Skocz do zawartości
szczypiorek

Malabar na konopnym podłożu

Rekomendowane odpowiedzi

Yo, nabyłem growkita, zakładam wątek i liczę na podpowiedzi 😄

Od początku...

Już dawno miałem w planach sobie kupić growkita i sprawdzić się jako władca grzybów aż pewnego dnia natrafiłem na reklamę nowego towca na rynku magii - grzibi na podłożu z włókna konopińskiego. To był znak że czas ziścić sen małego dzieciaka i złapać grzyba z jajca ... xd

Growkit malabar się zwie, na stronie polskiej firmy przebywa, srom.it.

31.07 Zalałem przegotowaną wodą w temp. pokojowej i wstawiłem do lodówki na 10h.

Odswdziłem nadmiar wody, poczym wstawiłem do wora, do wora też wlałem trochę wody, gdzieś widziałem na filmiku.

Stało tak z 5 dni i stwierdziłem że wyleje wodę z worka.

Na ściankach są cały czas widoczne drpbne krople wody, więc wiglotonosc chyba a ok. Raz na kilka dni otwieram żeby  przewietrzyć - zapach grzybowy, temperatura 25*C.

Po 5 dniach wyglądało to tak:

20230806_172125.thumb.jpg.2d5d2af2db176ecf645c3eb0514e17dc.jpg

Po 9 czyli teraz tak:

20230809_214311.thumb.jpg.ae122fcdb05ec3ff8e9a9ab39e8bd4db.jpg

Ogólnie, mam pytanie do obeznanych, czy ten taki biały porost/meszek ma się tak rozwijac/rozprzestrzeniać?

Dbałem oczywiście o higienę przy każdym kontakcie.

@jeruki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i pytanie, czy worek po pojawieniu się pinow powinniem byc otwarty? 

Tak po za tym to raz dziennie pryskam wodą na scianki i 2 razy dziennie wietrze dobrze worek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szczypiorek stary ja miałem tak samo, prawie mi nic nie rosło na kicie. Przez 10 dni od pinów tylko kilka grzybków. Teraz zalalem od nowa ma dłużej, kilka dni minęło i są piny tylko że jakieś zmutowane i wydaje mi się że zaraz Growkit będzie do wywalenia. W twoim przypadku, potrzymać jeszcze kilka dni i zobaczyć co będzie. Według mnie to przez te temp.  Rano jak się budzę to cały mokry a w pokoju duszno. Po wakacjach następnego kupię z innej stronki i inna odmianę. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wszytsko git, to co na ostatnim zdjeciu zebrałem, bylo ze 3 g po wysuszeniu.

Grzybnie zalałem na 10 h i odcedziłem, pojemnik postawilem w dodatkwoym pojemniku z wodą zeby mialo chłodniej i w bardziej słonecznym miejscu, rownież pogoda a dokładnie temperatura na zewnątrz zaczęła bardziej sprzyjać. Piny pojawiły sie juz po 2 dniach od wstawienia a po 5 dniach od pinów wygląda to tak.

Screenshot_20230828_163806_Gallery.thumb.jpg.0c6dbfbe4582d3ac48c2ed174f68e51a.jpg

Dodam że wyjąłem calą tą grzybnie z tego pudełka i ustawiłem na sztorc z myśla żeby rosły sobie tez po bokach. Narazie nie ma tam za wiele sztuk ale widze ze ta grzybnia sie tam rozprzestrzenia wiec może przy następnym nastawie obrośnie całe. 

Nie wiem czy worek nie bedzie za mały :D 

pozderki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie wiem czy polecam tą odmiane, te konopne podloze nie wiem czy cos zmienia :D w zasadzie go tam jest z 1-2 cm a reszta to jakies medium. 

Co do efektów no to polecam :D maiłem z kumplem na 3 takie nisko-średnie loty ale zabawa byla przednia :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...