Skocz do zawartości
Jebac 60-tki

Jak zacząć od początku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 😊

Poczytałem trochę na tematy początkowe ale niby rozumiem ale tak naprawdę mam mentlik i wolę sam o wszytko się wypytać. 

Chciałbym zacząć od tego sezonu, będę sądził na balkonie bo mam dobre miejsce i mieszkam od zachodniej strony gdzie słońce jest popołudniu czyli będzie najcieplej. 

Napiszcie proszę od czego zacząć, mam na myśli które/jaki rodzaj najlepszy na początek, doniczki normalne czy takie materiałowe lepsze,co ile podlewać te skarby trzeba. 

Dzięki z góry za pomoc ✌️✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jebac 60-tki jak na balkonie to normalne bym zastosował doniczki, podlewasz tak aby zachować wilgotność gleby, nie ma jednego schematu warunki są różne.

Możesz wziąć automaty i fotoperiodyczne zobaczysz jak rosną, fotperiodyczne rośliny mogą osiągnąć duże rozmiary i musisz to wziąć pod uwagę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do doniczek to materiałowe są lepsze niż z tworzywa sztucznego, ponieważ ziemia, którą tam wsypiesz będzie "oddychać". W plastikowych zawsze możesz zrobić dziurki, albo kupić już podziurawione. Jeśli pierwsza w życiu zabawa to wziąłbym jakąś niewymagającą odmianę ( producenci nasion zawsze umieszczają takie info a opisie ), żeby wybaczała Ci błędy, które niewątpliwie popełnisz. Pytanie jaka uprawa Cie interesuje. Organiczna, czy mineralna. Ja osobiście od zawsze lecę na mineralnych składnikach. Jak wiadomo jest to chemia, ale efekty nawożenia widać praktycznie z dnia na dzień. Organiczna uprawa natomiast jest zdrowsza, ale na efekty się czeka dłużej. Zadbaj o odpowiednią ziemię, jedzonko dla roslinki jeśli już podejmiesz decyzję, czy mineralna, czy organiczna. Przy nawożeniu nie dawaj nigdy wiekszych dawek niż zalezane. Czytaj dokładnie instrukjce w jakich proporcjach robić roztwory. Zawsz lepiej dać mniej niż więcej, bo jak przedobrzysz to czeka Cię sporo problemów. Potrzebny Ci będzie również miernik pH i EC, ponieważ najlepszą absorpcję składników odżywczych przez roślinę osiągniesz mając pH wody pomiędzy 5,5 - 6,5, a takiej wody z kranu raczej mieć nie będziesz. Jeśli chodzi o częstotliwość podlań to lej, kiedy bedą miały sucho. Palec do ziemi i sam ocenisz. Lepiej przesuszyć niż przelać. Cóż więcej. Czytaj forum, pytaj doświadczonych i jakoś poleci. Konopie to rośliny, że kiedy dasz im odpowiednie warunki to rosną jak porąbane. Powodzonka.

Edit. Weź pod uwagę również pojemność doniczek. Im większa tym potężniejsza roślina, a tym bardziej jeśli chcesz zasadzić sezona. Są one wieksze niż automaty.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do miernika EC jeszcze bym dodał, że jak zamierzasz hodować na organicznych nawozach, to ten miernik jest dla Ciebie zbędny, bo nie ma tam soli takich jak w mineralnych nawozach przez co wyniki będą potężnie zakłamane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uprawę to mineralna wchodzi w grę. Z tego co czytałem to większość ten rodzaj poleca. Teraz co potrzeba i jak to się robi?? Co do wody to chyba obędzie się bez miernika bo mieszkam w DE i tu woda jest zdrowa, pijemy prosto z kranu, z tego co się orientowałem to pH jest ok 7 (tak na marginesie to znajomy coś tam sądził już ale indoor i podlewał kranówka i mu normalnie rosły, nie miał żadnych problemów). 

Teraz co sadzić??? Dokładnie się nie znam na tym, jaki rodzaj polecacie ale chcialbym aby nie były za wysokie, myślałem coś 1,5m max nie wyższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha pamiętam jak szlugiem robilem dziurki w doniczkach 0.3mm plastiku masakra 

air poty  najlepsze

weż sobie na start auto jakies + jakiegoś FV 

bo auto nie wybacza błędów i tylko na nim lst 

a nad FV to znęcac się można

i jak na balkonie to spoko bo może w maju chować do domu ( we wtorek ma byc zimno )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fv to są semi-automat i takie będą najlepsze?? 

2 godziny temu, Pan napisał:

hahaha pamiętam jak szlugiem robilem dziurki w doniczkach 0.3mm plastiku masakra 

air poty  najlepsze

weż sobie na start auto jakies + jakiegoś FV 

bo auto nie wybacza błędów i tylko na nim lst 

a nad FV to znęcac się można

i jak na balkonie to spoko bo może w maju chować do domu ( we wtorek ma byc zimno )

FV to są Crystal Candy??? Bo takie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już całkiem zgłupiałem. To co ja mam szukać, f1, f2, automaty, półautomaty czy po prostu szukać outdoor i bez różnicy wtedy jakie wezmę bo już kur.... nie wiem sam 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ Napiszcie proszę jak krowie na rowie 😁😁😁

Kolega mi dał takie coś bo mu zostało ale to są indoor tak mówił ale może można je zasadzic na dwór zu też, jak myślicie??? 

IMG_20230421_212834.jpg

IMG_20230421_212845.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbij na temat kilka pytan przed uprawa , tam zadalem chyba ze sto pytan i sa odpowiedzi potem wbij do mnie na fotorelacje i tam tez jest kolejnych sto pytan 🙂 

a co do nasionek jak cos jest wewnatrz to juz raczej na zewnatrz sie nie uda ? taka moja skromna opinia . Elo 

co do nasionek jakie masz kupic taki sam mialem problem nie bierz automatu na 1 raz bo on nie wybacza bledow , wez sobie nasiona feminizowane i tyle, kiedy bedziesz chcial przelaczysz na kwitnienie a na automacie pojdzie to samo kiedy roslinka uzna ze to juz jej pora , moje skromne zdanie po kilkunastu godzinach nauki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak na balkonie i chcesz ja przenosic dosc czesto to nie wiem czy materialowa bedzie dobra. Autos bedzie spoko, tylko kiedy planujesz to wysadzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One będą tylko na balkonie i nie zamierzam ich przenosić (oby nie było takiej potrzeby). 

Co do tych nasion które dostałem to patrzałem na stronce i było napisane indoor-tak

outdoor-tak

Więc z tego co rozumiem to można sadzic w środku jak i na zewnątrz. 

Jeśli będę chciał kupić nasionka to feminizowane tylko tak?? Te co teraz mam jest na nich napisane feminized auto to powinno być feminized semiauto tak?? 

Aha i sadzic chciałbym już w maju bo u nas jest już ciepło i nie schodzi w dzień poniżej 15 stopni. Jeśli jest słonecznie to na balkonie mam cieplutko 🤗🤗

Czy taki nawóz mineralny mam zakupić i jak się go używa?? 

Screenshot_20230422_145634_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Jebac 60-tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jebac 60-tki wyszukaj jakiegoś seedbanku na internecie. Tam będziesz mógł sobie w filtrach wyszukać rośliny na indoor/outdoor, będziesz miał też rozmiary jakie średnio osiąga przy dobrych warunkach i będziesz miał też jak bardzo jest wymagająca ów roślina. Wiadomo że im bardziej wymagająca tym zasadniczo powinny być lepsze wyniki z hodowli, jeżeli nic nie zepsujesz.

Co ważne używaj przeglądarki TOR i jeżeli masz dużo do stracenia w życiu w razie wyroku pół roku zawiasów, to dodatkowo powinieneś mieć obowiązkowo VPN kupiony. Jak kupujesz sprzęt do hodowli albo nasiona najlepiej podjedź do takiego sklepu, postaw samochód z 300 metrów dalej i dymaj na nogach z gotówką do takiego sklepu. Nie jest to paranoja, a jedynie zachowywanie ostrożności na każdym możliwym kroku :classic_biggrin: O ile sprzęt do hodowli i nasiona są legalne, to jakbyś z karty kupił 2 tony ziemi pod konopie i 200 nasion, to mógłbyś się spodziewać po krótkim czasie wizyty niebieskich pod domem

Co do nawozów to jest najtrudniejsza kwestia w hodowli, zajrzyj na fotorelację prowadzone u nas na forum, to dowiesz się jaki zestaw nawozów potrzebujesz. Są różni producenci, różny typ nawozów itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny dzięki za info. 

Akurat psów to się nie boję bo nie mieszkam w Pl i tu gdzie jestem za parę krzaczków na własny użytek nic nie robią, prócz tego że zabiorą. 

OK to wszystko już wiem, zabieram się do zakupów i odnośnie nawozów mineralnych to będę szukam info lub pisał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...