Skocz do zawartości
czanczanek

Dzień 23 Santa Marta Hazze indoor, proszę o pomoc w LST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby mnie ktoś pokierować jak mam zrobić trening w tych dwóch roślinach , bo za chiny ludowe nie wiem jak się do tego zabrać, a boję się żeby nie uszkodzić roślin 

20230412_153109.jpg

20230412_153045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj sobie sznurek, drucik lub coś czym zglebujesz roślinę. Najważniejsze jest to, żeby roślina nie była po podlaniu, bo złamiesz łodygę. Bierzesz szczyt i delikatnie powoli zginasz do dołu, ale tak żeby zostawić przepływ powietrza. Co parę dni poprawiasz, doginasz odrosty, żeby światło docierało do szczytów. W necie jest masa poradników jak się do tego zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglebuj sam szczyt, te mniejsze jeszcze nie za bardzo jest za co złapać. Jak zglebujesz główny szczyt daj im z 2 dni niech te boczne rozrosty się trochę pokażą, wtedy możesz je ponaginać w różne strony, tak żeby światło docierało wszędzie równomiernie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 masakra, boję się że złamie ale jak to ma poprawić uprawę to zaryzykuje, czyli szczyt do gleby kat 90 st tak ?

Jutro będę przesadzal do materiałowych doniczek, odczekać przesadzeniu? Czy mogę od razu robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czanczanek napisał:

@dziurawy Dziękuję za pomoc wszystkim, zrobię zgodnie z filmem 🙂 

szukaj szukaj szukaj i szukaj wszystko jest na forum trzeba siedziec i szukac , czasami nie ma kogo zapytac lub nikogo nie ma , a warto miec swoja wiedze ja tez jestem swierzy , ale kilka weekendow na forum, troche filmow i ogarniesz temacik 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czanczanek najlepiej przesusz ja kilka dni, jak jest sucha to lepiej się wygina i jest mniejsze ryzyko złamania,  u podstawy złap w przeciwnym kierunku do naginania szczytu  drutem bądź sznurkiem

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 tak jest sucha już, tylko jutro przesadzam do materiałowych donic 10l i czy mogę zrobić od razu po przesadzeniu trening czy doczekać 

@dziurawy właśnie, brakuje mi czasu a staram sie dbac o roslinki jak najlepiej ale posledze trochę więcej forum żeby na przyszłość wiedzieć, dziękuję za pomoc 🙂

A jeszcze zapytam, mam problem z ziemiorkami, wytepilem larwy rumiankiem zostały same myszki ale przelałbym jeszcze i czy mogę dodać do tego rumianku Calmag biogrow I top max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz od razu nagiąć, stres za jednym razem, moim zdaniem. Nawet możesz ją już pod jakimś kątem posadzić zeby łatwiej było ja położyć. Ale niech się ktoś jeszcze wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...