Skocz do zawartości
Glut78

Czy to niedobór żelaza?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jej pomóc? Kilka dni temu zmieniłem lampę z california lightwork solar system 275 na sonlipo spc 3500. Zawiesiłem 10 cm wyżej. Nawozy: rhizotonik, canazym, canaboost, canna flores. EC 2, do ostatniego podlewania dodałem 1 ml/ l calmag agent. Ph6,1

IMG_4814.jpeg

IMG_4813.jpeg

IMG_4811.jpeg

Calmag zblokował żelazo? Narazie podniosłem lampę na 63 cm( 10 cm wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 zwiększyć trochę ph i przelać wodą? A to zwijanie się liści?

@grolsch3 to czerwone przy nasadzie liścia to od światła, czy fosforu nie pobiera?

Eksperymentowałem z defoliacją i za mocno ją przystrzygłem i rewegowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Glut78 napisał:

A to zwijanie się liści?

Świecenie się liści i zwijanie to duża podaż azotu.

 

Godzinę temu, Glut78 napisał:

zwiększyć trochę ph

Jak podejrzewasz żelazo to bym drastycznie nie zwiększał. Max do 6.5

 

Godzinę temu, Glut78 napisał:

to czerwone przy nasadzie liścia to od światła, czy fosforu nie pobiera?

Przy ledach, szczególnie w wyższych partiach, nie przejmował bym się takim wyglądem. Według mnie to standard

 

1 godzinę temu, Glut78 napisał:

 

Eksperymentowałem z defoliacją i za mocno ją przystrzygłem i rewegowała

Mocno, w swoim krótkim życiu growera, przystrzygałem i nigdy nie miałem takich problemów. Nie to że Ci nie wierzę, ale jak rewegowała? :) zmieniłeś im światło na flo i zaczęła iść w odwrotną stronę, w sensie zatrzymała proces kwitnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 te czerwone... tez mnie to zastanawia ale tylko szczytowe liście to maja bynajmniej u mnie się pojawiło po defoliacji a na 2giej pannie po ścięciu głowy  , inne których nie tykałem ✂️

Maja normalne łodygi zielone  -obstawiam stress ... ? Ale pomimo tego elegancko rosną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 ta zaczęła kwitnąć, zatrzymała się na dwa tygodnie, odbydowała liście jak widać i znów kwitnie

Ona wyszła z ziemi 30 kwietnia, liczyłem że do końca lipca ją zetnę

No może w połowie sierpnia, od 3 czerwca ma 12/12

Ale w celach edukacyjnych tu dużo eksperymentów było🫣😅. Tylko teraz to już zwariowałem, jak wszystko wyregulowałem i zacząłem normalnie ja hodować to ona mi taki numer…

🤣😂

Uwarzą że nauka zawsze kosztuje, dlatego te pierwsze są edukacyjne, niech pokaże wszystkie dolegliwości, to nauczę się jak leczyć i co robić żeby zapobiegać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 @Kwiat82  purpura na ogonkach  podobno pojawia się tylko pod ledami, bo to światło głęboko penetrujące z uwagi na ogromny przekrój promieniowania i przez to taki ogonek trochę świruje z hormonami. Przynajmniej taką "opinie" przeczytałem i w sumie zgadzałoby się, bo auksyny nie za bardzo wiedzą co ze sobą zrobić, jeżeli z każdej strony dobiega światło, bo są zaprogramowane, żeby przed tym światłem uciekać. Ale nie podawajcie tego dalej, nie wiem czy to potwierdzone :classic_biggrin:

A co do tej rośliny, to według mnie za nisko masz pH, przez co azot zbyt mocno się wchłania. Kwitnienie woli pH ~6.5, bo wtedy PK i calmag bez problemu sobie wskakują do rośliny na pełnym rozbiegu. A najlepiej to podlewać raz 6.2 a raz 6.8 podobno, ja będę to stosował następnym razem :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...