Skocz do zawartości
Gość

0.07 m^2 taki se krzok Santa maria x lowryder#2 auto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Czesc,  jestem w trakcie pierwszej takiej malej :)

box mikro ~~ 0.3x 0.3x 0.75

ziemia uniwersalna biovita

lampa ledam 35w

pestka lowryder #2( wzialem niska odmiane, no ale mala jest haha)

Stostuje tylko naturalne nawozy, woda ze skorupkami jaj, z miodem, fusy z kawy. Podlewam albo odstana kranowka albo z jajek :D

Wyszla z ziemi 17 marca. Bawie sie i wyciagam wnioski na razie :)

High five!

20230406_135255.jpg

20230406_135222.jpg

20230406_135208.jpg

20230406_135158.jpg

20230406_135143.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czas pokaze :) temperatury dzien noc 26.5/ 21 wilgotnosc srednio 50 / 60 mierzone na wysokosci 2/3 boksa. ph nie wiem jakie mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, cos nie tak.. 

Czerwona lodyga, nie wiem czy w przypadku wszystkich odmian.. ale czesto jest efektem brakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 hour ago, ZielonyTabaluga said:

Siema mordko, daj coś pod doniczke bo masz za wysoko światło. 

Moze nie widac na zdjeciu, ale od krawedzi lampy i doniczki to odleglosc okolo 42 cm. No i zapomnialem- 20/4 od samego poczatku.

Tzn moge podstawic, nie ma problemu tylko roslina nie wykazywala wyciagania sie i wydawalo mi sie to ok. Swoja droga na nastepne razy zetne kilka cm doniczke bo nie potrzebuje az tak wysokiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ZielonyTabaluga  Dzieki, mam wrazenie ze urosla w ten dzien o wiecej niz zwykle. potrzymam ja tak jeszcze az podrosnie

.@Katastrofedens Moze tp byc kwestia slabego oswietlenia/aparatu z mojej strony. :P Do tej porry kilka dni temu dalem jej fusow z kawy ze 2-3 lyzki wymieszalem z wierzchnia warstwa gleby. w butelce do podlewania mam skorupki z kilku jajek i taka woda podlewam po 300 ml jak juz chce sie jej pic. Sprawdzam czy ma sucho na dole i na gorze. do tego raz dziennie pryskam ja odstana woda (zbiornik jakies 0.5 l)z lyzka miodu. Zrobilem kilka bledow po drodze lekko spowalniajac jej rozwoj ale wciaz zyje a to mnie cieszy :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

22 Dzien od wyjscia z ziemi. Dzisiaj usunalem jeden lisc wiatrakowy, jutro planuje kolejny usunac- ten popalony od oprysku(?)  Nie jest wysoka jakos szczegolnie, ale licze ze jeszcze urosnie. od 2 dni czuc , ze to nie jest pomidor :) nie mam dedykowanego filtra, jade na oczyszczaczu powietrza i na razie daje rade. Robilem jej drobny LST, pod tymi liscmi naprawde jest gesto. Szkoda, ze taki may box bo widac, ze panna chcialaby wiecej przestrzeni. Mozliwe, ze ma troche za mokro teraz i jest lekko oklapnieta.

20230408_090654.jpg

20230408_090648.jpg

20230408_090642.jpg

 

20230408_090619.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@hubert2020 ten lisc na przedostatnim zdjeciu to na 99% od oprysku na wlaczonym oswietleniu powstal.  to biale cos to resztki jajek xd

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Katastrofedens po swietach bede czarowal ze skorkami od banana, "ciezka" chemia od nastepnej uprawy ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

23 dzien. na razie przystopuje z updejtami, ale na razie wydaje mi sie, ze jest ok. Robilem delikatne LST przez 2-3 dni okolo 14 dnia rosliny. tych galazek jest jeszcze kilka wyzej, ale kamerka nie siegla :D Wydaje mi sie, ze niedoborow na ten moment raczej nie ma. No i cuchnie mi skarpetami w pokoju teraz :D Co do wzrostu- bioroac pod uwage ze to lowryder i u inych ta odmiana miala 30 cm+ to uwazam, ze jest przyzwoicie na ten moment. 

20230409_190731.jpg

20230409_190740.jpg

20230409_190753.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłeś lst to tego nie widać. Nie widać też żeby był jakiś wlot powietrza z boku, jest? Bo oklapnięte masz liście na każdym ze zdjęć od poczatku. Darmowa lekcja na przyszłość jak to grow na naukę. 3 główne powody oklapniętych liści :za mokro, za sucho, za mało powietrza i na tą chwilę obstawiam to ostatnie. Jak sprawdzasz że w donicy jest sucho na spodzie? To mnie bardzo zaciekawiło bo wiem jak sprawdzić z góry, ale z dołu nie znam patentu. Jak tak punktuje to wolałbym dać już jakąś podstawkę niż worek foliowy pod doniczkę. Chyba za bardzo już nie możesz ale lampę daj maks najwyżej jak się. Przerwy między węzłami są za małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sa dwa otwory wielkosci 5 zl , doniczka zaslania.  jak widze na dole, ze jest mokra ziemia przez te otwory to zakladam ze ma mokro. jutro powieksze moze te otwory i zobaczymy czy sie poprawi. dzieki za odpowiedz :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...