Skocz do zawartości
Gastro

Futura 75 - outdoor w donicy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem nasiona odmiany Futura 75. Czekam na wpis do kowru (oszczędźmy sobie już odpowiedzi typu „po co ta odmiana jak nie klepie” - celowo tka wybrałem na CBD).

 Najpierw wykiełkuję nasiona i wrzucę je w doniczek ( mam akurat na stanie gliniane 1 litrowe ). Początkowo będą stały w domu na parapecie od strony południowej.

Potem planuję je przesadzić do doniczek materiałowych i wystawić na taras od strony południowej gdzie będą już do samego końca.

 

Mam kilka pytań w związku z moją pierwszą uprawą:

- Ile czasu trzymać je w tych małych donicach w domu, kiedy je przesadzić na dwór od momentu posadzenia?

- Jakiej wielkości donice materiałowe wybrać? Czy 26,5 litra będą Ok. (28cm wysokości i średnica 35,5cm)? Nie chce aby mi wyrosły wysokie i cienkie rośliny wiec będę je trochę naginał.

- Wiem, że dzikie zwierzęta ciągnie do tych krzaków, a jak jest z domowymi? Psy i koty też tak zapach przyciąga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gastro napisał:

- Ile czasu trzymać je w tych małych donicach w domu, kiedy je przesadzić na dwór od momentu posadzenia?

2-3 tygodnie trzymać, na dwór można w maju np. w połowie 

1 godzinę temu, Gastro napisał:

Jakiej wielkości donice materiałowe wybrać? Czy 26,5 litra będą Ok. (28cm wysokości i średnica 35,5cm)? Nie chce aby mi wyrosły wysokie i cienkie rośliny wiec będę je trochę naginał.

najlepiej bezpośrednio w glebie, a jak donice to jak największe wybrać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Niestety chyba na ten moment nie wygospodaruje przestrzeni w glebie wiec zostaną tylko donice. 
A dwa, że teren mam gliniasty i po deszczach jest tragedia. 

Edytowane przez Gastro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Futura 75 nie tyle co nie klepie, co bardziej jest uprawiana na słomę i nasiona do spożywania.

Jest wiele odmian z wysoką zawartością cbd a mało THC, czemu akurat ta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero startuję i mam małe rozeznanie w temacie, a nie chciałem przekroczyć dopuszczonych norm THC. Wybrałem tą bo akurat była opisana na stronie kombinatu konopnego.

Jeśli mi wyjdzie z uprawą to rozejrzę się za czymś jeszcze.

@Udyr A jaką ty byś polecił odmianę aby mieściła się w tym <0.2 % THC

Jeszcze jedno pytanie wpadło mi do głowy. Czy wysiewać tylko jedno ziarno na doniczkę czy można np. 2 ziarna? Czy będzie to już za dużo na jedną donice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to wysiewa się jedno na donicę żeby rośliny "nie walczyły" ze sobą korzeniami.... ale są tacy co sieją po kilka sztuk na donicę... np kolega Udyr... ale to w celach eksperymentalnych 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na out 2 rośliny w jednej donicy to słaby pomysł, za długo wegują żeby im było wygodnie.

@Gastro musisz sam znaleźć taką jak Ci odpowiada. Wystarczy na stronie banku nasion zaznaczyć opcję cbd i aż się zdziwisz ile jest możliwości. I przede wszystkim sprawdzaj czy nadają się na out wogole. Niektóre mogą mieć problem z dojrzewaniem pod chmurką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informację.

Zostanę na razie z Futurą 75 i zobaczę co mi z tego wyjdzie. Zrobię testowe 4 doniczki. Jeśli będzie ok to bedę rozglądał się za czymś innym.

Fajnie według opisu wygląda jeszcze STRAWBERRY K Ale nasiona widzę, że dostępne tylko w tym jednym sklepie. Cena tez nie mała więc podszkolę się na tańszym materiale 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...