Skocz do zawartości
edek

doniczki materiałow a zwykłe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jaka jest różnica dla roślin pomiędzy donicami materiałowymi a plastikowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą to chyba to, że przy doniczkach materiałowych o dużo łatwiej zapewnić dobre natlenienie gleby niż w przypadku doniczek plastikowych, które tego tlenu nie dopuszczą do korzeni tak łatwo. No i drenaż jest zrobiony sam z siebie, gdzie w plastiku trzeba dziubać dziurki.

Ja zauważyłem w materiale 2 minusy, pierwszy to taki, że podwiązując do krawędzi rośliny podczas treningu materiał zacznie się wyginać, co potem utrudnia w podlewaniu ziemi pod zagiętym materiałem. A drugim minusem jest to, że o dużo łatwiej zrobić pustą warstwę powietrza między glebą a materiałem po bokach, przez co przy podlewaniu woda zamiast powoli płynąć od górnych warstw do dolnych, to momentalnie wleci w tą szczelinę przy krawędzi i wyleci pod doniczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek swoją drogą są też te airpoty, na zagranicznych mediach widziałem że najczęściej je polecają do uzyskania największej jakości, choć wydaje mi się że wtedy zajmują więcej miejsca przez te właśnie "kubeczki" na ściankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to też fajne. Poczytam. Kiedyś myślałem o nich tylko pod kątem outdoor ale w sumie w namiocie też mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...