Skocz do zawartości
jan Kowalski

Jaka lampa na kwitnienie najlepsza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie moje cztery roślinki są na flo od około 4 tygodni.Namiot 1.6x1.6x2m  Mają lampę lightwave T5 cztery świetlówki każda po 54w dwie z tego są ze światłem czerwonym zawieszona teraz ale mam też w domu  halogen LED 300W-4000k .Mam pytanie która Lampa będzie lepsza na kwitnienie załączam zdjęcia obu lamp .

IMG_20230701_120937_1.jpg

Screenshot_2023-07-01-12-09-21-978_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie jak to wygląda w środku ,wiem że mogłem szerzej rozstawić krzaczki żeby nie wchodziły tak na siebie , ale to mój pierwszy raz . Z boku niewiem czy dobrze od kilku dni dałem żarówki żeby doświetlić te boczne odnogi niewiem czy dobrze czy je zdjąć .Mam jeszcze lampę hps dual spectrum  w zapasie ,może jednak zmienić na hps ?chociaż przy hps trudniej mi wychłodzić pokój bo skubana grzeje. 

16884755099292640550455416701559.jpg

16884755652578874255613603197729.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlacze są w porządku, jedynie nie dadzą za dużo jeżeli taki rozmiar boxa, nie masz dużo tych szczytów super wysokich, można by było się pokusić o super cropping (bo namiot duży) i wtedy obniżyć lampę o dużo i dorzucić hps. mógłbyś nawet włączać hps tylko w chłodniejsze dni, zależy jaką masz tam temp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...