Skocz do zawartości
TwojaStaraSmaży

2x speed auto 20dni od wyjścia +1x "TO" :)

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20230421_210559.thumb.jpg.a2ba2c764f12c401cbbdd08904457de7.jpg

20 dni od wyjścia .czy w dobrym kierunku idzie? Kilka pytań mam a i  jeszcze  kilka więcej  będzie,to na pewno. Z tego co widzę i czytam mega dużo pozytywnych ludzi z zajebista wiedzą.

Miło będzie złapać trochę wiedzy i wchłonąć ją z powietrzem. 🙂

Pozdrawiam mordeczki i dzięki dzięki:)

IMG_20230421_210512.jpg

IMG_20230421_020928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@TwojaStaraSmaży trochę je podsypałeś ziemią, przez co będziesz musiał trochę dłużej poczekać na trening LST, bo łodyga jest króciutka i strzeli jak zaczniesz ją wyginać

Auto . No stało się,może strzelą w górę jak im światło wyżej dam? Ale nie kopać? Może jednak delikatnie wybrać tej ziemi? Liście może troszkę w dół dać a szczyta delikatnie systematycznie paluszkiem po popychać ? Raczkuje w tym temacie dla tego się zarejestrowałem.

Fajnie że ktoś luknie ale... Co  @Bob drzewny robić ?

 

 

szczerze, to nawet nie wiem o co pytać. Dużo tego w necie, czytam już trochę i widać że nie zawsze jest wskazane zrobić coś co komuś innemu wyszło na + 

Pierwsze moje sadzonki od ponad dwóch dekad, inaczej to wyglądało 😜. Nie myślałem nawet żeby je w jakiś sposób wyginać. Poprostu rosły 3metrowe w krzaczorach. 💪

Jest ok? Czas pokaże, ale jak najbardziej dzielcie się swoją wiedzą bo na pewno wiecie więcej niż ja .

Pozdro .

Wstawie nowe fotki, zobaczy się progres to i się pogada. 

IMG_20230422_221835.jpg

IMG_20230422_221830.jpg

IMG_20230422_165334.jpg

6 minut temu, Pan napisał:

@Kibicże co???? na lst zawsze jest czas przy auto byle odwodniona była roślinka co by jej nie połamać

💪😀 Już moge iść spać. @Kibicjest czas. Pan napisał 😁

Edytowane przez TwojaStaraSmaży
Nowicjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TwojaStaraSmaży ja bym usunął trochę ziemi z góry z 2 cm, oczyścił łodygę jakimś pędzelkiem czy czymś podobnym i zaczął już trening LST. Rób to powoli, niech doniczka nie będzie wilgotna, bo łodyga nabita wodą Ci strzeli w rękach i automat raczej już się nie odbije, bo za niedługo będzie kwitnienie.

Ja bym LST przeprowadził w taki sposób, żebyś w 2 dni stopniowo doprowadził roślinę do tego, żeby łodyga była poziomo.

2 ważne rzeczy, musisz mieć jeden sznurek/drut na wysokości 2 cm ponad glebą i ma ciągnąć roślinę przykładowo na wschód, żeby te 2 cm łodygi nad poziomem gleby było pionowe. Ma to być pewnego rodzaju przeciwwaga. Wtedy drugim drutem/sznurkiem ciągnij szczyt w stronę zachodu. Ja osobiście preferuję sznurek gruby, bo można go fajnie podwiązać pod liśćmi najwyższymi. Nie łap za sam szczyt, bo go możesz urwać. To coś jak z człowiekiem, jakbyś chciał go podnosić jakimiś linami, to lepiej go obwiązać pod rękami zamiast za sam łeb :classic_biggrin:

Co do palca, to przy roślinie nic nim nie zdziałasz, wygniesz łodygę w jedną stronę, a za 3 minuty wróci sobie do pierwotnej pozycji. Musi być coś co ją zmusi bezwarunkowo do położenia się, a do tego będziesz potrzebował 2 sznurków/drutów (nie mogą być za chude, bo Ci zetną roślinę).

Co do światła raczej nie osłabiaj go, automat Ci tego nie wybaczy i będzie dość karłowaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pan napisał:

że co???? na lst zawsze jest czas przy auto byle odwodniona była roślinka co by jej nie połamać

jak jest zawsze czas? automat zakwita po ok miesiącu więc jak mu popsujesz start to co ci da naginanie jak nie zdąży wykształcić odpowiednio dużych szczytów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...