Skocz do zawartości
Mocarella

Lampa CFL czy HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim mam zamiar zakupić growboxa 40x40x120 i mam do was pytanie jaką lampę wybrać CFL o mocy 250w DUAL czy HPS o mocy 150w też DUAL. Growboxa mam zamiar trzymać w szafie bez żadnych wiatraków wtłaczających powietrze tylko z wlotem pasywnym martwię się jedynie że jak wybiore lampe HPS to roślinki będą się gotować. Zależy mi na dużym plonie, efektywnym wzroście i kwitnięciu. Co o tym myślicie i co polecacie?😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mocarella  Zamkniesz w szafie bez wentylacji i czego się spodziewasz, że będzie wszystko dobrze? Wystarczy CFL 150 W na namiot 0,16 m2 czyli 40x40. Jednak opłacalniej jest kupić panel Ledam 60 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zamiaru robić systemu wentylacji w boksie *co jest głupim pomysłem*, to nie pisz się na HPSy, nagrzewają się jak cholera.

 

Osobiście nie wybrałbym ani HPS ani CFL. Żyjemy w XXI wieku, więc zainwestuj w LED, a najlepiej LEDam x2 citizen --> https://ledam.pl/lampa-led-ledam-cia60-2x-citizen-clu048-60w.html

 

 

Co do wentylacji.

Jeżeli zmienisz zdanie to polecam ci (Axial Turbo 100mm 135m3) w połączeniu z (Filtrem Croco 160-240m3/h)

https://www.growtent.pl/product-pol-768-Zestaw-wentylacyjny-Axial-Turbo-100mm-135m3-Filtr-Croco-160-240m3-h.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

 

Do tego będziesz potrzebował minimalnych umiejętności lutowniczych, bo kabel do wentylatora musisz kupić oddzielnie (ok. 10zł)

 

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mocarella 344 zł kosztuje panel Ledam 60 W, CFL 250 W kosztuje 277 Zł, a do tego musisz dokupić odbłyśnik, więc cena wyjdzie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mocarella Cały growbox z LEDami i Wentylatorem nie powinien przekroczyć budżetu 1000zł

Do tego dochodzi:

-CalMag                               \

-Tripack od biobizz              >  ok. 100zł

-Higrometr                           /

 

Nie pakuj się w wąski budżet, bo jeszcze coś się spierdoli i dopłacać będziesz musiał 🤔

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 budżet będę miał około 1300 + nasiona, CalMag Extra mam juz, jeżeli chodzi o filtr to usrałem się na CAN FILTERS FILTR WĘGLOWY CAN1500 75-100m3 i chyba będę musiał się przygotować na ten wentylator wtłaczają żeby to miało jaki kolwiek sens w tej szafie

A skoro mowa o tym wentylatorze to miałem zamiar go zamontować to filtra czyli mam rozumieć by po prostu kupić 2?

Edytowane przez Mocarella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mocarella Nie wiem czy ci starczy ten filtr. Jest taka zasada, że filtr powinien mieć większą wydajność od mocy wentylatora.

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś jeszcze filtra, to go nie kupuj lepiej. No chyba że już go masz, to nie powinno być aż tak źle 🙄

 

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 Jeszcze nic nie kupowałem dopiero zbieram informacje i wiedzę na ten temat. Jeżeli chcesz mi pomóc zbudować growboxa to będę wdzięczny:classic_cool:

Dokładnie na bazie tego growboxa:https://www.growbox.pl/pl/products/hydro-shoot-40-40x40xh120cm-namiot-do-uprawy-roslin-2567

Edytowane przez Mocarella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mocarella  Miejsce na filtr jest na górze, i wraz  z nim powinien być wentylator. Powietrze które wtłaczasz nie musi być filtrowane.

Więc wystarczy że dasz filtr i wentylator na górę a powietrze będzie się i tak zasysać przez wlot pasywny. 

Wentylacja-powietrza-w-growbox-jak-zrobić.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 właśnie miałem zamiar tak zrobić ale miejmy na uwadze że growbox bedzię w zamkniętej szafie no prawie zamkniętej bo z zewnątrz będzie doprowacony przedłużacz

Edytowane przez Mocarella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mocarella Wszystko da się zamknąć w środku, jedynie przewody wentylacyjne będą musiały mieć wylot.

Wystarczy że zrobisz  2 dziury w szafie, jedna będzie wtłaczać powietrze, a druga będzie wysysała powietrze 

 

image.png.38775370dc788f3719e38a0d4a919b77.png

 

Szybki rysunek.

Na przedłużacz też możesz zrobić otwór z tyłu

Edytowane przez Proy_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proy_18 da się zrobić tylko że u mnie wygląda to tak że z tyłu szafy jest ściana więc to wszystko będzie trzeba jakoś mądrze zrobić

31 minut temu, Proy_18 napisał:

 

Chodź pv

dopiero zauważyłem to chodźmy

Edytowane przez Mocarella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...