Skocz do zawartości
Gość

Myślę, że moja roślina ma niedobór wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

IMG_3898.thumb.jpg.85617e02116bd9d60cd78ff05d3240a9.jpg

 

Dzień dobry, sądzę, że mój roślina ma niedobór wapnia. Czy to możliwe?

W pierwszych tygodniach doświadczyła pewnego nadmiaru. Czy to możliwe, że jest to powiązane?

Nie pozostało wiele czasu do zbiorów. Czy warto coś zrobić?

Czy powinienem zastosować jakiś nawóz poprawiający składniki odżywcze? Czy lepiej zostawić roślinę w obecnym stanie?

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@franperea jaką lejesz wodę roslinom? Odstana kranówa 24h o jakim pH? Jeżeli blisko 6.0, to całkiem możliwe że to niedobór calmagu, jeżeli nie był wcześniej suplementowany w żadnym nawozie (nie chodzi mi tylko i wyłącznie o calmag, różne enzymy itd maja też go w składzie). Taka na szybko podpowiedź póki nie odpowiedziałeś, to najlepsze pH wody na późne kwitnienie to 6.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Bob drzewny napisał:

@franpereacomo riegas las plantas? ¿24 horas de agua del grifo a qué pH? Si está cerca de 6.0, es muy posible que sea una deficiencia de calmag, si no se ha complementado con ningún fertilizante antes (no hablo solo de calmag, varias enzimas, etc. también lo tienen en su composición). Solo una pista rápida hasta que responda, el mejor pH del agua para la floración tardía es 6.4

Woda w moim mieście ma bardzo wysokie pH, prawie 7,5, zazwyczaj obniżam je do 6-6,5 za pomocą produktów. Nigdy nie pozostawiam wody przez 24 godziny. Nie stosowałem również żadnego produktu z zawartością wapnia i magnezu (Cal-Mg), czy to może być problem? Co byś teraz zrobił/-ła? Czy powinienem już zapomnieć o tym, przepłukać korzenie i przyciąć roślinę?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@franperea  to roślina jest najpewniej popalona chlorem, woda do podlewania ma być odstają 24-48h, żeby praktycznie cały chlor z niej zdążył wyparować. Wpisz w internecie chlronine excess cannabis i popatrz na zdjęcia/symptomy, możesz też wpisać calcium/magnesium deficiency cannabis i dopasować symptomy do Twojej rośliny. Nie tylko kolor liści górnych daje poszlaki, ale też łodygi, dolne liście, kształt liści dolnych i górnych, orientacja liści itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, zdecydowanie może to być przyczyną, woda w moim mieście zawiera dużo chloru.
Mam kilka różnych odmian, ale ten problem występuje tylko u trzech roślin Green Poison, pozostałe wydają się lepiej to znosić.
Myślę, że do następnego uprawy użyję systemu odwróconej osmozy do wody. Dziękuję za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...