Skocz do zawartości
obimichgg

1x Afgan kush auto || żarówka led 10w 2700k ŻARÓWKA LED GROW LIGHT DO UPRAWY ROŚLIN 50W E27|

Rekomendowane odpowiedzi

własnie dziwna sytułacja ponieważ to było zanim założyłem i odpaliłem mieszający a z powodu przelania chwilowo nie podlewam do czasu asz ziemia się nie wysuszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny boks skleciles. Warunki na ten moment tez sa dobre. Jestes w stanie w prosty sposob z czasem zmniejszac wilgotnosc? Az sie prosilo w tej doniczce posadzic z jednej strony i "zglebowac" ja po dlugosci, ale jak planujesz doginanie to nic straconego. bede zagladal :Volcano-Vaporizer-Smiley:

edit; dostales rade usunac keramzyt z wierzchu bo on by tylko przyspieszyl namnazanie muszek (trzyma wilgotnosc) 

Edytowane przez Hawudepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na 1 uprawę pcbox to zły pomysł. Ja na twoim miejscu wywalił bym ją na out po co się męczyć? W pcboxie będziesz mieć spore problemy z utrzymaniem odpowiednich warunków dla rosliny i mam obawy że nie dojdzie ta uprawa do końca. Jakiś lowryder czy quick one może byś ogarną w tej obudowie ale afgan nie będzie miał tam łatwego życia tym bardziej że nie masz żadnego doświadczenia w uprawie. Pisałeś żebym zerkną do ciebie i moja szczera rada to albo większy box minimum 40x40x60 możesz nawet z jakiejś starej szafki ogarnąć albo Wal ją na outdoor bo nawet korzenie nie będą miały miejsca w tej doniczce. Ile jest tam ziemi 1-2 litry? Miałem afgana kiedyś i miałem doniczki 10litrowe co prawda nie doszła uprawa do końca bo skończyła się na chyba 45 dniu przez moje zaniedbanie ale donica była w całości wypełniona korzeniami więc pomysl coś w miarę szybko. Takie jest moje zdanie a jak zrobisz to od ciebie zależy. Pozdrawiam i będę obserwował twoje wojaże👊👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Zycienamaxa napisał:

Strasznie krótka pamięć masz😉

Screenshot_20230714_155935_Chrome.jpg

To nie jest moja FR, poniżej link do mojej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasznie o to się chciałem spytać jak wilgotność obniżyć 

@Zycienamaxa chwilowo z outem u mnie nie ma opcji poniewaź nie mam sprawdzonego spota . Co do odmiany to właśnie polecali afgana ale jak nie wyjdzie to spróbuje inne a co do nowego boxa to ten box został wykonany za 50 zł ponieważ jedyne co kupiłem to filtr do okapu oprawki i żarówki .  Na nowy projekt nie mam czasu a na jakiegoś boxa typu spiderfarmer narazie nie pieniędzy ani miejsca a chciałem spróbować uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz czegos do niwelowania zapachu, czy nie musisz sie o to martwic? Bo jak nie to wentylator komputerowy z przeplywem ~30-40 cfm zrobi ci robote pod warunkiem, ze nie masz go w piwnicy. Duzo nie zbierzesz jak na pierwszy raz ale za to duzo sie mozesz nauczyc bo komplikacji mozesz miec conajmniej kilka :classic_biggrin: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz zrobiłem filtry węglowe z filtra do okapu . a co do zapachu to niw wiem jak to z afganem jest. problem jest taki ze kompa mam w piwnicy ale czytałem ze można niwelować zapach solą kuchenną albo neaturalizatorem zapachów z zoologicznego. 

Edytowane przez obimichgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, obimichgg said:

Powiedz, jakiego wiatraka uzywasz bo taki przecietny komputerowy jest zazwyczaj za slaby i za maly ruch powietrza w boksie jest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz te moje są dość duże 

image.png.54bea0763f0157821db399de0a6946a2.png 

to te 12 v tylko 1,85 a czyli 22,2 w na jeden mam takie 2 czyli 44 w co do wydajność w m3/min to nie jestem w stanie zmierzyć ale jak są włączone na pełnej mocy to roślinka się lekkto trzęsie tak o 5mm tam i z powrotem. i jeszcze jedno pytanie posiadam nawóz biohumus (fabrycznie powinno dawkować się 30ml/l  i czy to już czas coś podlewać co 2 podlanie)

Edytowane przez obimichgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz to też słychać ponieważ jak chodzą to słychać na schodach do piwnicy a growbox jest ok 3 pokoje dalej

16 minut temu, obimichgg napisał:

@Hawudepiasz te moje są dość duże 

image.png.54bea0763f0157821db399de0a6946a2.png 

to te 12 v tylko 1,85 a czyli 22,2 w na jeden mam takie 2 czyli 44 w co do wydajność w m3/min to nie jestem w stanie zmierzyć ale jak są włączone na pełnej mocy to roślinka się lekkto trzęsie tak o 5mm tam i z powrotem. i jeszcze jedno pytanie posiadam nawóz biohumus (fabrycznie powinno dawkować się 30ml/l  i czy to już czas coś podlewać co 2 podlanie)

To jak z tym nawozem ? . zastanawiam się jeszcze nad kupnem jednej lampy led z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...