Skocz do zawartości
kurzak97

Royal gorilla a growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu  growboxa 60x60x180 z lampą hps 150 11.6tys. Lumenów i męczy mnie to czy wystarczy on żeby uchodowoac Royal gorilla auto.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Tylko ze ten Royal gorilla rośnie do 120-140cm pytanie jak rośnie w szerz?

I czy lampa jest dość mocna 11.6tys lumenow czy może jakaś większą dać, coś koło 25,28 tys lumenow ?

Edytowane przez kurzak97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi mam zamiarę kupić takie 4 growboxy więc chce się właśnie dowiedzieć jak najlepiej i po ile ładować czy po 1 konkretnym co plon będzie z 300g(o ile da radę tyle w takim boxie) czy kilka mniejszych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kurzak97 napisał:

to auto,chce wizac gorilla Royal wiesz może ile wyjdzie z Boxa jak wsadze 3 ?

nie wiem zależy od kilku czynników 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kurzak97 napisał:

ale mniej więcej przedzial 100-200 ,czy może więcej 

może i poniżej 100g być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurzak9711k lumenów może być nieco za mało, z 18k by było tak w sam raz, jeżeli chcesz wypchać boxa jak najbardziej się da i jeżeli nie masz jakiejś super dużej wiedzy. Przemyśl czy wolisz 4x małe boxy, czy nie lepiej jeden duży.

A co do oświetlenia przemysl też, czy nie chcesz oświetlenia led, więcej zapłacisz, ale też większe plony zbierzesz, mniej prądu zużyjesz i będziesz miał mniejszy problem z temperaturą w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurzak97 lampy z ledam (polska firma założona przez growera) albo mars hydro, to tanie i sprawdzone rozwiązania. Jak masz większy budżet, to można się pokusić o lepszą jakość jak spiders farm. Lumatek odpada, bo za mała powierzchnia.

Według mnie na 60×60 to idealnie mars hydro ts 1000 pasuje (ale 2023 wersje, im niższy rocznik tym gorsza jakość i duży przeskok jest między 2021 a 2022)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...