Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest waszym zdaniem lepsze Wilma czy DWC?

Aktualnie mam DWC 4 szt na 1.44m2,ale widziałem np wilme,która na tej powierzchni pozwala uprawiać nawet 8 szt,nie jest to trochę za dużo?

@doominikmoze się wypowiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać między Wilma a DWC, to stanowczo bym wybrał wilme. 

Jeśli miał bym wybierać między Wilma a RDWC to wybieram RDWC. 

Ja mam 16 szt. W namiocie 120x120 i jest tłok spory. Zerknij sobie 

Mam swojej produkcji system RDWC, ilość wiader w środku, jedno wiadro kontrolne na zewnątrz, połączone są odpływami. Na górze nawadnianie w postaci dripperow, ringów co już tam sobie wymarzysz. 

@Scoobi

@Kibic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi to wszystko zależy, jakie mamy podejście do uprawy. Dwc jest generalnie najlepsze jeśli chodzi o możliwości, ale tez może być upierdliwe, więcej pracujących elementów itd. Ja lecę w wilmach, bo moim założeniem była prostota-mogę zalać je na tydzień i jechać do rodziny i wszystko działa.

co do ilości roślin, to już indywidualny setup, bo ja miałem 8-10 w 120/240, a teraz lecę krótszy weg i podzieliłem flo na dwie uprawy i mam 16-20 roślin w takim namiocie. Więcej pracy, niektóre odmiany rosną a duże o trzeba sporo wycinać, ale waga na koniec jest lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi

Wszystko zależy od genów i od growera. Ja weguje po 40 dni i jest optymalnie, więc wiesz. Najważniejszym czynnikiem jest światło, cała resztę dostosować trzeba pod nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...