Skocz do zawartości
kamson93

Box w garażu a zużycie prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam takie pytanie odnośnie ludzi którzy mieli boxa w swoim mieszkaniu lub garaże i inne pomieszczenia. Czy to nie będzie jakiś problem w garażu jeśli będzie lekko większe zużycie prądu? Wcześniej nie miałem garażu więc niewiem ile jest standardowe zużycie przez zwykle korzystanie. Ale wiadomo garaż to garaż. Wiem że to mały koszt ale czy 50 zł / miesięcznie na garaż to waszym zdaniem mało czy dużo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak na garaż to malo? A jak obliczyłeś że akurat 50 zł miesięcznie będzie Cie prąd kosztował? Czym tam chcesz świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamson93  50 złotych to zdecydowanie za mało. Zależy jakie światło. Do tego dochodzi wentyl wyciągowy i mieszający. Nawilżacz też jakis by się przydał. I mówimy to o podstawowych rzeczach. Dla porównania. miałem kiedys boks 50x70x170 do tego rzeczy powyżej tylko bez nawilżenia. Światło to HPS 150 W i za prąd wychodziło mi 100-150 złotych więcej niz normalnie. A to było w 2020. Więc teraz pewnie byłoby znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kwitnieniu i wegu będzie +/- takie samo zużycie, bo czas świecenia i moc lampy/wentyla się na siebie nałożą. Przy lampie LED i boxie na 4 rośliny na miesiąc Ci wyjdzie:

Lampa: 0.15kW×12h×31 = 55.8kWh

Mieszak: 0.01kW×24h×31 = 7.74kWh

Wylot: 0.02kWh×24×31 = 14.88kWh

Razem 78.42kWh +/-10 na miesiąc podczas wegetacji i kwitnienia. Też kwestia tego jak będziesz regulował temperaturd, w zimę hodowla odpada, w lato będziesz miał saunę. Chyba że kupisz mocniejszy wyciąg i jakiś wentylator w garażu będzie schładzał w nim powietrze. No chyba że mówisz o garażu w domu w budynku, wtedy regulacja temperatury nie będzie problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dziurawy to mało bo u mnie chodzi nawilzacz lampa 20/4 i wiatrak mieszający i dwa kable grzewcze 200w przez 9 dni już nabił 40kw to daje 40 zł przez ten okres 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

CIe stac na pestki to o prad się nie martw zwroci się jak ktos Cię nie podpoierdoli

ez pz lm sq

Edytowane przez Pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 lampa ,wiatrak, wentylator, nawilzacz, ogrzewanie boxa,  ale wiadomo nie wszystko dzialalo na raz  teraz juz nawilzacz bede wyrzucal z boxa bo same roslinki generuja tyle wilgoci , ze co chwila uruchamia sie wentylator  

@Pan  nie trzeba sie chwalic calemu osiedlu , to nikt nigdy sie nie dowie , nie ma jebanej opcji , chyba ze zlapia cie z tematem na miescie , wiec wtedy wiadomo jest przeszukanie adresu zameldowania . a mozesz mieszkac pod innym 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadz i pal nie handluj 

handluja czarnuchy ja w nir=edziel wazylem zeszloroczne i 2,2 kg mam wiesz kiedy ja to przepale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan

nie wiem , co napisac 

poniekad sie zgodze , ale mam paru dobrych ziomkow ktorym tez by sie przydal dobry temat prawda? i co nie pomoge ? pomoge to dziala w dwie strony , ja jemu teraz, on mi kiedys , a niestety wedlug prawa to jeden huj czy mu dam czy mu sprzedam a ty mozesz nazywac to czarnuchem, choc ni huj nie wiem skad to pojecie wziales ? czarnuchy z ziolem ? raczej koko crak , hera okk pasuje mi bardziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodziło o mniejszą hodowle typu PC Box i tego typu 🙂 Dlatego wg kalkulatora wyszło nawet mniej, ale podałem trochę wyższą kwotę. Ale co do pytania. Ogólnie ktoś z was posiada garaż i używa tam jakichś sprężarek itp? Ponieważ chodziło mi czy 50 zł zużycia w garażu to również może nastąpić normalnie podczas użytkowania ;). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...