Skocz do zawartości
ZielonyTabaluga

Led z dużą ilością lm tanim kosztem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecności. Całkowicie przypadkiem rzuciły mi się w oczy paski ledowe, z dużą ilością lm, niskim zużyciem kw.

Mianowicie :

240led na mb x 20lm = 4400lm. /18w

Rolka 5m = 4400lm x 5m = 22000lm / 90w

Co ciekawe CRI jest +

Cała rolka Led kosztuje 140zl. 

Idąc tym tropem, za niespełna 300zl, wychodzi światło na m2 boxa. Czy to w ogóle jest możliwe? 

Barwa 6k, jest przykładowa. 

Screenshot_20230612_123852_com.android.chrome.thumb.jpg.21463305908cbf7c5af4cbe30e6b9cce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyTabaluga Może wypalić, a może okazać się, że to nieporozumienie, trzeba byłoby to sprawdzić w praktyce. Kupić i przetestować na małym boxie, jak wypali na małym to wypali na dużym, gdy da się tego odpowiednio dużo na dany metraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i chyba ogarniam +/- o co chodzi. Konkretna taśma którą wysłałeś ma 3000 lm rozłożone na 240 diod, jedynie diody wykorzystane w tej taśmie mogą mieć 20-22 lm na pełnym obciążeniu.

Więc jeżeli mówimy o tych konkretnych paskach, załóżmy że 1m kosztuje 0.2×140zł = 28zł (cena którą podałeś), to na m²:

50000:3000 = 17m taśmy

17m taśmy × 28zł = 476zł

18W×17 = 306W

Zasilacz do takiej taśmy kosztowałby jak patrzę minimum 230 zł (to najtańszy pod 360W z jakimikolwiek opiniami, bo niby zawsze ma być choć trochę zapasu mocy).

Czyli sumarycznie wyjdzie te z 700 zł za oświetlenie na m². Odprowadzania ciepła nie liczę, ale na pewno musiałoby być coś wykombinowane, bo strzelam że po rozłożeniu tych diod w miarę sensownie, to w największym skupisku diod zbierałaby się solidna temperatura.

Mogłem machnąć się z tym zasilaczem, może szło by jakiego chińca kupić za 60 zł i używać na ryzyku, cholera wie :classic_biggrin:

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najtaniej i najsensowniej wybrać do tego diody dedykowane pod uprawe np na stronie ledam tam są i potem ogarnąć zasilacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...