Skocz do zawartości
Ewelina4

Auto White Widow | Mars Hydro TS 1000 70x70x160

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Bob drzewny napisał:

chodzi o drugą stronę, tą gdzie wychodzi łodyga z ziemi

Czy dobrze jest zrobione? W przeciwnym kierunku przymocowałam dół łodygi do rączki od doniczki

LST.png

LST1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 taaak właśnie dokładnie o to chodziło, dużo osób o tym zapomina co robi wiele problemów. Pilnuj cały czas żeby liście nie zasłaniały tych małych wychodzących szczytów znad ogonków liści (miejsce gdzie liść łączy się z łodygą) i będzie elegancko. Bo jak liście będą zasłaniać te nowe szczyty, to LST prawie nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny@WBB@Monako

Hej

Sprawa chyba wygląda tak ja na zdjęciach przedstawionych niżej. Liść zaznaczony na czerwono zasłania mi te wyrosty zaznaczone na niebiesko...

1. Czy mogę obciąć ten duży liść, a jeśli tak to kiedy jak jest podlane czy jak jest sucho ?

2. W którym miejscu przyciąć tego liścia blisko łodygi czy zrobić odstęp ?

3. Czy nie zaszkodzi przycięcie tego liścia ?

Liść.png

Liść1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: Aktualnie dałam na dół te duże liście które zasłaniały te małe młode, aby docierało do nich światło... 

Zastanawiam się ciągle delikatnie nad przycięciem, ale w końcu sama nie wiem czy to robić, ponieważ przeczytałam na forum poradnik który napisał @Tester cytując:

"Na automatach ze względu na krótki okres wegetacji lepiej nie dokonywać żadnego przycinania liści. Najlepiej wykonać trening LST wtedy uzyskasz najlepsze efekty w postaci dużych plonów." 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 liść najlepiej odgiąć gdzieś, gdzie nie będzie zasłaniał tych młodych szczytów, one muszą mieć jak najwięcej światła, bo są najważniejsze z całej rośliny. Jeżeli jesteś w stanie go odgiąć w taki sposób, żeby nic nie zasłaniał i jednocześnie dostawał światło, to by było idealnie, ale niestety nie zawsze to jest możliwe i wtedy trzeba odgiąć liść w taki sposób, żeby nie zasłaniał szczytów bez wzgledu na to, czy ten liść będzie oświetlony, czy też nie.

Mimo że nie widać na nim "światła", to on i tak nadal przeprowadza fotosyntezę, jedynie nasze oczy nas tak okłamują, że nie pada na nie światło jeżeli jest w cieniu. Oczywiście wtedy przeprowadza dużo mniej fotosyntezy, ale lepsze 25% niż nic. No i też co ważne roślina z takiego liścia sobie wyssie składniki, jeżeli będzie ich potrzebować, czyli ten liść będzie czymś na zasadzie spiżarni.

No a ostatecznym sposobem na oświetlenie szczytu jest właśnie całkowite wycięcie liścia, który go zasłania. Jest to ostateczność, jeżeli już naprawdę nie ma gdzie go wygiąć. Potem dojdzie jeszcze jedna okazja do wycinania liści, ale to na razie sobie nie zawracaj głowy.

Czyli w skrócie:

1. Odegnij liść, żeby szczyt łapał jak najwięcej światła.

2. Jeżeli nie da się kroku nr 1, to odegnij liść jakkolwiek.

3. Jeżeli nie da się kroku 2, to wytnij liść 1 cm od łodygi, ale to tylko w ostateczności

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Z początku nie planowałam tego konkretnie obawiałam się, że coś mogę uszkodzić, ale jakoś chłopaki z forum namówili mnie do tego, no i chyba wszystko jest ok

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina4 Tej po lewo zrob mocniejsze te lst, odetnij każdy ze szczytów na boki tak żeby zajmowały ci cała powierzchnie donicy jak zaba rozpłaszczona zeby była. Odslonisz tym przykryte przez liście części rosliny z których wyrosną kolejne szczyty. Tę po prawo tez juz możesz wyginać ale ją „klasycznie” cała do jednej ze ścianek doniczki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jedna z roślin która miała przeprowadzany trening lst ma dziurkę w liściu, tylko nie wiem czy to może od treningu czy jakiś owad wkradł się do boxa ? 

Na drugiej roślince pojawia się żółta plamka, od czego mogło to się wydarzyć niedobór czegoś, czy może Septorioza o której czytałam, że pojawia się w fazie wegetacji ? 

Żadnych nawozów od Canna nie podawałam - tylko sama woda z ph 6.2 około

młodsza.png

większa.png

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ewelina4 moja droga zluzuj bąbe 🙂 na pierwszym wygląd jakby 2 liście na sobie leżały i się nieco zakisilo nadaplilo od wilgotności . Na 2 jakbyś podczas treningu fizycznie go czyms uszkodziła 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CryStaff Po prostu to moja pierwsza przygoda, staram się je obserwować i leciutko się zestresowałam... W końcu chyba trzeba spoglądać na nie i w razie czego reagować w odpowiedni sposób ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ewelina4 jasne , jasne moje początki i większości też były takie . Jesteś tak rozemocjonowana że widzisz każde odbicie od normy a intensywność doglądania i myśli idące za tym zakrawają o hipohondrię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny TAK!! Moj blad, autokorekta cos mi zeswirowala..

@Ewelina4 nie ma co się bac przebarwień narazie to okres wegetacji, lej wode ew enzymy, jakis rhizotonic na korzenie. Co do dziurki jak problem będzie się powtarzał, tzn. Cos zacznie ci zżerać te roslinki to kup olej neem, kosztuje koło 10zl. Dwie/trzy łyżeczki na litr wody, pompka mydła (im prostszy skład tym lepeij dla roslin) no i woda(z dobrym ph, nie zapomnij). I taki oprysk dajesz roślinka chwile przed lub odrazu po zgaśnięciu świateł, raz na 2/3 tygodnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki wyglądają tak jak na zdjęciach. Ta bardziej "gęsta" będzie miała 4 tydzień w tą niedziele, a ta druga 3 tydzień. Co myślicie o nich, jakieś porady? Kiedy stosować pierwsze nawozy i jakie?

Czy te odmiany są te same bo coś inaczej zupełnie wyglądają co myślicie ?

młodsza.png

młodsza2.png

Obie.png

Starsza.png

 

Starsza2.png

Edytowane przez Ewelina4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...