Skocz do zawartości
Gość

0.07 m^2 taki se krzok Santa maria x lowryder#2 auto

Rekomendowane odpowiedzi

Ona od spodu też może mieć sucho. Zalej doniczkę wodą, np te 500ml. Zobacz wagę w ręce przed podlaniem i z 2-3min po podlaniu, wlewaj na kilka razy te 500ml po całym obwodzie doniczki. Na dole może się wydawać mokro bo na tym worku zlatuje woda z oprysków, nie odparuje szybko i otworami wygląda na wilgotną. Ale to teoria, tylko Ty wiesz jak jest naprawdę😉 najlepiej podlewać na wagę donicy. Po kilku razach już będziesz wiedzieć kiedy trzeba podlać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam nadzieje, ze nie mowisz tego zlosliwie :P ostatnio jak podlewalem to po ok 400 ml juz woda zaczela dolem leciec. podlewalem powoli po calej powierzchni. A tak to na razie leje po ok 350 i jest jak jest co 2-3 dni nie pije chyba jakos duzo. Wiem, ze ciebie czy kogos innego co jedzie z tematem szmat czasu i widzi tego flaka szlag trafia ale nie trzeba sie spinac od razu xD Calkiem mozliwe ze problem lezy z cyrkulacja i postaram sie to poprawic. Jak to powiedzial Leszek Pis jol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

28 dzien. Wola jakies niedobory, wywar z bananaow juz sie robi. Czy na ostatnim zdjeciu po prawej to sa jajca? przejrzalem cala rosline i nic nie zaobserwowalem podobnego. Podbicie wilgotnosci pomoglo lekko odzyc mojej roslinie. aktualnie jest to 50-55 dzien 65+ noc temp 25-26/19-20 mierzone na wysokosci gornego szczytu. swiatlo od dzisiaj 18/6. Przy niedoborach PK czerwona lodyga sie robi cala, czy tylko jej gorna czesc? Pod lisciem zielono20230414_075346.thumb.jpg.a2636a241bc89f81dc1dd493e46ef58d.jpg

20230414_075319.jpg

20230414_075342.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calmagu chyba za mało, brązowe plamy na liściach się pojawiają. PK może też być za dużo, bo zobacz jakie masz ciemne te dolne liście, a górne bledną na blaszkach

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

te brazowe plamy to swiezy temat, od wczoraj chyba. Wydaje mi sie, ze sa nabite azotem stad ten ciemny kolor( od fusow z kawy). By moze to tez przez to jest lekko spoznione kwitnienie. od jutra leje wywar bananowy(tam azotu praktycznie nie ma). gdzies wyczytalem ze wywar z pokrzyw tez jest spoko ale nie wiem, czy chce mi sie gadac za nimi. PH raczej w normie, dosc sporo ostatnio urosla Moze byc nadwyzka tych skladnikow, dosc duzo ich bylo ostatnio dobrze ze w formie bio :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czesuaf nie musi być ciężka chemia. Dobrze skomponowana organika wystarczy. Nie wiem co będzie na kwitnieniu. Chyba zbyt słabe światło masz, takie mam wrażenie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

35 dzien.podlane przed chwila. lampa jest git @sopel , wychodzi okolo 445 w na metr, plus szafka dobrze swiatlo odbija. 

20230421_143248.jpg

20230421_143153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

obrocilem doniczke i tak to wyglada.  kolejny updejt za tydzien/dwa. dosc wolno zbiera sie do kwitnienia. gdzieniegdzie widac biale preflowery. wczoraj zaryzykowalem i pierwszy raz podlalem mieszanka 200 ml wody odstanej, 200 soku z ogora kiszonego i lyzka miodu. chyba jest git. nie jest w rewelacyjnej kondycji ale pomalu do przodu. pzdr

20230422_161445.jpg

20230422_161441.jpg

20230422_161403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak chcesz używać takich specyfików, to powinieneś mieć dżdżownice albo bakterie + grzyby w glebie, które będą mogły buforować Ci pH gleby i rozkładać organiczne substancje

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

problem z azotem mialem juz wczesniej, ostatnio jeszcze dosypalem ~3.5 L ziemi ktora tez cos tam ma. dzdzownic nie chce bo mi korzenie pojedza. mikroryza to jest dobra  rzecz ale to od nastepnego razu. Leje sama wode  od teraz. Jak bedzie 15g+ z tego uznam to za powodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

39 dzień. podlanie dzisiaj 500 ml wody ze sokiem z cytryny. zaczyna wyjadać pojedyncze liście. od szczytu(28 c, 30%+) do lampy to kilka cm. 

20230425_184746.jpg

20230425_184737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...