Skocz do zawartości
kora03

Ziemia Biobizz Allmix - przenawożenie, czy rośliny dojadą do siebie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja druga uprawa. Automaty mają obecnie 18 dni od wykiełkowania. Wszystkie parametry: wysokość lampy, wilgotność i temperatura jest okej. 

Kiełkowałem rośliny w allmixie od Biobizz i niestety to był błąd. Tylko jedna roślina się przyjęła, a inne wyglądają na mocno popalone i są dość niskie. Żadnych nawozów nie dodawałem, tylko na początku ukorzeniacz też od Biobizz. Czy w takiej sytuacji w ogóle coś z tych 3 popalonych będzie, czy one w ogóle ruszą jeśli chodzi o wzrost? Nie wiem, czy teraz jak już jedna roślina jest w miarę wysoka to czy warto sadzić nowe? A jeśli je zostawię to, czy zrobić flasha, czy lepiej zostawić je same sobie i czekać jak się sytuacja rozwinie?

Tak wyglądają 4 panny:

IMG_4120.jpeg

IMG_4119.jpeg

IMG_4118.jpeg

IMG_4117.jpeg

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kora03 jest to możliwe ze ta ziemia tak zrobiła ponieważ ja się stosuje ok 2/3 tyg po wykiełkowaniu ona ma bardzo duże stężenie nawozów na 6 tyg 

w sklepie nie mówili ze powinieneś ziemie startowa np light mix ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubert2020 napisał:

@kora03 jest to możliwe ze ta ziemia tak zrobiła ponieważ ja się stosuje ok 2/3 tyg po wykiełkowaniu ona ma bardzo duże stężenie nawozów na 6 tyg 

w sklepie nie mówili ze powinieneś ziemie startowa np light mix ?

W sklepie powiedzieli, że krążek torfowy, albo doniczka załatwi sprawę. Od razu po wykiełkowaniu w takim krążku przeniosłem sadzonkę i się jednak nie sprawiało, w każdym razie na przyszłość już będę widzieć, że nie ma co w silnie nawozowej zaczynać. A zależało mi właśnie na tym, żeby nie bawić się za dużo z nawozami przez jak najdłuższy okres, eh

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, hubert2020 napisał:

@kora03 to musisz robic etapami i przesadzac rosline od malych do wiekszych i nie bedziesz musial sie bawic chyba ze automaty to nie przesadzaj

Właśnie akurat automaty, ale no już i tak nic nie zrobię. A myślicie, że rośliny odbiją po jakimś czasie? Nie zależy mi na gigantycznym płonie, ale zastanawiam się czy w takim razie warto zużywać na to co wyrosło 250W

Edytowane przez kora03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kora03 Musi taka zostać tylko wysokość regulować 

Wydajnosć lamp HPS 
Moc lampy - lumeny - m2 
70-  5600-6000 - 0,12-0,13 
100 -  8000-95000 - 0,18-0,22  
150 - 14.000-17.000- 0,27-0,38 (0,4) .
250-  22500-32000 - 0,5-0,65 
400- 45.000-55.000 - 1-1,2 
600 - 80.000 - 90.000 - 1,74

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...