Skocz do zawartości
Scypion

Topping dużej rośliny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Chciałbym zrobić topping moim dwóm roślinkom, tylko nie jestem pewien czy w aktualnym momencie jej wzrostu jest jeszcze sens. Roślinki mają juz 50cm i dalej chcą rosnać. Dlaczego tak późno chce zrobić? Ponieważ nie ogarnąłem że ta odmiana jest fotoperiodyczna i myślałem że to automat. Ogarnąłem dopiero wtedy jak uznałem że coś za długo rośnie i nie zaczyna kwitnąć.

IMG_2152.jpg

IMG_2153.jpg

IMG_2154.jpg

Edytowane przez Scypion
nie załączyły się zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kibic napisał:

@Scypion nie ma sensu zbytnio teraz

przełączyłeś już na kwitnienie?

Jeszcze nie przełączyłem na kwitnienie, czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scypion jakbyś przesadził do wiekszych donic i wtedy może topping głównego szczytu spowodowałby zachamowanie jego wzrostu i rozrost tych bocznych bo generalnie zaraz on ci wyjebie w góre a tatme zostaną niżej i bedzie kiepske doświetlanie albo ją wygiąć w lst po prostu najlepiej bo tak to topping już nie da nic więcej pod kątem plonu. ale bez zmiany donicy nie ma sensu robić toppingu bo już prawdopodobnie wykorzystała jej potencjał i może być problem z korzeniami jak dalej bedzie rosła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed Dziękuję za poradę. W planie mam w dniu dzisiejszym przesadzić je do większej donicy i to sporo większej. Właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem, czyli jak przesadzę do większej donicy to wtedy mogę zrobić topping. Zależało mi właśnie żeby boczne gałęzie się bardziej rozrosły przed przyłączeniem na kwitnięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Growerseed tam jest około 350w, 36k lumen. 200w Ma stałą wysokość a reszta jest regulowana żeby móc doświetlać bardziej środek i boki roślin

Edytowane przez Scypion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...