Skocz do zawartości
Ma✖

Adwa ad12 problem z odczytem

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, może ktoś miał podobny problem i jest w stanie doradzić… Mianowicie kupiłem miernik Ph adwa ad12 po zakupie został on skalibrowany użyty 4 razy i po każdym razie został wymieniony płyn do przechowywania dziś po ponownej próbie zmierzenia Ph odczyt temperatury pokazuje poprawnie, ale odczyt Ph skacze raz w dół raz w górę… Co mogło się stać? Sonda nie została uderzona wszystko powinno być okey czy wystarczy ponowna kalibracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ma✖ może być zanieczyszczona elektroda lub zapchany otwór wlewowy do niej.

Namocz na 10-30 minut w płynie do czyszczenia i obmyj w wodzie ro/dejonizowanej/ destylowanej.

Jeśli to nie pomoże to znaczy że elektroda jest do wymiany.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sytuacja opanowana obficie przepłukałem zwykłą wodą z kranu zamoczyłem w płynie do przechowywania i wszystko wróciło do normy odłączyłem też baterie i sondę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Ma✖ kurde tez mam taka sytuacje ze skacze pH włożyłem do czyściła i zakupie nowe baterie może coś Pomorze 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bob drzewny nic nie pomogło muszę oddać na gwarancje kupiłem drugi bo potrzebny na wczoraj był 😊 u mnie skacze od 5,5 do nawet 6,25 chciałem skalibrować ale wyskakuje po chwili error 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020  to samo miałem z jednym i skakały temp od 0 do 60 i nie dało się skalibrować, podobno sonda zepsuta. Teraz mam drugą i na powietrzu pokazuje czasem -2 jak szybciej ruszę:classic_biggrin: I co 5 użyć muszę kalibrować, ale na razie nie mam czasu oddawać, to muszę się z taką męczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...