Skocz do zawartości
SativaBetter

Podlewanie auto bez przesadzania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę zapytać o podlewanie, jeżeli auto trzymam od pestki w docelowej doniczce 11L, to jak wygląda podlewanie? Mam młodą roślinkę zalać litrem wody (ok 10% pojemności doniczki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, bardzo dużo czytam i słucham, wiem już o ważeniu ręką po prostu nie byłem pewien, czy traktować 11L donicę z bardzo młodą roślinką jakby była w malutkiej doniczce i tak też ją podlewać (100-150ml), czy tak jak by była już po prostu w tej dużej i odpowiednio do tej dużej lać wodę aż do runoffu (co daje właśnie ponad litr wody dla takiego maleństwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mirecki napisał:

podlewasz po bokach donicy powoli aż się pokaże woda od dołu doniczki (wypłynie przez dziurki), i naucz się ją ważyć ręką. 

a czego po bokach a nie po całości, tak jeszcze uschnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SativaBetter  ja bym proponował 100 ml wody w okręgu 3cm wokół rośliny na pierwsze podlanie w takiej donicy (jak już roślina wyjdzie) i przez pierwszy tydzień robić to samo, ale co 2 dni i za każdym podlaniem rób to 1 cm dalej w stronę krańców doniczki. Jak dojdziesz do drugiego tygodnia, to proponowałbym zwiększyć dawkę do 150 ml co 3 dni i rób tak samo tylko zacznij od 5cm zdala od rośliny. Ważne żebyś robił to powoli, niech ta woda rzeczywiście wsiąka w miejscu w którym podlejesz, a nie żeby się rozlała w stronę łodygi (zwiększasz wtedy szansę na grzyba i padnięcie rośliny). Jak już dojdziesz do 3 tygodnia to już podlewaj z 300 ml po calym obszarze, omijając teren wokół łodygi, a jak jest to doniczka materiałowa to 500ml. Dalej to już zależy w jakim stanie będzie roślina, będziesz musiał obserwować, ale wstępnie Twoje korzenie będą elegancko rozwinięte.

Co ważne, jeżeli okaże się że przed planowanym podlaniem powierzchnia ziemi będzie dalej czarna, czyli nasiąknięta woda mocno, to poczekaj jeden dzień z podlewaniem i daj następnym razem z 20% mniej wody. Obserwuj też czy liście nie są ciężkie grubasy smutno patrzące w dół, to znaczy że za dużo lejesz. Jak będą tak samo smutne, ale chudsze i wstaną po godzinie po podlaniu, to znaczy że za mało lałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...