Skocz do zawartości
kora03

Roślina - plamki, dziwne młode liście (niedobór czy przenawożenie)

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe dane:
Automat, 22 dni (ok. 42cm), ziemia Biobizz allmix, nawozy: na początku ukorzeniacz, raz top max 2ml/l; raz biogrow 1ml/l (w 3 tygodniu życia) i raz Calmag Biobizz 0,3ml/l + oprysk (150ml) w dawce 1ml/l - calmag 

Opis problemu:
Zauważyłem, że od tygodnia przybywa coraz więcej plamek, a czubek wygląda jakoś słabiej, liście robią się chudsze i cieńsze, a niektóre dziwnie się wyginają. Roślina wygląda na mocno zieloną, więc raczej azot odpada. Jak myślicie czy czegoś brakuje roślinie, czy może wręcz przeciwnie jest przenawożona? Pozostałe rośliny, które wsadziłem do ziemi Biobizz allmix mocno się popaliły.

1. Na co wam to wyglada? Ja myślałem, że może brak magnezu i wapnia, ale Calmag nic nie dał, a może za mało dałem?

2. I przy tej ziemi od kiedy powinienem zacząć nawozić w normalnych dawkach biogrowem i biobloomem? Na forum pamietam, że kiedyś wyczytałem, że od 5 tygodnia, ale wolę się upewnić.

IMG_4179.thumb.jpeg.b9ff32be38dec89a08102218e867c6ac.jpegIMG_4178.thumb.jpeg.b728d5183bab835169579310e22979c5.jpegIMG_4180.thumb.jpeg.0e18d0578eeeeaed26aa61884471fd0e.jpegIMG_4181.thumb.jpeg.a8999ce0a12366cf21bbed20faba18c6.jpegIMG_4184.thumb.jpeg.e701624c1a871f2386754836b17162e1.jpegIMG_4183.thumb.jpeg.8070bdfef1ddfba40105466e67917e4c.jpegIMG_4182.thumb.jpeg.5b22bda1dfc7db2282c53e6df0b5129d.jpeg

pozostałe rośliny wyglądają więcej tak:

IMG_4185.thumb.jpeg.c5a7735c82777b45f2d712fa830fc467.jpeg

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03 Odstaw nawozy i tylko czysta woda z odpowiednim ph , nie lej na pałę nawozów nie rozumiejąc ich, bo zakatujesz roślinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie na pałe, a według tabeli i to i tak jakoś 3 razy mniej. A działanie nawozów doskonale rozumiem, wiem na co jest każdy  i co zawiera. A doświadczenie trzeba zdobyć.

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03  Tabele to nie jest nic czym warto się kierować, bo są bezsensu, nie uwzględniają mnóstwa kwestii, dlatego to jest lanie na pałę nie rozumiejąc rośliny i nie wiedząc, jak powinno się operować nawozami na danym etapie życia rośliny. Jakbyś działanie nawozów rozumiała to byś nie popaliła krzaka, a go popaliłaś , ten syf na liściach to wstępne nadmiary pierwiastków, głównie związane z azotem, ale też clamagiem , który lejesz na wegu mając ziemię Biobizz allmix z ec na poziomie 2,4 , jakie daje roślinie około 50 dni wega bez nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zielone krainy napisał:

@kora03  Tabele to nie jest nic czym warto się kierować, bo są bezsensu, nie uwzględniają mnóstwa kwestii, dlatego to jest lanie na pałę nie rozumiejąc rośliny i nie wiedząc, jak powinno się operować nawozami na danym etapie życia rośliny. Jakbyś działanie nawozów rozumiała to byś nie popaliła krzaka, a go popaliłaś , ten syf na liściach to wstępne nadmiary pierwiastków, głównie związane z azotem, ale też clamagiem , który lejesz na wegu mając ziemię Biobizz allmix z ec na poziomie 2,4 , jakie daje roślinie około 50 dni wega bez nawozów.

 

Okej, teraz rozumiem. Nadgorliwość wnika z tego, że w poprzedniej uprawie była używana ziemia lightmix i już w 3 tygodniu pojawiły się niedobory, a nawozy od Biobizz były lane w mega dawkach, a rośliny i tak były często głodne. Naczytałem się też, że organiczne są bezpieczne i w ogóle dlatego też tak bez większego zastanowienia do tej ziemi podałem, eh.

A przy automacie, który dorasta w pełni w 10 tygodniu, gdzie tak mniej więcej powinienem myśleć, żeby zacząć nawozić, albo bardziej obserwować roślinę? Bo rozumiem, że prawdopodobnie prawie do samego końca nie mam nic lać? A jeśli chodzi o Calmag, to ta ziemia wystarcza na całą uprawę?

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@kora03  To są inne ziemie, jakbyś kobietę, jaka waży 60 kg porównała z taką, jaka waży 130 kg, to jest zupełnie inne nabicie pierwiastkami. Musisz lać czystą wodą z odpowiednim ph , rośliną nie potrzebne są na tym etapie żadne pierwiastki dodatkowe, wszystko mają w ziemi, dając im więcej szkodzisz im, więc odpuść, sama woda z ph około 6.0-6.2. Nic więcej, bo zepsujesz sobie całkiem uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przejrzał miejsce pod kątem robali, bo to ostatnie zdjęcie strasznie mi przypomina moje ostatnie przygody z nimi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/04/2023 o 00:06, kora03 napisał:

@Zielone krainy nie na pałe, a według tabeli i to i tak jakoś 3 razy mniej. A działanie nawozów doskonale rozumiem, wiem na co jest każdy  i co zawiera. A doświadczenie trzeba zdobyć.

gdzie mogl bym znalesc taka Tabele z dokladnymi dawkami i rodzajami nawozow oraz jakie warunki musza byc spelnione... mowimy tu o automatach w grow box indoor... oraz jakie kolwiek inne tabele z takimi informacjami co do swiatla i tak dalej.

Bede bardzo wdzieczny za informacje... i chetnie sie podziele wiedza rowniez jezeli bede mogl pomuc.

Edytowane przez Siekaaa
dopisanie wiecej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...