Skocz do zawartości
moonka

Oswietlenie do szklarni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, ze mam nieduza szklarnie no to z niej korzystam🙂 jednak slonce kiedys "sie skonczy" i uprawa w szklarni bedzie niemozliwa. Pomyslalem wiec o ociepleniu szklarni, dodaniu ogrzewania i z tym nie bedzie problemu. Problem to oswietlenie. Szklarnia ma wymiary 250x190cm wiec troche swiatla potrzeba. Ma ktos moze jakis pomysl co uzyc zeby mialo to rece i nogi?

20230803_111848.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee Ocieplenie szklarni to raczej nie wyzwanie, ale po co ci dodawanie oświetlenia do niej ? Rośliny nie powinny mieć światła cały czas

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 Nie sprecyzował co będzie robił z szklarnią. Zrozumiałem to tak, jakby kiedy zachodziło słońce to by odpalał lampy, a kiedy by wschodziło to by je gasił. Wtedy rośliny by miały 24h światło i byłoby to niezdrowe. Jak ty to rozumiesz ?

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vego1989 napisał:

@Proy_18 a po to żeby zrobić  niej boxa, czego nie rozumiesz ?@moonkagliwicee ciekawy projekt wynysliles. Najtaniej pewnie jakieś hpsy by dać, chyba że masz kwit na Ledy.

Zgadza sie. Zima nie ma juz wystarczajaco duzo slonca a poza tym cala szklarnia bedzie od srodka w czarnej folii babelkowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee załóż ogrzewanie i zdaj się na promienie słoneczne. Od listopada do luty - marzec przerwa i od nowa automaty. Tak zrobisz dwa rzuty, bez rachunków za prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 u mnie jak widac rowniez fajnie rosnie ale obawiam sie poznej jesieni i zimy. W Holandii jest bardzo czesto pochmurnie i nie widac slonca przez kilka miesiecy. Napewno wiem, ze musze odseparowac szklarnie od golej ziemi na ktorej stoi. Wilgoc w srodku przez to jest okropna. Na tyle, ze musze jutro sciac jednego krzaczka bo pojawila sie plecha. Mial postac do oporu ale... jaranie bedzie szybciej😂 wracajac do tematu to zaczalem rowniez myslec nad growboxem. Mam duze ocieplone poddasze wiec miejsca nie brakuje ale obawiam sie zuzycia pradu zeby nie bylo podpadziochy i zebym nie poszedl z torbami

20230807_205241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta wielka jeszcze trochę i się nie będzie mieścić chyba ze nie podrośnie i Ta są krzaki 🙊🙉🙈🪴🔨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem Ci to nie roślinka to drzewo hehe pozdro bede oglądać relacje ona jeszcze nie kwitnie?💥💣👊😂🪴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 no mozna powiedziec, ze drzewo w porownaniu do reszty moich krzaczkow😅 ze dwa dni temu pojawily sie pierwsze "wloski" wiec czas przejsc na inne odzywki. Musze zaktualizowac fotorelacje bo calkiem o niej zapomnialem🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 drzewko jest fajne to fakt🙂 geste i w miare zdrowe. W miare bo 2 razy mialem atak robactwa i musialem sie ratowac opryskami. Z automata posadzonego w tym samym dniu wyszlo mi 160gramow mokrego wiec tutaj licze na lekko pol kilo😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...