Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Charyx ma opadnięte mocno szczytowe liście, zobacz czy to nie jest przez natężenie światła jaki dostają szczyty, jak przez dłuższy czas będą dostawać za dużo, to dostaną stresu świetlnego i się zablokują.

Może to być też przelanie wodą albo przesuszenie, zobacz jak tam wygląda ziemia w doniczce czy nie ma bajora i czy masz drenaż sensowny + powiedz ile podlewasz.

I też jakie światło masz? Nie chce coś rosnąć w górę, może masz światło pod wega z małą ilością czerwonego światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@Charyx ma opadnięte mocno szczytowe liście, zobacz czy to nie jest przez natężenie światła jaki dostają szczyty, jak przez dłuższy czas będą dostawać za dużo, to dostaną stresu świetlnego i się zablokują.

Może to być też przelanie wodą albo przesuszenie, zobacz jak tam wygląda ziemia w doniczce czy nie ma bajora i czy masz drenaż sensowny + powiedz ile podlewasz.

I też jakie światło masz? Nie chce coś rosnąć w górę, może masz światło pod wega z małą ilością czerwonego światła?

ona stoi pod hpsem od boku dostala ostatnio chinskiego leda bo doswietlam inna rosline ale tylko przez 4 h. a oswietlam nim rosline na wegu wiec powinno byc git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w donicy sucho woda dosc dobrze przeplywa przez ziemie leje jej tak z litr poltorej litra raz na 3-5 dni zalezy. zauwaz ze tylko prawa strona rosliny szczytowe liscie sie zaginaja bo mowilem do tego leda ktory jest obok szczyty dwa glowne wysoko wiec liscie wygina tak zeby lapac swiatlo z leda. i ten led tylko chwilowo wiem ze cos z nim jest nie tak pewnie tak jak mowisz przeznaczony na weg ale to tylko chwilowa sprawa bo jeszcze z tydzien musze doswietlac rosline na wegu a nie mam innego miejsca do tego. Moge sprobowac ja nieco przesuszyc sprawdzic czy bedzie poprawa 

Edytowane przez Charyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak liście zamieniają się w takie łódki wypukłe, to znaczy że coś jest nie halo(negatywnie to wpływa na roślinę), końcówki liści też masz w kształcie pazurów to może być przez zła wilgotność powietrza albo stres wiatrem. A jak lejesz 1-1.5 litra to na pewno nie jest przelana, bardziej właśnie ma za mało wody

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj fota jesli chodzi o automat z rqs tez ma liscie jakby ktos je przelewal moze taka genetyka ? nie wiem nie podlewam puki co jak dolne liscie opadna wtedy podleje

green-gelato-automatic.jpg

poza tym to jest dosc trudna odmiana tzn ciezko perfekcyjnie dobrac warunki z tego co czytalem ale jak juz do tego stadium doszla podejrzewam ze poradzi sobie dalej

 

Edytowane przez Charyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym badz razie dzis dostala samego sloneczka z 6h dopiero pozniej odpalilem hps liscie bez zmian ale tylko na glownych szczytach polalem jej wody bo sucho bylo zapach od razu zaczela produkowac lepszy na sloneczku, takze zobaczymy a ten led z boku jeszcze 3 dni niestety

a tu project dwa juz pod chinskim ledem. co bedzie to bedzie polamalem ja troche z rozmachu bo jak pomysle ze tyle kwitnienia to moze ja gdzies na dwor wystawie  rowniez green gelato z RQS

 

n2425345.thumb.jpg.5474dec696c178d66ba7465486cb96ff.jpg

temp pokojowa wilgotnosc rowniez 40-50% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh i prosba bo spamuje tutaj mialo byc krotko a tak wyszlo moznaby bylo prosic admina o przeniesienie tematu do fotorelacji jak juz jade to jade 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale tak rozmyte w czasie ciezko o parametry ale moge sie postarac chyba ze nikomu nie przeszkadza bedzie latwiej tutaj wrzucac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Charyx napisał:

tutaj fota jesli chodzi o automat z rqs tez ma liscie jakby ktos je przelewal moze taka genetyka

to końcówka ich żywota normalne że nie będą miały idealnego wyglądu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liscie zolkna po sloneczku duzo wiecej wody pije tak analizowalem co mogloby jej zaburzyc cykl wilgotnosc napewno chujowa lampa rowniez mogla zaburzyc wzrost. wiec jest hps wilgotnosc wzrosla bo praktycznie wiekszosc czasu na sloneczku czyli temp  pokojowa wilgotnosc 40-50% wyeliminowalem chujowe swiatlo jak i podnioslem nieco wilgotnosc temp rowniez spadla do pokojowej ale wydaje mi sie ze troche mala donica 11l zapelniona w 80% ziemia bo troche sie jej rozroslo jak na automat przy tylu zlych czynnikach. Zbyt malo miejsca na korzenie moze powodowac postoje w cyklach ? nadal tylko woda leci ph wody dobre bo w granicach 7.2 mam kranowke tyle ze leje nie odstana. no ale coz jakos tam sobie radzi marnie bo marnie ale nabiera masy

ponizej zdjecie juz po hps jak spi

 

666666666666666666666665.jpg

Lac jej cos ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx pH wody by było dobre, jakby było 6.2 nie 7.2:classic_biggrin: Nieodstana też zatruwa się lekko chlorem (czasami mocno zależy od wody). Liście cały czas opadnięte, cholera wie od czego. Co do donicy korzenie raczej się nie duszą bo to automat, więc taka pojemność jest okej. Wydaje mi się że za bardzo nabita jest azotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Charyx ziobel jak jej dajesz chlor to robisz jej kuku korzenie a to jej buzia która je ...omnomnom. woda conajmniej 24h musi dostać chybaze że ja ugotujesz i wystudzisz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli wode z podstawki jak juz przesaczy sie przez ziemie ma takowe ph, co do chloru mam bardzo dobrej jakosci wode i juz nie raz uzywalem nieodstanej nie bylo tego typu problemow w poprzednich przypadkach. Coz pozostaje obserwowac i czekac na koniec bo nie znam przyczyny takiego zachowania rosliny. Nie wiem czy to auto czy sezon pisalem wyzej. Albo wyjdzie albo czas stracony szkoda juz teraz nie dac jej szansy co bedzie to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Jakie dajesz nawozy?

Czysta woda, a jedyne co mam to planton k

ale chyba az tak bardzo jej nie trzeba

4 minuty temu, Charyx napisał:

Czysta woda, a jedyne co mam to planton k

ale chyba az tak bardzo jej nie trzeba

moglbym w sumie lac powiedzmy 50% dawki ale nie szczegolnie pokoazuje braki liscie kolor utrzymuja w miare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bob drzewny napisał:

Właśnie liście są raczej za bardzo nabite azotem, to utrudnia kwitnieniu

zobaczymy z czasem dostaje wode tylko wiec nie przenawoze 😜 cos tam puchnie z dnia na dzien.

ciekawi mnie ile tyg do konca ;/

12 minut temu, Charyx napisał:

zobaczymy z czasem dostaje wode tylko wiec nie przenawoze 😜 cos tam puchnie z dnia na dzien.

ciekawi mnie ile tyg do konca ;/

byc moze masz racje dlatego jeszcze nie pogazuje wyraznie niedoborow mowie zobaczymy z czasem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...