Skocz do zawartości
Gość

sok z ogorków kiszonych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Próbował ktoś tym sokiem zbijać ph w swojej wodzie, którą podlewa? tutaj urywek z neta: Poza tym w soku z kiszonych ogórków są również duże dawki innych witamin, takich jak witamina A, C, E oraz K. Co więcej, znajdziemy w nim wapno, magnez, potas, żelazo oraz cynk. Aktualnie testuje to u siebie i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czesuaf w soli kuchennej takiej klasycznej masz mało soli Cal i Mg, tam olbrzymia większość to jest chlorek sodu, a i jedno i drugie w większych ilościach jest w cholerę toksyczne dla tego typu roślin. Według mnie gra nie warta świeczki, ale może na internecie znajdziesz jakieś zastosowania

Choć też nie wiem czy chlorek sodu jest jakkolwiek rozkładalny przez roślinę, ale gorzej jak akurat jakieś bakterie czy grzyby będą Ci w stanie to rozłożyć i na chlor i na sód, wtedy roślina pewnie padnie szybko

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaciekawil mnie temat poniewaz watek tego soku i roslin przewija sie na forach tematycznych. w przypadku, gdy ktos doprowadzil do lekko zawyzonego ph w glebie to stosujacac proporcje moze miec dwie pieczenie na jednym ogniu. zalozylem temat dla  osob, ktore pragna zglebic wiedze nt organiki w uprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować, butelka 250ml kwasu fosforowego wystarczy na lata. Dodaje się tego 3-4 krople na litr wody/pożywki. Napewno roślinom nie zaszkodzi i nie kłóci się z uprawą organiczną.

Wszystkie naturalne sposoby na obniżanie pH roztworu są mało wydajne, po chwili dosłownie w glebie wszystko wraca do stanu przed obniżeniem, chyba tylko kwas mlekowy w miarę długo się trzyma.

Dopiero prawdziwa żywa gleba z dżdżownicami daje możliwość lania odstanej kranówki bez potrzeby regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr zrobiłem sobie roztwór kwasku cytrynowego który ma ph 1 do odstanej kranówki ph 8.5 dodaje 2 ml i mam ph około 6, zauważyłem że strasznie stopuje mi to rośline i nie chce rosnąć w odpowiednim tempie, gdzie na kranówce nie odstanej ph 7 lepiej już rośnie. Czy w przypadku np ph down od biobizu mogę lać go od samego początku sadzonki gdy tylko wyjdzie z ziemi czy np na początek wodę odstaną tylko lać i np po tygodniu lać dopiero obniżoną? 

@Udyr bo właśnie rozważam zakup ph down od biobizu i chce się szybko doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...