Skocz do zawartości
Lolamator

kompletacja zestawu 150x150 +Led

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć zestaw o wymiarach 1500x1500x2000 lampa led i cała resztą. Mój budżet to 6000 warto szukać gotowych zestawów, czy lepiej dobrać wyszko samemu? 

Czy led mars hydro odbiega jakością mocno od spider farm? 

Którego producenta namioty są warte polecenia jeśli chodzi o jakość ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lolamator  nie rozumiem wymiarów. Półtora na półtora na dwa metry? Bo jeśli tak to potrzebujesz conajmniej 112k lumenów. 6 patyków to Cię same lampy wyniosą. Jeśli już chcesz się bawić z takim rozmachem to zainwestowałbym w coś porządniejszego jeśli chodzi o oświeltenie. The Jungle, albo Lumatek. Mars Hydro jest spoko, ale to chińczyk. Osobiście posiadam Marsa i jestem z niego zadowolony, ale mój boks to dużo mniejszy kaliber. Jeśli chodzi o firmę boksa to wg mnie RoyalRoom, Secret Jardin, czy Herbgarden spełnia Twoje oczekiwania. Ale tak jak wspomniałem - jeśli dobrze rozszyfrowałem wymiary boksa to sześć tysi może Ci nie starczyć. Taki Lumatek 600W kosztuje 5. A gdzie reszta? Osobiście ja nie kupowałbym zestawu tylko złożył samemu. To tak jak z PC-tem. Ale jest to czysto subiektywan opinia. Inni mogą chwalić zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje 115k lumenów, czyli teoretycznie masz niemal idealnie pod boksa. Na takiej powierzchni musisz mieć dobry przepływ powietrza. Wziąłeś to pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Hawudepiasz napisał:

Jak Ty zaczynasz od dwoch metrow przygode to ciekawe, na ilu skonczysz xd

Teraz mam namiot 60x60x180cm. Zanim skompletuje wszystko co potrzebne to jeszcze nabiorę doświadczenia. 

16 minut temu, Kolbertus napisał:

Producent podaje 115k lumenów, czyli teoretycznie masz niemal idealnie pod boksa. Na takiej powierzchni musisz mieć dobry przepływ powietrza. Wziąłeś to pod uwagę?

Nie mam pojęcia jaki wentylator dobrać. Gdyby dać wentylator  600m3 wtłaczający powietrze powinien być odpowiednio słabszy czy taki sam ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lolamator napisał:

Teraz mam namiot 60x60x180cm. Zanim skompletuje wszystko co potrzebne to jeszcze nabiorę doświadczenia. 

Nie mam pojęcia jaki wentylator dobrać. Gdyby dać wentylator  600m3 wtłaczający powietrze powinien być odpowiednio słabszy czy taki sam ?

 

@Bob drzewny podunął mi kiedyś wzór na efektywność przewiewu powietrza w namiocie. Kubaturax4x60. Czyli u Ciebie było by 1,5 x 1,5 x 2 x 4 x 60 = 1080 m3/h. Dużo. Ja mam 276m3/h, a wentyl chodzi mi na najniższych obrotach - około 70m3/h. To w zupełności mi wystarcza. Także u Ciebie 600m3/h to chyba aż nadto. Dobrze by było, aby miał regulację obrotów, bo wywiejesz z boksa wszystko wraz z roślinami. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus  objętość×4×60 to podobno optymalny sposób, żeby samym przepływem powietrza w boxie w okresie późnego kwitnienia zapewnić roślinie "udawane" 700ppm CO2 przy stężeniu zaledwie 450ppm w powietrzu (czyli box np w pomieszczeniu wentylowanym) i jednocześnie nie spalić rośliny wiatrem + nie dopuścić do plechy. Ile w tym prawdy to szczerze nie wiem, ale często krąży w internecie właśnie ten przelicznik. Oczywiście to jest dawka powietrza, które powinno być przetłoczone na późnym kwitnieniu, wcześniej o wieeele mniej, czyli regulator obrotów obowiązkowy.

Ale przy 4.5m³, to już raczej trzeba celować w wylot i wlot. Pasywne wloty będą ograniczały moc wentyla przy takiej objętości przez co będzie musiał być mocniejszy = droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz udalo sie skompletowac lampe od sf 7000w i namiot tak samo sf. 

Zastanawiam sie jescze nad obiegiem powietrza czy moze wystarczy wentylator z przepustowoscia te 350m3h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...