Skocz do zawartości
Góral

Apricot Oreoz, Strawberry Banana Auto - pierwsza uprawa indoor fotorelacja

Rekomendowane odpowiedzi

@MonakoTy wszystkim polecasz dodatkowego leda :classic_biggrin: Lecz rzeczywiście tutaj ta lampa może zdać się jedynie na wega, choć nawet z tym ciężko będzie przy takim metrażu.

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, xOkoń napisał:

@MonakoTy wszystkim polecasz dodatkowego leda :classic_biggrin: Lecz rzeczywiście tutaj ta lampa może zdać się jedynie na wega, choć nawet z tym ciężko będzie przy takim metrażu.

A mi się wydaję że póki co lampa daję radę roślinką chyba źle  tutaj nie jest

IMG_20230810_200628.jpg

IMG_20230810_200636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Góral Nic dziwnego że daje radę skoro aktualnie zmieścił byś je w boksie 60x60 :classic_rolleyes:

Albo dokupisz jakąś lampę jak chcesz zapełnić całego boksa, albo trenuj rośliny tak jakbyś miał boksa 70x70 (albo np. 80x60), wtedy lampa uciągnie.

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xOkoń napisał:

@Góral Nic dziwnego że daje radę skoro aktualnie zmieścił byś je w boksie 60x60 xd

Jak najbardziej to rozumiem i jestem nowy w temacie dlatego jestem tutaj aby mogli mi pomóc ludzie z doświadczeniem,ale szanuję to i przyjmuję każde słowa krytyki tym razem zrobiłem wszystko od dupy strony i chciałbym aby to do końca jakoś pociągnąć więc proszę o pomoc Ziomek i doradz Mi proszę 😉😉

Tylko z tego co widzę to ty też chyba za bardzo nie pomożesz bo jesteś również tak początkujący jak ja😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Góral No nie wiem czy początkujący, zacząłem 4 lata temu (przez 3 lata na out) także coś doradzić mogę. Co byś chciał wiedzieć?

Edit. pozwolę sobie przytoczyć wcześniejszy wpis byś mógł co nieco pojąć na temat światła. W przytoczonym wątku masz do czynienia z lampą TS1000, ma ona 150W i growbox w wymiarach 60x60 na pierwszym zdjęciu, a na drugim 90x90 widać że padające światło przy maksymalnym ustawieniu 100% po rogach dostaje zaledwie 80-120 gdy potrzebujesz conajmniej kilkukrotnie tyle. Poszukaj takich zdjęć z swojej lampy, może chińczyk coś takiego zrobił choć wątpię.

Możesz kolego popalić roślinki, a tego byśmy nie chcieli.

To całe PPFD czy μmol to tzw. gęstość strumienia fotonów fotosyntetycznych (P.P.F.D. mierzona w μmol/s/m2). Umożliwia to ocenę rzeczywistej mocy fotosyntetycznej na m2 powierzchni uprawy.

 

  • Faza sadzonek (cykl 18-godzinny): 200–300 μmol m-2 s-1
  • Faza wegetatywna (cykl 18-godzinny): 617μmol m-2 s-1
  • Faza kwitnienia (cykl 12-godzinny): 900 μmol m-2 s-1

Twoja lampa 30cm od szczytu z różnym ustawieniem mocy:

obraz.png.170f25d9abfe1ced538371a4a85f0bf7.png

Tutaj drugie zdjęcie byś mógł sobie obliczyć ile będzie kosztować Cie gdybyś podniósł lampę, oświetlasz większą przestrzeń lecz tracisz na środku.

obraz.png.707a23c133bd36c538d8c6ad20caf6f1.png

Ps. Staraj się nie wypełniać całego boksa, bo lampa Ci nie uciągnie przy takim metrażu i palonko będzie słabe :<. Ja mam 70x70x160 i staram się siatką tak wypełnić jabybył 60x60

 

Edit.
Dodam jeszcze że nie pryskaj roślinek, kropelki wody działają jak lupa, skupiają światło w jednym punkcie i dziurka się zrobi :D

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń

 

24 minuty temu, xOkoń napisał:

@Góral Nic dziwnego że daje radę skoro aktualnie zmieścił byś je w boksie 60x60 xd

Tylko ja mam w tym boxie lampę 200 W i dodatkowo chciałem do kupić 100W 

Moja obecna lampa to Lampa LED 200W SONLIPO SPF2000

14 minut temu, xOkoń napisał:

@Góral No nie wiem czy początkujący, zacząłem 4 lata temu (przez 3 lata na out) także coś doradzić mogę. Co byś chciał wiedzieć?

Edit. pozwolę sobie przytoczyć wcześniejszy wpis byś mógł co nieco pojąć na temat światła. W przytoczonym wątku masz do czynienia z lampą TS1000, ma ona 150W i growbox w wymiarach 60x60 na pierwszym zdjęciu, a na drugim 90x90 widać że padające światło przy maksymalnym ustawieniu 100% po rogach dostaje zaledwie 80-120 gdy potrzebujesz conajmniej kilkukrotnie tyle. Poszukaj takich zdjęć z swojej lampy, może chińczyk coś takiego zrobił choć wątpię.

Możesz kolego popalić roślinki, a tego byśmy nie chcieli.

To całe PPFD czy μmol to tzw. gęstość strumienia fotonów fotosyntetycznych (P.P.F.D. mierzona w μmol/s/m2). Umożliwia to ocenę rzeczywistej mocy fotosyntetycznej na m2 powierzchni uprawy.

 

  • Faza sadzonek (cykl 18-godzinny): 200–300 μmol m-2 s-1
  • Faza wegetatywna (cykl 18-godzinny): 617μmol m-2 s-1
  • Faza kwitnienia (cykl 12-godzinny): 900 μmol m-2 s-1

Twoja lampa 30cm od szczytu z różnym ustawieniem mocy:

obraz.png.170f25d9abfe1ced538371a4a85f0bf7.png

Tutaj drugie zdjęcie byś mógł sobie obliczyć ile będzie kosztować Cie gdybyś podniósł lampę, oświetlasz większą przestrzeń lecz tracisz ilość fotonów na dany punkt.

obraz.png.707a23c133bd36c538d8c6ad20caf6f1.png

Ps. Staraj się nie wypełniać całego boksa, bo lampa Ci nie uciągnie przy takim metrażu i palonko będzie słabe :<. Ja mam 70x70x160 i staram się siatką tak wypełnić jabybył 60x60

 

Edit.
Dodam jeszcze że nie pryskaj roślinek, kropelki wody działają jak lupa, skupiają światło w jednym punkcie i dziurka się zrobi 😄

Właśnie zauważyłem dziurki na listku.Dzieki👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek jaka to siatka i jak to wypełniasz?Czy da to radę w moim namiocie?

21 minut temu, xOkoń napisał:

@Góral To ten led?  

71tZSimdUoL._AC_SL1300_1024x1024@2x.jpg

Zgadza się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Góral jaka siatka?

Jeśli chodzi o wypełnienie roślin, to możesz różnie, ale głównie to trening LST. Ja np. wyciąłem sobie dziurki w doniczce, i sznurkami przywiązałem poszczególne szczyty, tak żeby każdy miał dostęp do światła, jeżeli widzisz że któryś szczyt będzie miał problem to go wycinasz. Ogólnie też możesz sterować wysokością planta, serwujesz mu odpowiednią ilość PPFD będzie się rozrastał na boki z treningiem LST, a jeżeli zmiejszysz moc i nie uzyskasz tego co tam widnieje podczas wegetacji czyli zamiast tych 600 zapewnisz 300 to roślinki będą szukały światła i będą się wyciągały.


edit. widzę że olałeś sprawę z początku, masz duże planty, to teraz trening raczej FIM bądź TOPPING aktualnie wchodzi w grę + siatkę sobie kup do boksa 1mx1m

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń nie każdemu jedynie jak widzę ze ma ktoś namiot 100/100 a ma taka lampe jak do 50/50 a dobrze się znam co do lamp bo trochę siedzę w tych lampach i te ts1000 to można sobie mieć do namiotu 60/60 ale to MAX 

@Góral tu nie chodzi o to ze ty masz 200 w tylko o lumeny i ilość czerwonego światła to nabija topy 

jesli masz box 100/100/200 to potrzebujesz 50tys lumenów czyli lampa min 300w i to jakieś dobrej firmy a nie pseudo z pupy która z 200 w ma 150 a to ze masz dwie rośliny to nie zmienia faktu ze masz mieć lampe 200 w bo to chodzi o odbicie światła 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciągnąć Jeszcze trochę czy zmieniać światło dodam że to automat strawberry Banana 

Edytowane przez Góral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Udyr napisał:

@Góral automatom nie trzeba zmieniać trybu świecenia. 

Dobrze więc mogę zostawić 18/6 tylko zmienić światło na 100,%???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema dzisiaj jest 11 dzień kwitnienia (Strawberry Banana) Aprikot Oreoz to nie automat i czeka pewnie na zmianę światła 12/12 w poniedziałek przyjdzie mi box 60x60x120 kompletny lampe z dużego growboxa dam do małego a spider farmer SE 3000 wieżdza do dużego i tam dokończy kwitnienie.Caly czas leci Calmag i ukorzeniacz dodatkowo wleciały nawozy z Advanced nutrients.

IMG_20230822_184652.jpg

IMG_20230822_184658.jpg

IMG_20230822_184634.jpg

IMG_20230822_184624.jpg

IMG_20230822_185151.thumb.jpg.57726881fd55e6f434ce1ee96da5ad99.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calmag dodawany regularnie co 3 dni ostatnio leję na oko a jeśli chodzi o ślady na doniczce to może od nawozów bo doniczka jest materiałowa ale sam nie wiem 

51 minut temu, Bob drzewny napisał:

Ile calmagu dajesz? Żebyś nie nabił się na nadmiar jak regularnie dodawany

I co to za białe ślady na doniczce?

Doradz jeśli coś nie tak robię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Góral co 3 dni to za często, ja tak dodawałem i zacząłem mieć nadmiar wapnia i bloki w kluczowym momencie, czyli początku kwitnienia. A nie dawałem na oko, tylko dość mało :classic_biggrin:

Ja bym zrezygnował z calmagu aż do 3 ostatnich tygodni kwitnienia, wtedy jest jego wzmożony pobór

A co do donicy musisz się przyjrzeć czy to jakiś osad (w co wątpię) czy pleśń na doniczce. Delikatny biały nalot nie jest zły, ale jak jest go dużo to mogą być problemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...