liczyć 6-9 takich żarówek 15watowych i musisz umieć to jakoś podłączyć + skombinować odpowiedni zasilacz.

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi teraz aby o jedną roślinkę bo nie wiem czy dojdzie przy tej pogodzie bo za późno już chyba trochę jest a jakąś żarówkę 100w? Tak aby żeby z tego coś wyszło 

20230811_095937.thumb.jpg.cdcc485829324385078e5afb206e2caa.jpg

Edytowane przez Marysia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marysia zamierzasz pozostawić ją w takiej doniczce? w sumie to już kwitnie to raczej tak.
Pytali się Ciebie wcześniej jakie wymiary masz docelowego miejsca xd (boxa) a przynamniej na oko, to by można było sprecyzować oświetlenie o które zabiegasz
Na takową donice i roślinkę to starczy Ci jakiś boxik o wymiarach 25cm x 25cm czyli potrzebujesz 3000 lm xd 
A przynajmniej ja bym tak zrobił, może ktoś dać lepszy pomysł, są na bank tu bardziej doświadczeni ludzie...
peace :classic_biggrin:
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy podczas kwitnienia mogę przesadzić do większej do niczki żeby trochę urosla więcej ? Bo nie wiem czy ta doniczka jest wystarczająca. Albo odciąć dno od doniczki i wlozyc w drugą z zapasem na ziemię na dole ? 

@vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...